غیر فعال کردن windows defender
اگر در حین نصب یک برنامه، ویندوز دیفندر اجازه نصب آنرا به شما نمیدهد، خیلی ساده می توانید اقدام به غیر فعال کردن windows defender از تنظیمات ویندوز کنید.

چگونه windows defender را غیر فعال کنیم؟!

مجموعه مایکروسافت در نسل جدید ویندوز از گزینه ای به نام ویندوز دیفندر استفاده کرده اند که چیزی همانند آنتی ویروس می باشد و اگر شما بخواهید بازی یا برنامه ای را نصب کنید، این برنامه وارد عمل خواهد شد و فورا شروع به آنالیز آن خواهد نمود. اما گاهی اوقات برای نصب برخی برنامه ها، اجازه نصب را از شما می گیرد و دیگر قادر به نصب برنامه مدنظر نخواهید بود. از این رو باید این قابلیت را برای چند دقیقه غیر فعال کرده و سپس اقدام به نصب کنید که در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با غیرفعال کردن windows defender آشنا خواهیم نمود. همراه ما باشید.

روش اول؛ از طریق تنظیمات ویندوز

1. بر روی دکمه استارت کلیک کنید و سپس همانند تصویر ذیل، گزینه Settings را انتخاب نمایید.

استارت ویندوز

2. هم اکنون وارد پنجره تنظیمات ویندوز شده اید که در این بخش باید گزینه Update & Security را انتخاب کنید.

تنظیمات ویندوز

3. از منو سمت چپ گزینه Windows Defender را انتخاب کنید.

windows defender

4. اینک شما وارد صفحه اصلی مدیریت ویندوز دیفندر شده اید و می توانید تنظیمات مدنظر خود را اعمال کنید. از این رو برای غیرفعال کردن windows defender باید گزینه Real time protection را غیرفعال کنید. همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید، این گزینه در کامپیوتر ما فعال است و باید آنرا از حالت On به حالت Off تغییر دهیم.

ویندوز دیفندر

5. همچنین اگر بعد از نصب برنامه ای که windows defender اجازه نصب آنرا به شما نمیداد، توصیه می شود مجددا این قابلیت را فعال سازی کنید. چرا که امنیت ویندوز شما را تامین می کند. از این رو برای فعال کردن آن نیز باید گزینه Off را به حالت On تغییر دهید تا دوباره ویندوز دیفندر فعال شود.

روش دوم؛ از طریق Registry

روش دیگری که شما با استفاده از آن می توانید ویندوز دیفندر را غیر فعال کنید، استفاده از پنجره Registry ویندوز می باشد که برای این فرایند باید چند مرحله را به آسانی بگذرانید که در ادامه بصورت مرحله به مرحله گفته شده است؛

پنجره Registry

  1. دو کلید Win+R را از صفه کلید بصورت همزمان با یکدیگر بفشارید تا پنجره Run برای شما باز شود.
  2. عبارت regedit را در پنجره ران ویندوز وارد کنید.
  3. سپس مسیر زیر را دنبال کنید؛
    HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Policies > Microsoft<Windows Defender
  4. در پنجره سمت راست گزینه ای به نام DisableAnti Spyware قابل مشاهده است که برای غیر فعال کردن ویندوز دیفندر باید بر روی آن دوبار کلیک کنید تا پنجره جدیدی برای شما باز شود. اینک در بخش Value Date عدد 1 را وارد کنید.
  5. بر روی OK کلیک کنید و سپس ویندوز را ریستارت کنید.

آموزش تصویری غیر فعال سازی Windows Defender (ویندوز دیفندر)

4.135
این مطلب مفید بود ؟296
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی