لاغری وحشتناک
انتشار عکس زنی که تنها 25 کیلوگرم وزن دارد، در فضای مجازی غوغا کرد. این زن پس از بدنیا آوردن نوزادش دست به اقدامی خطرناک زده بود.

اقدام جنجالی زن 25 کیلویی؛ 40 کیلو لاغری در عرض یک سال

گاهی اوقات میل به لاغری و کاهش وزن بیش از حد موجب بروز مشکلات جدی برای فرد میشود. از دست دادن میزان قابل توجهی وزن در یک فرد بالغ مسئله طبیعی نیست و نباید نسبت به آن بی توجهی کرد، چراکه تبعات نگران کننده ای خواهد داشت، درست مثل موردی که در این بخش از نمناک خواهید خواند.

یک زن 30 ساله در چین با وجود تنها 65 کیلوگرم وزن، در اقدامی غیرقابل باور تصمیم گرفت در طول یک سال 40 کیلوگرم وزن کم کند. این زن که نامش منتشر نشده است و ظاهراً اهل استان هبی چین است، به دلیل داشتن رژیم غذایی سخت و سنگین دچار اختلال خوردن شده است.

ظاهراً او پس از به دنیا آوردن دومین نوزادش تصمیم گرفت رژیم غذایی بسیار سنگینی را آغاز کند، زیرا وزن او به 65 کیلوگرم رسیده بود و این میزان وزن در نظرش بیش از حد نرمال بود. به این ترتیب در عرض یک سال، او بیش از نیمی از وزن بدن خود را از دست داد و از آنجا بود که مشکلات جدی جسمی اش شروع شد تا اینکه که تصمیم گرفت به بیمارستان مراجعه کند. پزشکان بیمارستان وقتی متوجه شدند که این زن تنها 25 کیلوگرم وزن دارد، شوکه شدند.

پس از بررسی های دقیق تشخیص داده شد که او مبتلا به بی اشتهایی عصبی است، یک اختلال جدی در خوردن که تلفات زیادی بر سلامتی او وارد کرده بود. او از نارسایی اندام های متعدد ار جمله نارسایی قلبی، ریزش مو، مشکلات گوارشی رنج می برد و در این سن قاعدگی اش قطع شده است.

لاغری 

یکی از پزشکانی که این زن را معالجه کرده است، گفت:او مبتلا به بی اشتهایی عصبی است و صرف نظر از وضعیت بد جسمی و روحی اش، هیچ تمایلی به غذا نشان نداده است.

طبق گزارش‌ها، علیرغم وخیم بودن وضعیت وی و هشداری مبنی بر اینکه اگر تغییرات جدی در شیوه زندگی خود ایجاد نکند، ممکن است بمیرد، این زن از درمان های توصیه شده خودداری کرد. او به پزشکان گفت که به غیر از محرومیت از غذا، روش‌های کاهش وزن شدید دیگری از جمله کاتارتیک، ملین‌ها و طب سوزنی را امتحان کرده است.

در فرهنگ چینی، لاغری همیشه یکی از الزامات زیبایی زنان در نظر گرفته شده است اما طی سالهای اخیر این مورد به شکل نگران کننده ای توسط دختران و زنان این کشور محبوب شناخته شده است. این زن 25 کیلوگرمی به عنوان نمادی از وسواس چینی در مورد لاغری در رسانه های اجتماعی توصیف شده است، وسواسی که در سال های اخیر بی اشتهایی را در کانون توجه قرار داده است.

کشف باربی ترسناک؛ زن 25 کیلویی غوغا کرد

2.128
این مطلب مفید بود ؟1216
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح
وبگردی