متخصص زنان
زمانی که صحبت از سلامت جنسی و اندام های تولیدمثل می شود، قطعا سخت است که تشخیص دهید در حال حاضر در وضعیت خوبی قرار دارید یا خیر.

چرا باید به متخصص زنان مراجعه کنیم

 می توانید با مراجعه به متخصص زنان و زایمان در کرج دکتر ملیحه قدس روحانی، به تمام مشکلات خود رسیدگی کنید.

شاید برخی از افراد برای اینکه بخواهند در رابطه با مشکلات جنسی و تولیدمثل خود صحبت کنند، خجالت بکشند، در این مواقع باید این نکته را در نظر داشته باشند که متخصص زنان در طول روز در رابطه با این مسائل، صحبت های زیادی می شنود، در نهایت باید خجالت را کنار بگذارید. در ادامه هفت نکته را برای شما ذکر خواهیم کرد که باید با متخصص زنان در میان بگذارید:

پریودهای دردناک

برای اغلب خانم ها دوره قاعدگی یا پریود، دوره ای همراه با درد و ناراحتی است که قطعا خوشایند نخواهد بود. گرفتگی عضلات، درد سینه و سردرد، از مهم ترین علائم رایج این دوره است.
گاهی برای برخی از خانم ها، درد پریود بسیار فراتر از گرفتگی عضلات است و شدید بروز می کند. اگر پریودهای دردناک دارید و این دردها به مرور زمان بدتر می شود، می تواند نشانه بیماری هایی از جمله آندومتریوز یا فیبروم رحمی باشد.
به همین دلیل پزشکان تاکید دارند که این گونه مسائل باید با آنها در میان گذاشته شود تا در صورت وجود مشکلی راهکاری برای این مشکل در نظر بگیرند.

وجود برجستگی یا توده ای در دستگاه تناسلی

مشاهده رشد یا توده ای در واژن یا اطراف واژن می تواند نگران کننده باشد. برجستگی های ایجاد شده در این قسمت اغلب خوش خیم است و مشکلی ایجاد نخواهد شد؛ اما، در هر صورت باید توسط پزشک متخصص زنان بررسی های لازم انجام گیرد.
زگیل تناسلی طی مدتی قابل مشاهده است؛ اما، مشکلات مربوط به تبخال تناسلی معمولا طی دو هفته بهبود پیدا می کند. به طور کلی وجود هر عارضه ای باید توسط متخصص زنان بررسی شود و در صورت نیاز اقدامات لازم انجام گیرد.

ناراحتی و مشکلات جنسی

این مورد بسیار مسئله مهمی است و باید هر زمان که در خصوص این مسئله دچار مشکل می شوید با متخصص زنان صحبت کنید. پزشک علت هر مشکلی را می داند و می تواند شما را در این زمینه به راحتی راهنمایی و درمان کند.

خشکی واژن

بسیاری از خانم ها در حین رابطه جنسی دچار خشکی واژن می شوند. این مشکل در اغلب مواقع به دلیل افزایش سن ایجاد می شود؛ اما، وجود این مشکل در خانم های جوان ممکن است به دلیل مصرف قرص های ضد بارداری، استروژن کافی وجود نداشته باشد.
به همین جهت باید اقدامات دیگری جهت کنترل بارداری انجام دهند. همچنین مسئله دیگری که در این خصوص وجود دارد، مشغله و بچه‎داری خانم هاست که کمتر می توانند رابطه جنسی داشته باشد، به همین جهت دچار خشکی واژن می شوند.
 
رفع تیرگی واژن
اگر خانمی در دوره یائسگی قرار دارد و دچار خشکی واژن است، می تواند به دلیل کمبود استروژن باشد.
اگر در حین رابطه جنسی درد دارید، پوزیشن های مختلف را امتحان کنید تا در حالتی که راحت هستید، رابطه داشته باشید. به طور کلی این مسئله بسیار مهم است که اگر در حین رابطه جنسی احساس درد دارید با پزشک خود دراین باره صحبت کنید. 

گاهی ممکن است روان کننده هایی جهت رفع خشکی واژن برای شما تجویز شود. البته به یاد داشته باشید که در موارد حاد باید به متخصص زنان و زایمان در کرج (https://drmaliherohani.com/) مراجعه کنید.

سابقه مشکلات جنسی

برخی از افراد برای اینکه مورد قضاوت قرار نگیرند یا به دلیل خجالت کشیدن در خصوص صحبت درباره این مسائل از مراجعه به متخصص زنان خودداری می کنند؛ اما، باید بدانند که صحبت کردن در رابطه با مسائل جنسی می تواند به جلوگیری از بسیاری بیماری ها کمک کند.

عدم میل جنسی

گاهی برخی از خانم ها به دلیل این که دچار عدم اعتماد به نفس هستند با کاهش میل جنسی روبه رو خواهند شد. پزشک متخصص زنان در این مواقع با انجام اقدامات زیبایی این مشکل را نیز برطرف خواهد کرد. تزریق چربی به اندام تناسلی یکی از کاربردی ترین راهکارهایی است که به طراوت، زیبایی و رفع بسیاری از مشکلات در واژن بسیار تاثیر می گذارد. 

با این وجود که عدم میل جنسی بسیار رایج است؛ اما، نباید از این مورد کم اهمیت بدانید. گاهی ممکن است این مشکل به دلیل مصرف داروهای خاص یا بیماری های زمینه ای باشد.

زمانی که به پزشک متخصص زنان مراجعه می کنید، تشخیص خواهد داد که چه مشکلی باعث کاهش میل جنسی شما شده است. علاوه بر این مورد گاهی کاهش میل جنسی می تواند به دلیل عوامل خارجی مانند استرس یا کار زیاد ایجاد شده باشد.

 
درمان تیرگی واژن
به طور کلی متخصص زنان در این مواقع راهکار و درمانی برای شما در نظر می گیرد تا منجر به افزایش میل جنسی شود.
پزشک در این باره می گوید، هرچه بیشتر رابطه جنسی داشته باشید، به دلیل ترشح اندورفین، مجدد مایل به برقراری رابطه جنسی خواهید بود، در نهایت رابطه خوب و بهتری با شریک جنسی خود خواهید داشت.
بسته به مشکل افراد و تغییراتی که نیاز است، انجام گیرد، اقدامات زیبایی توسط متخصص زنان انجام خواهد گرفت. به عنوان مثال سفید کردن واژن (https://drmaliherohani.com/vaginal-whitening-with-laser/)، یکی از مواردی است که جهت زیبایی بیشتر انجام می گیرد.

6مسئله ای که باید همیشه با متخصص زنان در میان بگذارید

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی