تولد
دورکاری
دورکاری کارمندان یکی از روش های کنترل شیوع بیماری کرونا می باشد و برای حفظ انگیزه کارمندان و افزایش بهره وری و برقراری نظم در کارها پیشنهادات گوناگونی وجود دارد.

تکنیک حفظ انگیزه در شرایطی که مجبور به دورکاری هستید

ویروس کرونا در چند ماه اخیر زندگی و شغل بسیاری از افراد را تغییر داده و باعث شده است که خیلی از افراد، دیگر در منزل کار کنند و به اصطلاح دورکاری داشته باشند . همین موضوع باعث شده که کم کم افراد انگیزه خود را برای کار کردن از دست بدهند زیرا در محیط منزل نمی توانند به اندازه محیط کار سطح بهره وری را بالا نگه دارند اما اگر یاد بگیرید که نکاتی را در این مورد رعایت کنید ، می توانید با دور کاری هم انگیزه بالایی داشته باشید. اما چگونه باید با وجود وظایف داخل منزل ، باز هم در خانه دورکاری را انجام داد؟ در این قسمت از نمناک در این باره به شما توضیح خواهیم داد .

دورکاری

چگونه در منزل باکیفیت و منظم دورکاری کنیم؟

برنامه ریزی داشته باشید

انجام کارهای مختلف شغلی در منزل مخصوصا برای مادران بسیار سخت است زیرا نمی توانند محدودیت زمان مشخص کنند و زمان شخصی آن ها بسیار کم است . گاهی اوقات این بهم ریختگی ها کاملاً شما را عقب می اندازد . باید سعی کنید علاوه بر اینکه مادر هستید ، شغل خود را هم به خوبی انجام دهید و این کار را با یک برنامه ریزی جامع به انجام برسانید . از آن جایی که نمی توانید همزمان هم بچه داری کنید و هم به کارهایتان برسید اما حداقل می توانید یکی از آن ها را به خوبی انجام دهید . پس برای زمان خود اولویت بندی داشته باشید . مدیریت زمان مخصوصاً برای مادران یک عامل مهم در موفقیت است و باعث می شود بتوانید در تک تک لحظات خود با برنامه پیش بروید .

محلی را در خانه به کار اختصاص دهید

استفاده کردن از لپ تاپ در رختخواب اصلاً پیشنهاد خوبی نیست زیرا از لحاظ ذهنی و از لحاظ کاری شغل شما را از زندگی معمولی تان جدا نمی کند . اگر اتاق جداگانه ای ندارید ، می توانید یک عدد میز مخصوص کار تهیه کنید که خارج از فضای شخصی تان باشد .

نظم در دورکاری

یک مکان برای همه وسایل کار داشته باشید

بعضی از ما به طور طبیعی یک اتاق کار کاملاً منظم داریم اما بعضی دیگر از ما هرگز نمی توانیم این مورد را برای خودمان فراهم کنیم . بهتر است یاد بگیرید تمام لوازمی که برای کار کردن لازم است را در یک جا جمع کنید و آن ها را مرتب کنید تا هر زمان که قرار بود به شغل خود رسیدگی کنید ، وارد آن اتاق شوید .

چگونه انگیزه خود را هنگام دورکاری حفظ کنیم ؟

اجتماعی باشید

شاید دل تان برای همکاران تان تنگ شده باشد یا حتی از دوری آن ها کلافه هم شده باشید . خوشبختانه می توانید در شبکه های اجتماعی ارتباط خود را با آن ها حفظ کنید تا انگیزه شما برای کار هم بالا تر برود یا این که خودتان برای دیدار با دوستانتان خارج از محیط کاری برنامه ریزی کنید و البته تمام پروتکل های بهداشتی را در نظر بگیرید .

اصول دورکاری

کمی رسمی لباس بپوشید

شاید وسوسه شوید که با شلوار راحتی و تیشرت معمولی در منزل کار کنید اما برای این که بخواهید انگیزه خود را بالاتر ببرید، باید کمی رسمی تر از حالت طبیعی لباس بپوشید . مطالعات نشان می دهد لباسی که ما می پوشیم ، روی درک ما از محیط افراد و انجام کارهای تخصصی بسیار موثر است برای همین کارشناسان به کارندانی که مجبور به دورکاری هستند همیشه این نکته رو پیشنهاد می کنند.

اهداف جدید تعیین کنید

گاهی اوقات برای انگیزه داشتن باید تغییراتی را در خودمان ایجاد کنیم که یک تغییر در محل کار و یا در اهدافمان می تواند انگیزه ما را نیز افزایش دهد .

ایام دورکاری

خود درمانی تشویق خودتان را فراموش نکنید

مثلاً اگر کارتان را زودتر به انجام رساندید ، خودتان را تشویق کنید. خود مراقبتی را تمرین کنید ؛ مخصوصاً در چنین دورانی که نمی توانید 24 ساعته با انگیزه باشید . پس با خودتان مهربان باشید.

خود مراقبتی را تمرین کنید تا دوباره بازیابی شوید . شکرگزاری ، مدیتیشن ، قدم زدن در طبیعت و تماشای یک برنامه تلویزیونی مورد علاقه می تواند همگی مواردی از خود مراقبتی باشد .

ساعتی که بهره وری کاریتان بیشتر است شناسایی کنید

اگر انعطاف زمانی در کار شما بیشتر است میتوانید به راحتی با تغییر در ساعت کاری مشخصی که دارید کیفیت کاریتان را افزایش دهید ، اگر با سحرخیز بودن خروجی بهتری در خود می بینید پس بهتر است زودتر از باقی همکارانتان کار خود را شروع کنید و حس بهتری به خود ببخشید . اگر کار در ساعات عصر یا شب را بیشتر می پسندید می توانید کار روز بعدی خود را از عصر روز قبل آغاز کنید البته با رعایت نکاتی که مانع از خستگی شما در روز کاری بعد شود. در کل افراد دورکار با شروع کار خود قبل از ساعت کاری تعیین شده که به واسطه ی سحرخیز بودن صورت می پذیرد حس بهتر و خروجی مطلوب تری از خود نشان می دهند.

تکنیک دورکاری با حفظ انگیزه و نظم

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/س
وبگردی