روز جهانی حمام
حمام کردن بهترین زمان برای یادگیری و کشف می باشد. تاریخ 14 ژوئن به عنوان روز جهانی حمام نامگذاری شده است.

14 ژوئن، روز جهانی حمام

هر سال در 14 ژوئن روز جهانی حمام جشن گرفته می شود. زمانی که به حمام می روید و دوش می گیرید، قطعاً بهتر از همیشه چیز های مختلف را کشف کرده و یاد می گیرید. همین موضوع در مورد کودکان هم صدق می کند.

کافی است که تعدادی اسباب بازی و فنجان های پلاستیکی ساده را برایشان به حمام ببرید و ببینید که آن ها سریع تر از همیشه به کشف چیز های مختلف مثل موج روی آب می پردازند. سپس نگاه کنید و ببینید که آن ها چگونه شبیه به یک دانشمند کوچولو به نکات مهم پی می برند.

روز جهانی حمام

تاریخچه روز جهانی حمام و ارشمیدس

یک ریاضیدان، دانشمند و محقق یونانی هنگامی که در حال حمام کردن بود، متوجه شد حجم جسم می تواند داخل آب اندازه گیری شود. البته که نمی توانست هیجان خودش را از این کشف نشان دهد زیرا کسی متوجه حرفش نمی شد.

این دانشمند کسی نبود جز ارشمیدس. چنانچه در بخش گوناگون نمناک می خوانید تاریخ دقیق تولد ارشمیدس مشخص نیست اما به هر حال همین اتفاق باعث شد که روز جهانی حمام نامگذاری شود و آن را به 14 ژوئن اختصاص دادند زیرا حدس می زدند که ارشمیدس در این تاریخ متولد شده است.

علائم و شواهدی که از دوران یونان باستان وجود دارد، نشان می دهد که تاریخ تولد ارشمیدس یک هفته قبل از شروع فصل تابستان است که البته خیلی نمی توان به آن اعتماد کرد اما به هر حال روز جهانی حمام نامگذاری شده زیرا افرادی که آن را نامگذاری کردند، بر این باور هستند که حمام کردن ایده آل ترین زمان برای یادگیری و کشف و شهود مخصوصاً برای کودکان است.

ارشمیدس

آنها می توانند در این اوقات مسائل مهمی در فیزیک مثل وزن سبک یا سنگین، شناور شدن روی آب یا فرو رفتن، مفهوم خالی یا پر را یاد بگیرند و همچنین لحظات شاد و جذابی را سپری کنند.

همانطور که می دانید جهان به طور مداوم در حال تغییر است و همین قضیه در مورد روش های حمام کردن هم صدق می کند. به عنوان مثال اگر به نوع حمام کردن در صد سال پیش نگاه کنیم، می فهمیم که مفهوم کلی حمام کردن در کشورها در زمان های قدیم به عنوان انجام یک کار آرامش بخش نبوده، بلکه حتی در زمان های گذشته هم آن را کاری سخت می دانستند.

حمام کردن در در زمان های کنونی بیشتر از زمان گذشته معنا پیدا کرده است. اکنون وان های موجود در حمام محلی بسیار آرامش بخش برای افراد محسوب می شود که در قرن 21 فروش آن ها به شدت افزایش پیدا کرده است و هدف آن چیزی فراتر از دوش گرفتن است.

با در نظر گرفتن همه تغییرات حمام در سال های گذشته، می توان به این نتیجه رسید که در 20 سال آینده همه چیز حتی از الان هم پیشرفته تر خواهد شد و حتی دستگاه های تنظیم دما در حمام به وجود می آیند و شما دیگر هرگز پا داخل حمام سرد نخواهید گذاشت.

اما به طور کل بدون توجه به اینکه به چه حمامی علاقه دارید، باید بدانید که حمام ها تحولات و مسیر طولانی را پشت سر گذاشته اند بنابراین نباید قدرت آن ها را نادیده بگیرید و حتماً روز جهانی حمام را بخصوص بخاطر دانشمند بزرگی چون ارشمیدس به یاد بسپارید.

تاریخ روز جهانی حمام، ارشمیدس و داستانش

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی