فوتبالیست ها
بازیکن های تیم های مختلف قبل از شروع جام جهانی مشخص می شوند، فوتبالیست های بسیار درخشانی در این جام جهانی حضور دارند که ممکن است این جام آخرین حضورشان باشد.

10 بازیکن برتری که شاید جام جهانی 2022 آخرین جام جهانی شان باشد

تنها چند روز تا جام جهانی فوتبال 2022 باقی مانده است، هیجان و انتظار در سراسر جهان به بالاترین حد خود رسیده است و همه منتظرند تا درخشش بازیکنان محبوب خود را در این تورنومنت به چشم ببینند. طبق نظر کارشناسان فوتبال، بسیاری از فوتبالیست های معروف، آخرین حضور خود در جام جهانی را تجربه کنند و ممکن است در جام جهانی بعدی بازی نکنند، زیرا در گرگ و میش دوران حرفه ای خود هستند. در این بخش از نمناک، با هم به لیست بازیکنانی که ممکن است جام جهانی بعد از جام جهانی 2022 قطر را از دست بدهند، می اندازیم.

1. کریم بنزما

بنزما پس از یک عملکرد فوق العاده برای رئال مادرید، برای یورو 2020 دعوت شد. این بازیکن که اخیرا برنده توپ طلا شده است، در شرایط فوق العاده ای به سر می برد و به جرات یکی از مهم ترین بازیکن خواهد بود. در جام جهانی 2022 رقم خوردن اتفاقات بزرگی از این بازیکن انتظار می رود؛ با این حال، از آنجایی که این بازیکن 34 ساله است، این آخرین جام جهانی او خواهد بود. او بدون شک از فرصت آخرین جام جهانی خود نهایت استفاده را خواهد برد.

کریم بنزما

2. آنخل دی ماریا

دی ماریا به طور مداوم در بازی های مهم عملکرد خوبی داشته است و گل او در فینال کوپا آمریکا وضعیت او را در آرژانتین ارتقا داده است. او بازیکن 34 ساله ستاره موثر آرژانتین است، بطوریکه ناکامی این کشور در فتح جام در فینال جام جهانی 2014 در درجه اول به مصدومیت او نسبت داده شد. سن بالای 30 سال دی ماریا، او را به عنوان یکی از حاضرین این لیست قرار داده است.

3. مانوئل نویر

نویر بدون شک یکی از محبوب ترین دروازه بانان اروپا و جهان است. او جایزه بهترین دروازه بان را برای بازی در فینال جام جهانی 2014 دریافت کرد. نویر، دروازه بان اول آلمان، که 36 سال سن دارد، احتمالا در آخرین جام جهانی خود قبل از آویزان کردن دستکش هایش بازی خواهد کرد.

مانوئل نویر

4. لوکا مودریچ

جادوگر خط میانی کرواسی، این تیم را به فینال جام جهانی 2018 هدایت کرد و به عنوان بهترین بازیکن مسابقات و برنده توپ طلا انتخاب شد، اما در نهایت تیمش در فینال توسط فرانسه شکست خورد. از آن زمان، این بازیکن یکی از مهمترین بازیکنان فوتبال برای کشورش است.

هافبک رئال مادرید، امسال احتمالا در آخرین جام جهانی خود شرکت خواهد کرد. با وجود بینگ 37 ساله در این تیم، مودریچ همچنان نوازنده اصلی و ارکستر کرواسی است.

5. لوئیس سوارز

در کنار کاوانی، لوئیس سوارز دیگر اروگوئه ای است که پس از جام جهانی 2022 احتمالا از فوتبال بین المللی بازنشسته خواهد شد. بازیکن 35 ساله سابق بارسلونا در حال حاضر نماینده ناسیونال است، تیمی که برای اولین بار در آن شروع به بازی کرد.

لوئیس سوارز، یکی از بهترین مهاجمان دوران اوج خود، با 56 گل در 134 بازی، بهترین گلزن تاریخ تیم ملی خود است. با این حال، این بازیکن دوران اوج خود را پشت سر گذاشته است و زیاد در این رقابت ها بازی نخواهد کرد. ممکن است او پس از جام جهانی تیم ملی را ترک خواهد کرد.

لویس سوارز

6. ادینسون کاوانی

این بازیکن اروگوئه ای برای آخرین بار در این جام جهانی پیراهن تیم ملی را بر تن خواهد کرد. کاوانی پس از جدایی از یونایتد به والنسیا پیوست و اکنون به دنبال کسب زمان بیشتری برای بازی قبل از جام جهانی است. این بازیکن 35 ساله مکمل سوارز در خط حمله خواهد بود و هر دو مهاجم، موتور حمله اروگوئه هستند. کاوانی 129 بازی برای تیم ملی فوتبال کشورش انجام داده و 56 گل به ثمر رسانده و 17 پاس گل داده است.

7. رابرت لواندوفسکی

لواندوفسکی دیگر مهاجم سرشناسی است که در آخرین جام جهانی خود در قطر به میدان خواهد رفت. او در 134 بازی 76 گل برای لهستان به ثمر رسانده است و آماده است تا با عملکرد خود بدرخشد.

از زمان پیوستن به بارسلونا، این بازیکن 34 ساله در فرم بسیار خوبی بوده و 14 گل در تمامی رقابت ها به ثمر رسانده است. لواندوفسکی تلاش خواهد کرد تا این عملکرد را در جام جهانی نیز به نمایش بگذارد.

رابرت لواندوفسکی

8. توماس مولر

مولر که قبلاً یک جام جهانی را با قهرمانی پشت سر گذاشته است، به احتمال زیاد آخرین جام جهانی خود را در قطر بازی می کند. مولر بازیکنی با استعداد فنی است که تاثیر زیادی بر تیم ملی فوتبال کشورش دارد. او حتی در سن 33 سالگی همچنان مهمترین بازیکن آلمان بود.

این بازیکن در 16 بازی جام جهانی 10 گل و 6 پاس گل به ثمر رسانده که نشان دهنده اهمیت او برای تیم فوتبال کشورش است.

9. کریستیانو رونالدو

رونالدوی محبوب، به 40 سالگی نزدیک می شود و این بازیکن به تدریج برخی از ویژگی های خود را از دست خواهد داد، بنابراین دیدن بازی او در یک جام جهانی دیگر غیرممکن خواهد بود. اما با توجه به شهرتش در جام جهانی 2022 مثل همیشه، قوی ظاهر خواهد کرد. این بازیکن 37 ساله در پنجمین جام جهانی خود بازی خواهد کرد و برای بردن جام به خانه بیش از هر بازیکن دیگری مشتاق است.

رونالدو با 117 گل و 42 پاس گل در 189 بازی برای پرتغال بهترین گلزن تاریخ فوتبال کشورش در سطح بین المللی است.

کریستیانو رونالدو

10. لیونل مسی

بهترین بازیکن تمام دوران در جام جهانی 2022 شانس دیگری خواهد داشت و این بازیکن 35 ساله امیدوار است که خاطرات فینال جام جهانی 2014 را از بین ببرد. به نظر می رسد یکی از ستاره های این جام جهانی است که ممکن است او را در جام جهانی بعدی نبینیم. او با عنوان بهترین گلزن تاریخ آرژانتین با 86 گل و 51 پاس گل در 162 بازی برای حضور در جام جهانی قطر آماده است.

فوتبالیست معروفی که شاید جام جهانی بعدی نباشد

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش تناسب اندام نمناک/ن/ن.ح
وبگردی