شادترین کشور دنیا
لیست شادترین کشورهای جهان و غمگین ترین کشور دنیا در سال 2023، طبق عادت هر ساله منتشر شد.

شادترین کشور دنیا در سال 2023 و شادترین کشور عربی جهان

لیست شادترین کشورهای جهان، هر ساله توسط "CEO World" منتشر می شود و امسال هم طبق عادت هر ساله اسامی برخی از کشورهای جهان به عنوان شادترین و غمگین ترین کشور جهان اعلام شد که با هم در این بخش از نمناک با آنها آشنا می شویم.

به گزارش "CEO World"، در سال 2023، بر اساس شاخص جهانی شادی، سوئیس به عنوان شادترین کشور جهان و امارات متحده عربی به عنوان شادترین کشور در بین کشورهای عربی معرفی شده است.

این رتبه بندی نشان می‌دهد که امارات متحده عربی در رتبه اول در میان کشورهای عربی و رتبه نوزدهم در مجموعه جهانی قرار دارد. همچنین، بحرین در رتبه دوم کشورهای عربی و رتبه سی و پنجم در کل جهان قرار گرفته است.

این گزارش نشان می‌دهد که عربستان در رده سوم از لحاظ شادی در کشورهای عربی قرار دارد و به طور کلی در رتبه چهل و هشتم در جهان قرار دارد. پس از عربستان، کویت و مغرب به ترتیب در رتبه‌های 55 و 63 جهان قرار دارند.

شاخص جهانی شادی مبتنی بر هفت عامل اصلی شامل توازن بین کار و زندگی، سطح مراقبت‌ها و رفاه اجتماعی دولت نسبت به شهروندان، درآمد افراد، کیفیت مراقبت‌های بهداشتی، سطح فساد در کشور، کیفیت آموزش و درجه آزادی است. بر اساس این شاخص، سوئیس، ایسلند، دانمارک، نروژ و فنلاند به ترتیب به عنوان پنج کشور شادتر جهان شناخته می‌شوند.

پرچم کشور ها

رتبه ایران در لیست شادترین کشورهای جهان

ایران نیز در رتبه 104 از کل کشورها در این شاخص جای دارد.

غمگین ترین کشور جهان

در این رتبه‌بندی، افغانستان، یمن، رواندا، بوتسوانا و تانزانیا به ترتیب به عنوان پنج کشور غمگین‌تر دنیا آمده‌اند.

شادترین و غمگین ترین کشور دنیا 2023 + رتبه ایران

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
وبگردی