روز جهانی نوآوری

روز جهانی نوآوری و دلیل اهمیت آن

کد مطلب : 80408زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ 16 فوریه در تقویم روز جهانی نوآوری می باشد، جزئیات مهمی در رابطه با این روز وجود دارد و بنا به دلایلی روز جهانی نوآوری اهمیت دارد.

جزئیات روز جهانی نوآوری و تاریخ آن

روز جهانی نوآوری هر سال در تاریخ 16 فوریه برگزار می شود. نوآوری فرآیندی از یک ایده یا یک کار جدید برای ایجاد خدمات بهتر می باشد که ارزش بیشتری را برای مشتریان فراهم می کند. همچنین عمل مربوط به ایجاد یک روش جدید، محصول جدید و غیره است. نوآوری یکی از مفاهیم پرکاربرد نسل امروزی می باشد.

هدف نامگذاری روز نوآوری

در روز نوآوری، جوانان خلاق و رهبران تجاری این روز را به پاس تغییر در روش های صنعتی و راه حل های موجود برای چالش های آینده جشن می گیرند. در دنیایی که روز به روز پیچیدگی ها و رقابت ها افزایش پیدا می کند، دانشمندان پلتفرمی برای کارهای چهره به چهره دارند و فراتر از پیدا کردن راه حل برای مشکلات عمل می کنند بنابراین این روز فرصتی برای دانشمندان ایجاد می کند تا گروه های همسان خودشان را ببینند و به مباحثه بپردازند. این مفاهیم همیشه در زمینه حرفه ای استفاده نمی شود و هر شخصی که به دنبال یک راه حل برای مشکلاتش باشد، یعنی تحت فرایند نوآوری قرار گرفته است.

روز نوآوری

دلیل اصلی نامگذاری این روز مشخص نیست و معلوم نیست که چه کسی این روز را نامگذاری کرده است اما احتمالاً توسط افراد یا سازمان هایی تعیین شده است که می خواهند اهمیت این روز را به دیگران نشان دهند. معمولا سازمان های مختلف به پاس ایده های جدید از سمت کارمندان در سطوح مختلف، این روز را جشن می گیرند و باور دارند که همه انسان ها می توانند ایده های بسیار نادر داشته باشند. این جهان سرشار از نوآوری است. نوآوری از زمان تولد فرد اتفاق می افتد بنابراین نوآوری و خلاقیت تا همیشه برای انسان ها وجود دارد.

تاریخ روز نوآوری

چرا نوآوری اهمیت دارد؟

در عصر امروز با توجه به سرعت پیشرفت فناوری ها سازمان ها برای بقا و رشد و موفقیت سازمان ها نیاز به دانش و مهارت های فناورانه و تجربه برای ایجاد نوآوری در محصولات خود دارند. نوآوری باعث افزایش رشد اقتصادی می شود، بهره وری را بالا می برد و باعث به وجود آمدن تکنولوژی، کالاها و خدمات جدید می گردد.

نوآوری موتور اقتصاد مدرن است که ایده ها و دانش را به کالا و خدمت تبدیل می کند بنابراین شرکت هایی که برای نوآوری سرمایه گذاری نمی کنند، کمتر در کسب و کار خود موفق می شوند.

تاریخ دقیق روز جهانی نوآوری و جزئیات آن

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : رویدادها
وبگردی