تولد
سخت شدن زندگی
اتفاقات ناگوار در زندگی و خبر های تلخی که در دنیا وجود دارد باعث ناراحت شدن ما میشوند اما باید یاد بگیریم که از احساسات منفی رها شویم و از آن ها عبور کنیم.

کنار آمدن با شرایط، وقتی حس میکنیم زندگی در این دنیا سخت شده

هر روز در جهان پیرامون ما اتفاقات تلخ زیادی در حال رویداد است و بلایای طبیعی، جنگ، بیماری های همه گیر و... بخشی از این رویدادها هستند که گاهی اوقات می توانند جهان را مکانی بی رحم و ترسناک نشان دهند.

در بسیاری از مواقع ما نمی‌توانیم اتفاقات زندگی‌ یا نتایج آنها را عوض کنیم اما این توانایی را داریم که احساسی که با آنها مواجه می‌شویم و معنایی که آنها برای ما دارند را تغییر دهیم و در مقابل این رویدادهای تلخ استراتژی های مقابله ای را بکاربگیریم. در این بخش از نمناک چندین راه کنار آمدن با چالش برانگیزترین زمان های زندگی را ارائه کرده ایم که امیدواریم برایتان مفید باشد.

حقایق را بپذیرید

ما دائماً با تیترهای وحشتناک و تصاویر واضحی از مرگ، رنج و ویرانی، به لطف اخبار 24 ساعته و رسانه های اجتماعی در تماس هستیم اما جدای از فکر و احساس ناتوانی، چه کاری می توانیم انجام دهیم. راه های کمک به کسانی که تحت تأثیر فاجعه قرار گرفته اند، شناسایی کرده تا بتوانید در زندگی آنها تفاوت ایجاد کنید. به یاد داشته باشید شما نمی توانید به همه افراد کمک کنید و تنها می توانید بر موضوع خاصی تمرکز و به برخی افراد کمک نمایید.

کمک کردن

راه های کمک به خودتان را شناسایی کنید

اگر شفقت و مهربانی شما شامل حال خودتان نمی شود، اصلا چیز خوبی نیست. توسعه و تمرین کمک های عاطفی بخش مهمی ازمراقبت خود است. زمانی که اخبار ناراحت کننده را شنیده، تماشا یا خوانده اید به راحتی می توانید پیوندهای مرتبط را دنبال کنید، نظرات تحریک کننده را بخوانید و اجازه دهید روال عادی خود را طی کند، این الگو را بپذیرید، نفس عمیق بکشید و توجه خود را در جای دیگری معطوف کنید.

سعی کنید یک کتاب خوب بخوانید یا با آن دوستی که همیشه به شما احساس گرما و آرامش می دهد تماس بگیرید.عادت انجام مدیتیشن منظم، فعالیت بدنی و یادداشت روزانه را در خود ایجاد و احساسات خود را روی کاغذ نوشته و ثبت کنید. این یک تمرین ارزشمند است که به ما امکان می دهد ساختار افکار خود را ببینیم و در نهایت، تفکر خود را ویرایش کنیم.

به هر خبر بدی اعتماد نکنید

وقتی یک خبر وحشتناک را آنلاین می خوانیم به ندرت از خود می پرسیم که چه کسی گزارش را انجام داده است. آیا منبع خبری معتبر و قابل اعتماد است؟ آیا می توان آن را با سایر منابع معتبر بررسی کرد؟

ما اغلب برای اخباری که امیدها، ترس‌ها و سیستم‌های اعتقادی ما را بدون تأیید آشکار می سازند، واکنشی تند و تیز نشان می‌دهیم. به خاطر سلامت روان خود، مهم است که در ارزیابی منابع خبری یک نگاه انتقادی داشته باشید به خصوص قبل از اینکه تصمیم بگیرید یا آنها را در شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید.

از اخبار بد دور شوید

اگر احساس می‌کنید غرق خبرهای بد شده‌اید، سعی کنید داستانی را که به‌تازگی خوانده‌اید یا فیلمی را که به‌تازگی تماشا کرده‌اید، در ذهن خود مرور کنید. به جای تمرکز بر جزئیات وحشتناک لحظه، به دنبال آمار و چشم اندازهای گذشته باشید که به ایجاد تصویر بزرگ کمک می کند.

فکر کردن

قطع ارتباط کنید

سخت است اما، گاهی اوقات باید از گوشی هوشمند فاصله بگیرید. یک استراتژی مهم برای مقابله با اخبار بد، محدود کردن قرار گرفتن در معرض تلفن همراه است. فاصله گرفتن از گوشی همراه به معنای قطع ارتباط نیست بلکه به معنای فرصت دادن به خود برای شارژ مجدد است. هنوز مهربانی و اتفاقات زیادی در دنیا وجود دارد که شما می توانید به احتمال زیاد آن را به شکلی معنادار از طریق صفحه نمایش تجربه کنید.

تفاوت بین همدردی و همدلی را بدانید

اگرچه اغلب می بینیم که این کلمات به جای یکدیگر استفاده می شوند اما، معانی متفاوتی دارند. همدلی بی رویه می تواند ما را بسوزاند و حتی منجر به افسردگی شود در عوض، سعی کنید چیزی را پرورش دهید که روانشناسان آن را "همدردی دلسوزانه" توصیف می کنند. همدردی دلسوزانه به عنوان احساس نگرانی و مراقبت از دیگری و همچنین انگیزه قوی برای بهبود رفاه دیگران توصیف می شود.

روی افراد خوب و مثبت تمرکز کنید

در مواجهه با هر تراژدی وحشتناک، قهرمانانی وجود دارند که داستان‌هایشان شایسته برتری است. تمرکز بر افرادی که شجاعت و مهربانی فوق العاده ای از خود در هجوم به صحنه فاجعه نشان می دهند، می تواند به شما در حل مسائل کمک کند. با توجه به اینکه روایت‌های ما بر احساس ما تأثیر می‌گذارد باید به این افراد و نه افراد بد توجه ویژه ای داشته باشید.

صحبت کردن

مراقب کلام خود باشید

هنگام بحث درباره اخبار ناراحت کننده با دوستان و همکاران خود مهم است که از اغراق اجتناب کنید. مطالعات نشان داده‌اند زبانی که برای توصیف چیزی استفاده می‌کنید، درک شما را از رویدادها تغییر می‌دهد. در واقع، شما ممکن است به سادگی از طریق انتخاب کلمات درست تغییرات بزرگی ایجاد کنید. مراقب کلماتی (مانند «همیشه» یا «هرگز») باشید که تعمیم می‌دهند و سعی کنید در برابر جملات گسترده‌ای مانند «مردم هیولا هستند» یا «دنیا جای وحشتناکی است» مقاومت کنید. هر چه بیشتر از این نوع زبان استفاده کنید، احتمال اینکه این احساسات در ذهن شما ریشه دوانند و جهان بینی شما را شکل دهند، بیشتر می شود.

راهی برای بعد سخت شدن زندگی و تلخ شدن دنیا

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
برچسب : سبک زندگی
وبگردی