تولد
بلندترین ناخن جهان
زندگی با ناخن هایی که 30 سال از آخرین کوتاه شدنشان میگذشت کار بسیار سختی بود ولی به هر حال این شرایط با کوتاه شدن بلندترین ناخن های جهان به پایان رسید.

زنی که ناخن هایش را بعد 30 سال کوتاه کرد

"آیانا ویلیام" صاحب رکورد بلندترین ناخن های جهان در کتاب گینس تقریبا سی سال است که ناخن هایش را کوتاه نکرده است. این زن در تگزاس زندگی می کند و می توان گفت که بلندترین ناخن های دنیا را دارد و همانطور که گفتیم رکورد او در کتاب گینس به ثبت رسیده است. حالا او مشتاق است که فصل دیگر زندگی اش را آغاز کند. به همین دلیل بلند شدن چنین ناخن هایی باعث شده است که نتواند اقدامات دیگر را به راحتی به انجام برساند اما از طرفی ناخن هایش را مانند فرزندانش می داند و آنقدر عاشق آن هاست که نمی تواند به راحتی آن ها را کوتاه کند و دوست دارد که این ناخن های بلندش جایی در تاریخ داشته باشند.

دو برند بسیار معروف به او پیشنهاد دادند که اگر بخواهد می توانند ناخن های او را خریداری کنند. متخصصان پوست مختلفی هم آزمایشاتی روی ناخن های او انجام دادند. زمانی که قرار شد در سال 2017 ، بلندی ناخن های او در کتاب گینس ثبت شود، افرادی برای اندازه گیری ناخن به منزل او آمدند و متوجه شدند که طول ناخن او 576 سانتی متر است اما بعد از ثبت در کتاب گینس، رشد ناخن های او کند شده بود و شاید الان حدود 733 سانتیمتر ناخن داشته باشد.

بلند ترین ناخن دنیا

آیانا ویلیام صاحب رکورد بلندترین ناخن های جهان

این خانم بالاخره تصمیم خود را گرفت و ناخن های 30 ساله اش را کوتاه کرد و بعد از این که ناخن هایش را کوتاه کرد، به راحتی به نوشتن و انجام کارهای ساده ای مثل رانندگی، باز کردن در بدون ترس از شکستن ناخن هایش پرداخت. ده ها سال بود که او نتوانسته بود این کارها را بدون سختی انجام دهد.

او کوتاه کردن ناخن های خود را در یک برنامه ی تلویزیون انجام داده تا جذابیت بیشتری داشته باشد. البته ناخن های او هنوز هم از حد معمول بلند تر بودند اما از شکل قبلی خود در آمده بودند. جالب است بدانید زمانی که ناخن های او در بلند ترین حالت ممکن بود، حدود 20 ساعت طول می کشید تا تمام ناخن هایش را لاک بزند.

" ایانا" تنها خانم با ناخن های بلند در جهان نیست و افراد دیگری او را در این عنوان همراهی می کنند. در سال 2018 فردی به نام "شریدهار چیلال" هم توانست طول ناخن های خود را به 909 سانتیمتر برساند که بلندترین ناخن ثبت شده در کتاب گینس است. البته او برای یکی از دستانش این کار را انجام داده بود و با دست دیگر می توانست کارهای خود را انجام دهد.

ناخن های "ایانا" بعد از کوتاه شدن، هم اکنون در موزه نگهداری می شود. هدف او این است که نسل بعد را تشویق کند تا به ناخن های خود بیشتر رسیدگی کنند و از آنها بهتر مراقبت کنند.

کوتاه کردن بلندترین ناخن های جهان بعد 30 سال + عکس

3.679
این مطلب مفید بود ؟5722
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی