زیباترین مار جهان
با وجوده اینکه بسیاری از مارها رنگی یکدست و تیره دارند ولی برخی از این دست حیوانات به دلیل نقش و رنگ زیبای بدنشان به زیبا ترین مارها ملقب شده اند.

زیباترین مارهای جهان با ظاهری حیرت انگیز 

بیش از 3700 گونه مار در سراسر جهان وجود دارد، بنابراین تعجب آور نیست که این موجودات پر رمز و راز در یک سطح وسیع از اندازه ها، رنگ ها و الگوها قرار می گیرند. ما انسان ها آنقدر زمان صرف ترس از آنها می کنیم که قدر زیبایی آنها را نمی دانیم. در این بخش از گوناگون نمناک نمونه هایی از خارق العاده ترین گونه های مار موجود در جهان را گردآوری کرده ایم که هر یک از آنها زیبایی منحصر بفرد خود را دارد.

مار سبز زمردی

مار سبز زمردی : 

مار سبز زمردی اولین بار سال 2002 در کوههای شرقی هیمالیا در کشور میانمار یافت شد. این مارهای به شدت سمی سبز رنگ دارای علائمی هستند. مارهای نر این گونه، چشم قرمز، نوارهای قرمز و سفید دارند در حالی که ماده ها چشم هایی زرد و نوارهایی دارند که بیشتر سفید هستند. این مارها می توانند حداقل 1.371 متر طول داشته باشند.  

مار آبی مرجانی مالزی : 

مار آبی مرجانی مالزی حدود 1.5 متر رشد می کند و برای زنده ماندن مارهای دیگر را می خورد، البته ممکن است گاهی اوقات مارمولک یا قورباغه بخورند اما در بیشتر موارد یک مار خوار است. این خزنده سمی بیشتر شب ها فعالیت دارد و می تواند نسبتاً تهاجمی باشد در حالیکه تا زمان غروب خورشید آرام است. از بدن رنگارنگ و غلتاندن خود برای نشان دادن شکم قرمز، دور کردن شکارچیان استفاده و همچنین از دم خود به عنوان محافظی برای سر استفاده می کند و در هنگام حمله با دم ضربه میزند. این مار را می توان در مالزی ، کامبوج ، سنگاپور، اندونزی و تایلند یافت. 

مار بوآ رنگین کمانی برزیلی : 

مار بوآ برزیلی یکی از زیباترین مارهای طبیعت محسوب می شود .رنگین کمانی بودن آن ناشی از برجستگی های ریز روی فلس است که مانند منشورهای کوچک، نور را شکست می دهد و این رنگ ها به جذابیت مار زیبای بوآ می افزایند. این مار که عمدتا در حوضه آمازون یافت می شود بیشتر از جوندگان کوچک و پرندگان تغذیه می کند اما ممکن است دوزیستانی مانند قورباغه ها و سوسمارها را هم بخورد. این مار به طول 1.5 و گاهی اوقات به 2 متر یا بیشتر هم می رسد.

مار بوآ  

مار اسکارلت : 

مار اسکارلت شمالی در جنوب و شرق ایالات متحده یافت می شود و اغلب در مناطق جنگلی باز یا مناطق کشاورزی توسعه یافته پنهان می شود و بیشتر وقت خود را در وضعیت مخفی و دور از چشم موجودات دیگر می گذراند. این مارهای غیر سمی بیشتر از تخمهای خزندگان از جمله تخمهای مار تغذیه می کنند اما گاهی جوندگان یا مارمولکها را نیز می خورند. تقریبا همه ی مارهای اسکارلت شمالی طولی نزدیک به کمتر از0.5 دارند. 

مار شاه کبرا : 

وقتی صحبت از مارهای بزرگ به میان می آید افراد معمولاً به فکر بوآس ، پیتون و آناکوندا می افتند اما شاه کبرا با طول 3.65 تا 5.4 متر طویل ترین مار سمی جهان محسوب می شود. این مار ، خزنده ای سریع و چابک است و خطرناک ترین مار آسیایی قلمداد می شود که در یک نیش مقدار زیادی زهر آزاد می کند. این مار که در سراسر جنوب شرقی آسیا و مناطقی از هند یافت می شود ، عمدتا مارهای دیگر و گاهی مارمولک ها، جوندگان کوچک و حتی پرندگان را می خورند.

مار آسیایی

پیتون توپاز تانامی ووما : 

توپاز تانامی ووما پیتون به طور متوسط حدود 0.914 طول دارد و در منطقه کویری تانامی در سرزمین شمالی استرالیا یافت و در زیر زمین پنهان می شوند و پستانداران کوچک مانند خرگوش و همچنین مارمولک و خزندگان دیگر را می خورند.

مار موش خوار تگزاس: 

مار موش خوار غیر سمی است و در تگزاس یافت می شود. این گونه مارها رنگدانه های کم و طول بیش از 1.8 متر دارند. اشتهای خوب این مارها دلیلی است برای شکار پرتعداد پرندگان ، قورباغه ها و مارمولک ها توسط مار موش خوار تگزاس. اگر به این مارها دست بزنید سریع گاز می گیرند اما نیش آنها اغلب بی ضرر است.

بوآی درختی زمردی : 

بوآی درختی زمردی در بسیاری از مناطق آمریکای جنوبی از جمله در امتداد رود آمازون یافت می شود. طول آنها به طور متوسط حدود 1.8 متر است و می توانند تا 2.74 متر رشد کنند. این مارها عمدتا پستانداران کوچک و گاهی اوقات پرندگان ، مارمولک ها و قورباغه ها را به عنوان غذا می خورند . متابولیسم کند آنها موجب چندین ماه فاصله بین وعده های غذایی می شود . گفته می شود بوآی درختی زمردی بسیار شبیه به پایتون سبز درختی است.

بوآی درختی زمردی 

پایتون سبز و زرد درختی: 

پایتون سبز و زرد درختی مار بزرگی است که از 1.2 تا 2.1 متر رشد می کند. این مار غیرسمی ، پستانداران کوچک و گاهی خزندگان را می خورد. پایتون ها با آویزان شدن از شاخه ها و حالت دادن بدنشان به شکل S شکار می کنند و سپس طعمه را بر می دارند. این مار تخم گذار از معدود مارهایی است که روی تخمهای خود می خوابد و عمدتا در جزیره کوفیائو در غرب پاپوآ اندونزی یافت می شود.

زیباترین مارهای جهان که محوشان می شوید

4.539
این مطلب مفید بود ؟354
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/م.ح
وبگردی