روز جهانی موزه
تاریخ 18 ماه می مصادف با 28 اردیبهشت ماه به عنوان روز جهانی موزه و میراث فرهنگی توسط کنسول بین المللی موزه نامگذاری شده است.

18 می روز جهانی موزه و میراث فرهنگی

به نظر شما در کجا می توان تعداد زیادی از منابع تاریخی مختلف را مشاهده کرد؟ شاید کمتر مکانی را بتوان در دنیا پیدا کرد که جنبه آموزشی بیشتری نسبت به موزه داشته باشد. قطعا جایی که داستان هایی در مورد گذشتگان به ما می گوید.

داستان هایی در مورد افراد سرشناس مصر تا مجسمه های یونان باستان و حتی آثار تاریخی مربوط به جنگ جهانی اول. همه اینها را می توان در یک موزه پیدا کرد. متاسفانه میلیون ها انسان در دنیا هستند که با وجود دسترسی مستقیم به موزه ها، باز هم هرگز از آن ها بازدید نکرده اند.

بعضی از افراد اظهار می کنند که نگاه کردن به چیزهای قدیمی، خسته کننده است و عقیده دارند که دلیلی ندارد آن ها در مورد چیز های ماقبل خودشان اطلاع پیدا کنند. بنابراین هیچ دلیل و علاقه ای در مورد بازدید از موزه ها ندارند؛ اما روز جهانی موزه وجود دارد. فلسفه این روز برای سرمایه گذاری روی تحصیلات، افزایش علم و آگاهی می باشد.

روز جهانی موزه

بعضی دیگر عقیده دارند با وجود این که می توان اطلاعات زیادی را از طریق تکنولوژی به دست آورد، پس اختصاص دادن روزی به نام روز جهانی موزه، معنا ندارد زیرا معتقدند که با یک جستجوی کوتاه در گوگل می توان به اطلاعات درستی دست پیدا کرد و این روز ها هم همه افراد دسترسی به منابع آنلاین دارند؛ اما قطعاً می دانید اطلاعاتی که از اینترنت به دست می آورید، احتمال خطا هم در آن هست و ممکن است اشتباه باشد.

مطالعه ای در سال 2016 در مورد حقایق تاریخی انجام شد که ببینند چه قدر از اطلاعات آنلاین درست است و همین باعث شد تا آن ها به نتایج بسیار تعجب برانگیز برسند. در نوامبر سال 2016، بیش از 48 درصد حقایق تاریخیِ در دسترس که به صورت آنلاین بود، دقیق نبودند یا اطلاعاتی غلط در آن وجود داشت بنابراین باید بدانید که اطلاعات آنلاین 100% قابل اعتماد نیستند.

روز های جهانی مثل روز موزه، باید به روزهای بسیار مهمی برای شما تبدیل شوند زیرا می توانید بسیاری از اطلاعات و حقایق را از طریق آن ها متوجه شوید ، زیرا سند تاریخی در اختیار شما قرار می دهد و می توانید اطلاعات واضح و شفافی از تاریخ داشته باشید.

تبریک روز جهانی موزه

تاریخچه روز جهانی موزه و نامگذاری آن

کنسول بین المللی موزه، روز جهانی موزه را در سال 1977 تعیین کرد. این سازمان تم های مختلفی را برای این موضوع در نظر گرفت و هر سال با توجه به موضوعات مختلف، تم این روز یعنی 18 ماه می میلادی را مشخص می کند. به عنوان مثال:جهانی کردن این روز، معرفی افراد نابغه تاریخ، اتصال شکاف های فرهنگی و مراقبت از محیط زیست جزء تم های روز جهانی موزه است.

از سال 1977تا به حالا ، همه موزه ها در جهان افرادی را دعوت می کنند تا در این روز بخصوص، نقش موزه ها در سراسر جهان را بیشتر به دیگران بشناسانند و فعالیت های رایگان و لذت بخشی را در این روز به انجام برسانند.

روز جهانی موزه از همان زمانی که نام گذاری شد، به یک روز جهانی محبوب تبدیل شد؛ به طوری که در سال 2009، 20 هزار موزه در 90 کشور در این روز جهانی شرکت کرده بودند.

در سال 2012، تعداد موزه هایی که در آن جشن گرفته می شد، به بیش از 30 هزار موزه در 129 کشور رسید. با گذشت سال ها با وجود این که تکنولوژی هم پیشرفت بیشتری داشت و در زندگی مردم نقش بیشتری گذاشت، اما باز هم روز جهانی موزه به یک روز پر ارزش تر از قبل تبدیل شد.

تاریخچه روز جهانی موزه

پیام تبریک روز جهانی موزه و میراث فرهنگی

Museums take us back into the history and teach us more than anything else could have…. Happy International Museum Day.

موزه ها ما را به دوران ماقبل تاریخ برمی گردانند و به ما چیزهای زیادتر از آنچه که باید ، می اموزند. روز جهانی موزه مبارک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

You can learn so much more about our ancestors by visiting a museum…. Best wishes on International Museum Day.

با بازدید از موزه می توانید چیزهای زیادی در مورد گذشتگان یاد بگیرید . بهترین ارزوها در روز جهانی موزه برای شما

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

Museums take us into the times that we have not seen and give us a glimpse of that life…. Best wishes on International Museum Day.

موزه ، ما را به زمانی می برد که هرگز ندیده ایم و یک روشنی از زندگی گذشته را برایمان ایجاد می کند . بهترین ارزوها در روز جهانی موزه برای شما

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

When in a historical center, walk gradually yet continue strolling.These walks help you learn lessons for life.Happy museums day.

هنگامی که در یک مکان تاریخی قدم می گذارید ، آهسته راه بروید و همه چیز را ببینید تا چیز های بیشتری در مورد زندگی بیاموزید . روز موزه مبارک

تبریک روز جهانی موزه

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

A historical center is where nothing was lost, just rediscovered… Museums are display of this art kept alive.Happy museums day.

مکان تاریخی یعنی جایی که در آن هیچ چیز گم نمی شود ، بلکه دوباره از اول به کشف و شهود می رسد. موزه ها نمایشی از زنده نگه داشتن هنر هستند . روز موزه مبارک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

Life is your craft. An open, mindful heart is your camera. A unity with your reality is your film. Your splendid eyes and simple grin is your exhibition hall.Happy museums day.

زندگی کاردستی شماست . یک قلب گشوده و یک ذهن آگاه، دوربین شماست . وحدت شما در واقعیت ، فیلم زندگی تان است . چشم ها و لبخندتان نمایش این زندگی هستند . روز موزه مبارک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

Art is not always about pretty things, it’s about who we are, what happened to us, and how our lives are affected.” – Happy World Museum

موزه همیشه به معنای وجود چیزهای زیبا نیست . بلکه در مورد آن است که ما چه کسی هستیم ، چه اتفاقی برایمان افتاده و زندگی مان چگونه تحت تاثیر قرار گرفته است . روز موزه مبارک

روز جهانی موزه مبارک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

No day shall erase you from the memory of time.” – Happy World Museum Day

هیچ روزی از شما از حافظه زمان پاک نمی شود . روز جهانی موزه مبارک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

A visit to a museum is a search for beauty, truth, and meaning in our lives. Go to museums as often as you can.” – Happy World Museum Day

بازدید از موزه یعنی جستجوی زیبایی ، حقیقت و معنای زندگی ما . تا جایی که می توانی به موزه برو. روز جهانی موزه مبارک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

Museums are spiritual spaces for art.” – Happy World Museum Day

موزه ها فضای معنوی برای ارائه هنر هستند . روز جهانی موزه مبارک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

Art in Museums wash away the dust of everyday life from souls.” – Happy World Museum

هنر در موزه ها ، غبار زندگی روزانه مان را از روح هایمان پاکسازی می کند . روز جهانی موزه مبارک

تاریخ روز جهانی موزه و میراث فرهنگی + پیام تبریک

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : موزه ها
وبگردی