ثروتمندترین نویسنده جهان
وقتی پای میلیاردرها و ثروتمندترین افراد جهان به میان می آید، ذهن ما به سمت مردان کارخانه و سهام داری می رود که قدرت زیادی دارند اما همیشه اینطور نیست.

نویسندگان میلیاردر و ثروتمندترین نویسندگان جهان

معمولا حرفه نویسندگی به قدری مهجور واقع شده که خیلی بهایی به آن داده نمی شود؛ چه برسد به این که کسی بتواند با آن میلیاردر شود. اما در دنیا نویسندگان زیادی هستند که از همین حرفه به درآمد های نجومی رسیده اند. در این قسمت از نمناک به معرفی 20 نفر از ثروتمندترین های این حرفه اختصاص داده شده است که دانستن نام شان خالی از لطف نیست.

ضمنا این لیست از کم‌ترین درآمد به بیشترین چیده شده است.

سوزان کالینز (Suzanne Collins)

دارایی خالص: 80 میلیون دلار

کالینز بیشتر ثروت خود را از طریق فروش رمان ها و همینطور نوشتن فیلمنامه برای برنامه های تلویزیونی متعدد به دست آورده است. کالینز کارش را در سال 1991 آغاز کرد و از آن زمان؛ به عنوان سمبل نویسندگی محبوب باقی مانده است.

سوزان کالینز

جانت ایوانوویچ (Janet Evanovich)

دارایی خالص:80 میلیون دلار

جانت ایوانوویچ نویسنده ای پردرآمد است و ده ها رمان برنده جوایز مختلف را به رشته تحریر در آورده است. او نوشتن رمان ‌های عاشقانه را در دهه 1980 آغاز کرد و در نهایت ژانر کاری اش را تغییر داد تا بیشتر بر جنبه ‌های هیجان انگیز تمرکز کند. او با فرانچایز Stephanie Plum به شهرت رسید.

جانت ایوانوویچ

دیپاک چوپرا (Deepak Chopra)

دیپاک چوپرا یک گورو دنیای مدرن و یک پزشک است که در مورد ارتباط بین ذهن و بدن صحبت کرده است. چوپرا به بسیاری از شرایط سبک زندگی مدرن که به تدریج هسته معنویت گرایی به ویژه در جوامع غربی را فرسایش داده اند، پاسخ داده است.

دیپاک چوپرا

جک هیگینز (Jack Higgins)

دارایی خالص: 86 میلیون دلار

جک هیگینز یک رمان نویس پر فروشِ میلیونر است. هیگینز در بلفاست، ایرلند شمالی بزرگ شد و یکی از محبوب ترین نویسندگان در جهان است.

جک هیگینز

کریستوفر لیتل (Christopher Little)

دارایی خالص: 86 میلیون دلار

کریستوفر لیتل صاحب شرکتی ادبی به نام "آژانس ادبی کریستوفر لیتل" در لندن است. این آژانس بین سال‌ های 1996 تا 2011، جی ‌کی رولینگ، نویسنده هری پاتر را پرورش داده است. او به ‌عنوان "موفق ترین کارگزار تاریخ" شناخته می شود.

پل مک کنا (Paul McKenna)

دارایی خالص: 100 میلیون دلار

پل مک کنا هیپنوتیزم گر و نویسنده انگلیسی است. او مدرسه را ترک کرد و به عنوان دی جی در رادیو Topshop در خیابان آکسفورد مشغول به کار شد. مک‌کنا بعد ها به رادیو کپیتال پیوست و در آنجا با هیپنوتیزم‌ گری آشنا شد که مهمان برنامه اش بود و تاثیر زیادی روی او گذاشت.

پل مک کنا

استفانی مایر (Stephenie Meyer)

دارایی خالص: 125 میلیون دلار

استفانی مایر نویسنده جوانی است که هیچ وقت ایده رمان های عاشقانه خون آشامی در سر نداشته است. اما وقتی بزرگ‌تر می شود؛ در 29 سالگی داستان سه فیلم معروف Twilight یا همان گرگ و میش را نوشت که پول زیادی از فروش آن ها به دست‌آورد.

استفانی مایر

دین کونتز (Dean Koontz)

دارایی خالص: 145 میلیون دلار

دین کونتز نویسنده ای آمریکایی است که بر اساس سبک نویسندگی اش با افرادی چون استیون کینگ مقایسه شده است. رمان‌ های هیجان‌ انگیز، علمی تخیلی و ترسناک کونتز مورد توجه میلیون ‌ها طرفدار در سراسر جهان قرار گرفته است.

دین کونتز

دیوید اویدپو (David Oyedepo)

دارایی خالص: 150 میلیون دلار

دیوید اویدپو یک کشیش نیجریه ای است که امروزه به عنوان ثروتمندترین کشیش نیجریه شناخته می شود. او در حال حاضر به عنوان رئیس و واعز نیز خدمت می کند.

دیوید اویدپو

دن براون (Dan Brown)

دارایی خالص: 178 میلیون دلار

دن براون نویسنده آمریکایی است که بیشتر به خاطر رمانش یعنی "رمز داوینچی" شناخته می شود. براون پردرآمدترین نویسنده جهان است که کتاب ‌های پر فروش "رمز داوینچی" و "فرشته ‌ها و شیاطین" او تبدیل به دو فیلم پرطرفدار در جهان شده است.

دن براون

جفری آرچر (Jeffrey Archer)

دارایی خالص: 195 میلیون دلار

جفری آرچر رمان نویس انگلیسی و سیاستمدار سابق است. آرچر قبل از شروع کارِ خود به عنوان نویسنده، عضو پارلمان بود. آرچر ثروتش را به عنوان یک رمان نویس پرفروش افزایش داد. کتاب های او حدودا در 330 میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رسیده است.

جفری آرچر

جان گریشام (John Grisham)

دارایی خالص: 220 میلیون دلار

جان گریشام یک نویسنده مشهور آمریکایی در سطح بین ‌المللی است که در زمان اجرای قانون در مجلس نمایندگان می‌سی‌سی‌پی خدمت می ‌کرد.

جان گریشهام

نایجل بلک ول (Nigel Blackwell)

دارایی خالص: 292.5 میلیون دلار

نایجل بلک ول انتشاراتی به همین نام داشت که در سال 2006 به قیمت 572 میلیون یورو فروخته شد. توبی و برادرزاده اش نایجل بخش بزرگی از آن را به دست آوردند.

باربارا تیلور برادفورد (Barbara Taylor Bradford)

دارایی خالص: 300 میلیون دلار

باربارا تیلور برادفورد رمان ‌نویس پرفروش انگلیسی است. کتاب های او در بیش از 80 میلیون نسخه در 90 کشور دنیا فروخته شده است. کتابِ A Women of Substance او در سال 1979 منتشر شد. در سال 2007 هم ملکه الیزابت دوم جایزه OBE را برای خدماتش به ادبیات به او اعطا کرد.

نویسنده ثروتمند

دانیل استیل (Danielle Steel)

دارایی خالص: 310 میلیون دلار

دانیل استیل رمان نویس آمریکایی است که در حال حاضر پرفروش ترین نویسنده زنده دنیا است. تا به حال بیش از 800 میلیون نسخه از کتاب های او فروخته شده است. استیل چهارمین نویسنده پرفروش تمام دوران است.

دانیل استیل

نورا رابرتز (Nora Roberts)

دارایی خالص: 390 میلیون دلار

نورا رابرتز با بیش از 200 رمان عاشقانه، نویسنده پرفروش آمریکایی است. رابرتز نوشتن را در اواخر دهه 70 آغاز کرد و در سال 1985 با "بازی کردن شانس" پرفروش ترین کتابش را عرضه کرد.

نورا رابرتز

استیون کینگ (Stephen King)

دارایی خالص:400 میلیون دلار

استیون کینگ نویسنده پر طرفداری است که در ژانر های هیجانی، فانتزی، ترسناک و علمی تخیلی می نویسد. کینگ دارای مدرک لیسانس در زبان انگلیسی است و یکی از محبوب ترین نویسندگان در جهان می باشد. بسیاری از کتاب ‌های او با نام ‌های "IT" و درخشش "The shining" روی صفحه ‌های تلویزیون به نمایش درآمده اند.

استیون کینگ

جیمز پترسون (James Patterson)

دارایی خالص: 560 میلیون دلار

جیمز پترسون نویسنده آمریکایی است که رمان های هیجان انگیز می نویسد. پترسون دقیقا می‌داند چه بنویسد که سریع فروش برود. کتاب او جز 20 کتاب پرتیراژ در سال 2010 بوده است که از این طریق پول زیادی را به جیب زد.

جیمز پترسون

جی کی رولینگ (J.K Rowling)

دارایی خالص: 1 میلیارد دلار

این نویسنده بریتانیایی بیشتر به عنوان مغز متفکر پشت مجموعه داستان های اثر موفق هری پاتر شناخته می شود. مجموعه هری پاتر پردرآمدترین مجموعه فیلم در طول تاریخ است.

جی کی رولینگ

الیزابت بدینتر (Elisabeth Badinter)

دارایی خالص:1.3 میلیارد دلار

الیزابت بدینتر

الیزابت بادینتر فیلسوف، نویسنده و مورخ فرانسوی است. بدینتر بیشتر به خاطر رساله های فلسفی اش در مورد فمینیسم و نقش زنان در جامعه شناخته می شود. او در سال 2010 به عنوان "تأثیرگذار ترین روشنفکر فرانسه" معرفی شد.

خانمی که با یه خودکار از کارخونه دارها بیشتر پول درمیاره!!

4.716
این مطلب مفید بود ؟151
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ن.ح
وبگردی