روز جهانی عینک آفتابی
عینک آفتابی مهم ترین وسیله ای است که برای محافظت از چشمان خود همیشه باید از آن استفاده کنید. تاریخ 27 ژوئن به عنوان روز جهانی عینک آفتابی نامگذاری شده است.

27 ژوئن؛ روز جهانی عینک آفتابی

بسیاری از افراد مشهور و پولدار هزاران جفت از آن دارند اما بسیاری دیگر فقط یک جفت از آن را استفاده می کنند. به نظر شما راجع به چه چیزی صحبت می کنیم؟ بله، عینک آفتابی.

عینک های آفتابی نه تنها بخش مهمی از استایل شما محسوب می شود، بلکه از چشمان شما در برابر اشعه ماورابنفش آفتاب محافظت می کند و به دلیل سلامت و مراقبت و محافظت از چشمان حتما هم باید روز جهانی داشته باشد. با ادامه این بخش از گوناگون نمناک همراه باشید تا با روز جهانی عینک آفتابی بیشتر آشنا شوید.

اگر قصد خرید یک عینک آفتابی جدید را دارید حتما نکات و رازهای عنوان شده در مطلب " رنگ شیشه و مشخصات یک عینک آفتابی خوب " را بخوانید.

روز عینک آفتابی

تاریخ روز جهانی عینک آفتابی

سازمان جهانی بهداشت روز 27 ژوئن را برای تاکید بر ارزش مراقبت از چشمان در برابر اشعه ماورابنفش آفتاب و استفاده افراد از عینک آفتابی، به عنوان روز جهانی عینک آفتابی معرفی کرده است.

اگرچه ریشه و اصالت روز عینک های آفتابی ناشناخته است اما تاریخچه آن ها به قبل از قرن 14 در کشور چین بر می گردد که در آن زمان افراد منصب دار و مهم مثل قاضی ها از عینک استفاده می کردند. حدود 600 سال بعد عینک های مدرنی که امروز می شناسیم ، به شکل رسمی وارد بازار شدند.

روز جهانی عینک آفتابی

نکته دیگری که باید به یاد بسپارید، این است که عینک ها از چشمان شما در برابر اشعه فرابنفش مضر محافظت می کنند بنابراین روز جهانی عینک آفتابی اهمیت بسیار زیادی دارد، بنابراین مراسم روز جهانی عینک آفتابی برای یادآوری به همه مردم برای استفاده از عینک آفتابی و محافظت و مراقبت از چشمان هر ساله برگزار می شود.

تاریخ دقیق روز جهانی عینک آفتابی + جزئیات

3.36
این مطلب مفید بود ؟42
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : عینک آفتابی
وبگردی