روز جهانی موج سواری
موج سواری یکی از سرگرمی های ساحلی در جهان می باشد که به همین دلیل روز 19 ژوئن مصادف با روز جهانی موج سواری در تقویم جهانی ثبت شده است.

19 ژوئن ؛ روز جهانی موج سواری

موج سواران معمولاً به دلیل حرکات منحصر به فردی که دارند، معروف هستند. این افراد علاقه زیادی به اقیانوس ها دارند و ترجیح می دهند که داخل این فضای پهناور شنا کنند و خودشان را در شرایط خطرناکی قرار می دهند تا بتوانند روی موج ها بهترین حرکات خود را انجام دهند.

نزدیک شدن به دریا معمولاً برای این افراد بسیار هیجان انگیز است و آن ها در تعطیلاتشان این کار را انجام می دهند و با امواج ارتباط بسیار نزدیکی دارند. خودشان را در برابر این شرایط خطرناک حفظ می کنند. با ما در این بخش از گوناگون نمناک همراه شوید تا کمی بیشتر درباره این روز بدانید.

موج سواری

تاریخچه روز موج سواری

روز موج سواری به شکل رسمی از سال 2005 شروع شد و نام آن در مجله موج سواری به ثبت رسید . این مجله از سال 1964 تا 2017 فعالیت می کرد و یک سازمان بدون سود بود که مطالب زیادی در مورد تمیز بودن اقیانوس ها انتشار می داد و افراد را تشویق می کرد تا روی موج ها موج سواری کنند. 

در این روز تعطیل ؛ مردم تشویق می شوند تا از اثرات فعالیت های خودشان در دریا و محیط زیست آگاهی پیدا کنند و در حفظ اقیانوس ها کوشا باشند و این کار را از طریق موج سواری نشان دهند.

این روز رسمی اولین بار توسط یک گروه موج سوار بیان شد که به قبل از سال 1993 برمی گردد. در واقع این ایده از همان زمان وجود داشت اما شرایط برای اجرایی کردن آن در دسترس نبود.

روز موج سواری

 در این روز مردم بیرون می روند و موج سواری می کنند. آن ها همچنین به تفریح، باربیکیو، فیلمبرداری و دیگر فعالیت های سرگرم کننده می پردازند. در حالی که انجام این کار ها برایشان آموزش دهنده هم است.

موج سواران به شدت به این ورزش علاقه مند هستند و حتی در تمیز کردن سواحل، ساخت مکان های تفریحی و سالم نگه داشتن محیط زیست هم بسیار علاقه نشان داده و کوشا هستند. همچنین سازمان های مربوط به موج سواران هم امور وَقفی را در این باره انجام می دهند و میزبان افراد داوطلب زیادی هستند.

تاریخچه روز جهانی موج سواری + جزئیات

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن /ن
وبگردی