روز جهانی ارتباطات

روز جهانی ارتباطات و تاریخ آن

کد مطلب : 81463زمان مطالعه : 2 دقیقه
انتخاب یک روز در تقویم جهانی به نام روز جهانی ارتباطات هدفی را به دنبال داشته است، همچنین دلیل خاصی برای انتخاب این روز وجود دارد.

تاریخچه و جزئیات روز جهانی ارتباطات ، 17 می

در تقویم روزهای جهانی، یک روز به نام ارتباطات تعیین شده است و مثل تمام روزهای خاص دیگر به دلیلی نامگذاری شده و تاریخچه ای دارد که در این بخش از نمناک به آنها خواهیم پرداخت. روز جهانی ارتباطات از سال 1969، هر ساله در تاریخ هفده ماه می جشن گرفته می شود. این روز، روزی است که در آن ایجاد مهم ترین عوامل زندگی را جشن می گیرند و آن هم چیزی نیست، جز ارتباط.

هدف اصلی این روز جهانی، تاکید روی اهمیت ارتباط و چگونگی انتقال اطلاعات در سراسر جهان است. همچنین هدف آن افزایش آگاهی و چگونگی انتقال اطلاعات مهم در زندگی ماست که ارتقاء تکنولوژی ها را در هر زمینه ای تحریک می کند.

تاریخ روز ارتباطات

در مورد تاریخچه ی روز جهانی ارتباطات باید بگوییم که این روز مصادف با تاسیس واحد تلگراف بین المللی است که در سال 1865 تاسیس شد تا بتواند روش های ارتباط اورژانسی را حمایت کند و اکنون در انواع ارتباطات مشاهده می شود. هدف دیگر روز جهانی ارتباطات این است که به افراد کمک کند تا آگاهی بیشتری در مورد امکانات ایجاد شده توسط تکنولوژی داشته باشند و تمرکز آن بیشتر روی اینترنت و اطلاعات تکنولوژی های ارتباطی دیگر است. ما از این روز به عنوان راهی برای بهبود اقتصاد و جوامع نیز استفاده می کنیم و به دنبال راه هایی هستیم که ارتباطات دیجیتالی خود را گسترده کنیم.

در کنار اطلاعات مربوط به روز جهانی ارتباطات بد نیست بدانید که اختراع تلفن هم مربوط به سال 1876 بوده و فرستادن اولین ماهواره مربوط به سال 1957 بوده و تولد اینترنت در دهه 60 اتفاق افتاده است.

تاریخچه روز ارتباطات

چند حقیقت کوتاه به بهانه روز جهانی ارتباطات

  • اولین پیامی که در کل دنیا ارسال شد ، توسط نیل تاپ ورت بود که در آن کریسمس را تبریک گفته بود.
  • اولین پروتکل برای ویس یا صوت اینترنتی در دسامبر سال 1974 انجام شد.
  • در ابتدا رایج ترین استفاده از موبایل متعلق به چک کردن ساعت بود.
  • تلفن یکی از بزرگترین اختراعات بشر است و شاید مهم ترین اختراع برای گسترش و پیشرفت ارتباطات.

تاریخ روز جهانی ارتباطات و چند حقیقت کوتاه

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : رویدادها
وبگردی