رنگ اتاق خواب
اتاق خواب مکانی است که باید پر از آرامش باشد و این آرامش را به انسان منتقل کند؛ برای همین دیزاین و رنگ اتاق خواب بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه شود.

رنگ هایی که برای اتاق خواب مناسب نیستند

اتاق خواب قسمتی از خانه است که ما بیشترین زمان خود را در آن سپری می کنیم. اتاق خواب باید رنگ بسیار مناسبی داشته باشد تا بتوانیم در آن حال بهتری پیدا کنیم، هم صبح ها سرحال از خواب بیدار شویم و هم شب ها خواب راحتی داشته باشیم.به همین دلیل باید به رنگ های مختلف توجه کنیم و هرگز از رنگ هایی که در این قسمت از دنیای مد نمناک نام می بریم، استفاده نکنیم.

سیاه

رنگ های تیره مثل سیاه باعث می شود که اتاق شما کوچکتر از آنچه که هست نشان داده شود. از طرفی تیرگی موجود در آن شاید به خواب شب شما کمک کند اما توانایی بیدار شدن از خواب را هنگام صبح از شما می گیرد. تیرگی رنگ سیاه از لحاظ روانی سطح انرژی شما را کاهش می دهد؛ پس هرگز توصیه نمی کنیم که چهار دیوار اتاق خود را سیاه کنید.

تخت خواب

رنگ های نئونی

شاید از رنگ های نئونی مانند لیمویی الکتریکی برای اتاق خواب استفاده کنید زیرا انرژی و هیجان زیادی را وارد اتاق می کند و یک فضای مهیج را ایجاد می کند اما خواب را از چشمان شما می دزدد. بهتر است از رنگ های روشن تر و خنثی تر مانند طوسی استفاده کنید.

این رنگ ها گرم هم هستند و در کنار اینکه رنگ های خوبی محسوب می شوند، باعث آرامش بدن شما نیز خواهند شد و در خوابتان اختلال ایجاد نمی کند.

زرد تند

زرد یک رنگ به شدت محرک است که ما را یاد روشنایی خورشید و تایم صبحگاهی می اندازد و علامت این است که شما هوشیار و آگاه هستید. این تنها یک رنگ گرم و ایدهآل برای طول روز محسوب می شود اما کسانی که رنگ دیوار اتاق شان زرد است، معمولاً با خوابیدن شب مشکل دارند.

اتاق خواب

قرمز

قرمز مانند رنگ زرد یک رنگ جذاب است اما جزء رنگ های جیغ محسوب می شود، مخصوصاً قرمز هایی که تناژ گرم دارند و یا صورتی های خیلی روشن رنگ های جذابی هستند اما ممکن است باعث ایجاد حس خشونت و پرخاشگری در شما شوند.

این رنگ ها معمولاً برای بازاریابی استفاده می شوند زیرا احساسات افراد را تحریک می کنند اما برای اتاق خواب گزینه مناسبی نیستند، بلکه برای مکان هایی مناسب هستند که بخواهید در آن ها یک فعالیت خاص انجام دهید. به عنوان مثال برای باشگاه یا اتاق خانوادگی که می خواهید به آن گرما ببخشید.

نارنجی

بسیاری از افراد گاهی اوقات به دلیل وضعیت هیجاناتی که دارند؛ دوست دارند رنگ اتاق خواب خود را نارنجی کنند. نارنجی یک رنگ روشن و اشباع است اما نباید برای اتاق خواب استفاده شود.

شاید این رنگ جذاب و مهیج به نظر برسد اما در خواب شما اختلال ایجاد می کند و زمانی که چراغ روشن باشد، به شدت همه جا روشن خواهد شد و برای اتاق خواب رنگ ایده آلی محسوب نمی شود، زیرا بعد از 6 ماه از آن خسته می شوید و دوست دارید رنگ اتاق را عوض کنید.

رنگ نارنجی

بنفش روشن

بنفش روشن برای اتاق خواب انتخاب مناسبی نیست. طیف رنگهای بنفش روشن دارای رنگهای مایل به قرمز هستند، سطح انرژی را افزایش می دهند و شما را هوشیار نگه می دارند، اما سایه های بنفش ملایم ممکن است خواب آلودگی را افزایش دهد.

اگر قصد دارید اتاق خواب خود را با رنگ بنفش رنگ کنید، سعی کنید رنگ ملایم تری انتخاب کنید.

قهوه ای تیره

تیرگی این رنگ باعث ایجاد یک حس سنگینی و غم در محیط اتاق می شود و انگیزه بیدار شدن از خواب را هنگام صبح کم می کند اما اگر به شدت به این رنگ علاقه دارید، بهتر است که رنگ وسایل داخل اتاق را کمی روشن تر انتخاب کنید تا تیرگی آن را خنثی کند.

رنگ هایی که برای اتاق خواب پیشنهاد نمیشن

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن /ن.ح
وبگردی