تولد
حرکات بدنسازی
در باشگاه های ورزشی برخی از تمرین هایی که ما انجام میدهیم ممکن است از نظر مربیان تمرینات درستی نباشد و آسیب های زیادی به ما برسد.

حرکات بدنسازی که خیلی از مربی ها پیشنهاد میکنند انجام ندیم

بیایید کمی واضح و شفاف صحبت کنیم. بسیاری از تمریناتی که شما انجام می دهید، جزء ورزش هایی هستند که شاید خیلی از مربی ها هرگز به سمت شان نروند و شما از این موضوع خبر ندارید. در این قسمت از نمناک این ورزش ها را به شما معرفی می کنیم.

سرشانه با وزنه باربل

این حرکت مخصوص شانه است که در آن باید وزنه باربل را با دو دست تان بگیرید و آن را با شانه هایتان بالا بیاورید و آرنج ها کاملاً خم هستند. انجام این کار ممکن است به شانه آسیب وارد کند. به همین دلیل بسیاری از مربیان هرگز این حرکت را انجام نمی دهند.

حرکت برپی

این حرکت جزء تمرینات اینتروال سخت محسوب می‌ شود که شاید خیلی از افراد داخل باشگاه آن را انجام دهند اما از آنجایی که ضربان قلب را خیلی بالا می برد و احتمال اینکه آن را اشتباه انجام دهید، بسیار زیاد است، بسیاری از مربیان هرگز آن را امتحان نمی کنند. اشتباه در انجامِ این حرکت باعث آسیب به قسمت پایین کمر می شود.

برپی

لانچ به صورت کج

بسیاری از افراد این لانچ را انجام می‌ دهند اما حفظ تعادل در این حرکت کار سختی است و اگر نتوانید تعادلتان را حفظ کنید، احتمال آسیب وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از مربیان خودشان این حرکت را انجام نمی‌ دهند، زیرا ممکن است باعث آسیب به زانو یا قوزک پا شود.

حرکت دیپ

این حرکت محبوب بسیاری از افراد است؛ در صورتی که اصلاً حرکت امنی نیست؛ مخصوصاً ممکن است برای بالاتنه مشکل ایجاد کند؛ همچنین لوازمی که از آن ها استفاده می کنید تا با آن حرکت دیپ را انجام دهید، اهمیت بسیار زیادی دارند و از آنجا که خیلی از شما تسلط به انجام این کار ندارید، بهتر است این حرکت را انجام ندهید، زیرا احتمال آسیب به شانه وجود دارد.

کرانچ

حرکت کرانچ جزء حرکت های بسیار عالی برای شکم است؛ بشرطی که آن را درست انجام دهید. بسیاری از افراد به جای این که با شانه از جای شان بلند شوند، با گردن خودشان را بالا می کشند که همین باعث آسیب به مهره های گردن می شود و جزء حرکات حساس است که مربیان، خودشان آن را انجام نمی‌ دهند.

کرانچ

حرکت پول آپ

این حرکت جزء حرکات سخت محسوب می‌ شود و نیاز به دقت بالایی دارد و هر کسی نباید آن را انجام دهد، زیرا فشار زیادی به شانه وارد می‌ کند و بسیار حساس است. پس بهتر است که ریسک نکنید و این حرکت را خیلی انجام ندهید.

حرکات بدنسازی که خیلی از مربی ها خودشون انجام نمیدن

3135
این مطلب مفید بود ؟8055
منبع : بخش تناسب اندام نمناک /ن/ن.ح
برچسب : بدنسازی
وبگردی