تولد
شیرینی مضر
اگر عاشق شیرینی هستید باید در خوردن آن بسیار دقت کنید زیرا نوعی شیرینی وجود دارد که در زیبایی شما تاثیر میگذارد و خوردن آن باعث زشت شدن صورت میشود.

بدترین و مضرترین نوع قند و شیرینی

اغلب با این که شنیده ایم شیرینی، قند و شکر برای بدن و سلامتی خوب نیست؛ اما باز هم عاشق آنها هستیم. خیلی از ما نمی‌ توانیم بدون دسر شکلاتی یا بستنی های متنوع زندگی خود را پیش ببریم؛ البته این نکته را هم در نظر بگیرید که اضافه کردن یک قاشق شکر به قهوه روزانه یا گهگاهی خوردنِ شیرینی برای شما مضر نیست، بلکه قند بیش از حد می تواند بر سلامت تان تأثیر بگذارد و جالب است بدانید که همه قند ها به یک اندازه آسیب ‌زننده نیستند. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک طبق نظر متخصصان به شما توضیح خواهیم داد که بدترین نوع قند یا شیرینی برای بدن کدام است.

این نوع فروکتوز بدترین نوع قند برای سلامت و زیبایی است

طبق مطالعات موجود؛ شما نباید در طول روز بیش از 36 گرم قند یا شیرینی مصرف کنید؛ در صورتی که در کشور بزرگی مثل ایران افراد جوان در طول روز؛ حدودِ 77 گرم قند استفاده می‌ کنند که‌ این قند بر روی پیری زودرس تاثیر گذار است و در یک جمله، زیبایی و جوانی چهره شما را نابود میکند.

مصرف زیاد ساکروز و فروکتوز که در غذاهای صنعتی و نوشیدنی ها وجود دارد هم این روزها رایج شده است. فروکتوز موجود همراه با ساکاروز متابولیسم و سوخت و ساز را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث ایجاد چربیِ اضافه در بدن خواهد شد.

اگر برچسب روی مواد خوراکی و نوشیدنی ها را ببینید، متوجه می شوید که داخل آنها فروکتوز وجود دارد که یک شیرین کننده مایع است و از نشاسته ذرت به دست می آید و همانطور که گفته شد؛ برای بدن مضر است.

نوشیدنی های صنعتی

چرا شربت ذرت با فروکتوز بالا برای سلامتی مضر است؟

فروکتوز یک نوع قند است که در کبد متابولیز می شود و به صورت مستقیم وارد کبد شده و فرایند تولید چربی را آغاز می کند که باعث تحریک تولید تری گلیسیرید و کلسترول می شود.

در واقع مصرفِ مقادیر کمی از فروکتوز؛ آن هم هر چند وقت یکبار به احتمال زیاد ضرر زیادی نخواهد داشت؛ اما از آنجایی که به بسیاری از غذا ها و نوشیدنی ‌های فرآوری ‌شده اضافه می ‌شود، اندازه ‌گیری میزان مصرف واقعاً دشوار است.

از طرفی هم تحقیقات نشان داده که مصرف بیش از حد فروکتوز بر عملکرد کنترل مرکزی اشتها در مغز تأثیر می گذارد و باعث می شود تا افراد تمایل به خوردنِ بیشتر داشته باشند که منجر به چاقی می شود.

فروکتوز زیاد همچنین عاملی برای دیابت، التهاب، تری گلیسیرید بالا و کبد چرب غیرالکلی است.

نوعی قند و شیرینی که صورتت رو زشت میکنه !!

58
این مطلب مفید بود ؟80
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی