بخشش اشتباه همسر
در زندگی مشترک برخی از اشتباهات همسرتان را ببخشید تا آسیبی به رابطه تان وارد نشود اما اشتباهاتی هستند که تاثیر بدی در زندگی می گذارند و غیر قابل بخشش هستند.

کدام اشتباه همسر را میتوان بخشید و کدام یک را نمیتوان؟

چیزهایی در زندگی وجود دارد که باید آنها را بخشید تا بتوان شاد زندگی کرد و از زندگی صلح آمیز لذت برد. آنها چیزهایی هستند که می بخشیم تا زندگی ادامه، رشد و دوام پیدا کند و از طرف دیگر، مواردی وجود دارد که هرگز نباید آنها را بخشید زیرا تأثیر آنها تا ابد با ما خواهد ماند و گاهی اوقات بخشش نمی تواند احترامی که شکسته شده است را برگرداند. در این بخش از خانواده پلاس نمناک نکات متفاوتی خواهیم گفت که برای بخشش همسر میتواند شما را به سمت تصمیمی مطمئن تر هدایت سازد.

اشتباهاتی که نباید ببخشید

رفتار بد و بی منطق با همسر هرگز پسندیده نیست اما اینکه از برخی اشتباهات تاثیرگذار او به سادگی بگذرید نتیجه ی خوبی نخواهد داشت، پس در مورد برخی از آنها که در ادامه گفته شده است جدی تر باشید.

زمان حال همسرتان را نبخشید:

تغییر رفتار انسان ها کمی زمان می برد اما اگر متوجه هیچ گونه تغییر کوچک در شخصیت او نشدید، بدانید او قصد تغییر ندارد و به شما وعده بی خود داده است.

اگر همسرتان را برای خطاهای گذشته اش بخشیده اید نباید زمینه ساز سو استفاده او برای امروز و آینده باشد، در غیر این صورت ضرر می کنید و باید در رفتار خود تجدید نظر کنید  همانطور که شما خطاهای همسرتان را بخشیدید او هم باید قدردان زحمات و گذشت شما باشد و برای اصلاح رفتار و کردار خود گام بردارد.

بخشش اشتباه همسر

او را بخاطر ایجاد حس بد در خود نبخشید:

اگر همسرتان جز آن دسته افرادی است که شما را دسته کم می گیرد و احساس منفی به شما القا می کند که در شأن او نیستید، رفتار این افراد را نباید نادید گرفت و بخشید، زیرا با گذر زمان موجب ضعف در اعتماد بنفس شما می شود و این گونه هیچ لذتی از زندگی نمی برید، مدام احساسی کمبود دارید و هراتفاقی در زندگی رخ دهد شما را مقصر جلوه می دهد.

هرگز او را به خاطر خیانت به اعتماد خود نبخشید:

اگر همسرتان جواب محبت شما را با بی اعتمادی داد و برای شخصیت و تعهد شما احترامی قائل نشد و شما را خیلی راحت تنها گذاشت، لازم نیست به او فرصتی دوباره بدهید زیرا او لایق بخشش نیست.

افراد دروغگو را نبخشید:

فردی که دروغ می گوید را هرگز نبخشید، حتی برای دروغهای کوچک  زیرا آنها می توانند دروغ های بزرگتر را بگویند. این افراد بیشتر به شعور شنونده توهین می کنند و امنیت خاطر شما را به خطر می اندازند و قابل اعتماد نیستند. به اینگونه افراد فرصت دوباره دادن اشتباه است.

در واقع آنها اینگونه فکر می کنند که شما لیاقت شنیدن حرف راست را ندارید.

بخشش دروغگویی همسر

او را بخاطر مراقب نبودن از شما نبخشید:

همه ما دوران سختی را پشت سر می گذاریم اما این بهانه خوبی برای فراموش کردن افرادی که دوستشان داریم نیست. مشغله بهانه ای نیست که همسر نتواند به شما توجه کند. درست است که مشکلات مالی ذهن همسر را خیلی درگیر می کند اما شما باید الویت زندگی همسرتان باشید.

هرگز او را برای خود محور بودن نبخشید:

اگر همسرتان خودش را بیش از حد دوست دارد و شما را در جایگاه دوم قرار می هد، هرگز جای بخشش برای او وجود ندارد. اینگونه افراد به خود و مشکلاتشان بیشتر اهمیت می دهند تا به شریک زندگی خود و عملا برای همسر ارزش قائل نمی شوند.

او را بخاطر رفتار بدش نبخشید:

هرگز شوهری را که با شما از لحاظ فیزیکی و زبانی بد رفتاری می کند طوری که انگار اهمیتی برای او ندارید نبخشید، زیرا این فرد بیشتر از شما سو استفاده می کند.

اگر شما را رها کرد او را نبخشید:

اگر همسرتان در مواقع سختی و فراز و نشیب زندگی، شما را رها کرد، از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده و عقب نشینی کرد، او را نبخشید، زیرا میان فردی که شما را تنها نمی گذارد و فرد ترسو تفاوت بسیار است.

اشتباهاتی که باید ببخشید

نقطه ی مقابل اشتباهات نبخشیدنی، اشتباهاتی است که بخشیدن آنها در زندگی مشترک به نفع هر دو طرف است و علاوه بر حفظ استحکام پایه های زندگی مشترکتان رابطه ی شما و همسرتان را روز به روز بهتر میسازد.

گذشته همسرتان را ببخشید:

همسر خود را بخاطر گذشته اش ببخشید زیرا همه ما اشتباه می کنیم. اگر او در دوران مجردی فردی ناخلف بوده و پدر و مادرش را آزار داده است و انگیزه ای برای کار کردن و امرارمعاش نداشته، اگر در ازدواج قبلی اش شکست خورده است، اگر با دوستان خود بدرفتاری و عهدشکنی کرده او را ببخشید. همه ی ما در حال زندگی می کنیم و نباید شیرینی حال خوش را به دلیل تلخی گذشته خراب کنیم.

اگر همسرتان شما را ناراحت کرد او را ببخشید:

اگر همسرتان در تامین نیاز های شما ناتوان بود و هرگز نتوانسته آن طور که باید شما را حمایت کند و کاری انجام داده که از عشق متنفر شدید و برای شما نجنگیده و در لحظه هایی که به او نیاز داشتید کمکی نکرده است او را به خاطر آرامش خود ببخشید.

بخشیدن همسر

افرادی که از شما محافظت می کنند را ببخشید:

برخی افراد برای سلامت کسانی که دوستشان دارند همه چیز را به آنها نمی گویند و مشکلات شخصی، کار و ....پنهان می کنند اگر همسرتان جز این دسته افراد است آن را سرزنش نکنید زیرا او به خاطر آرامش شما پنهان کاری کرده است بلکه او را ببخشید و او را بیش از پیش دوست بدارید.

او را بخاطر سوالات تکراری و عجیبش ببخشید:

همسرتان را به دلیل اینکه فکر می کند شما هم مثل دیگران با او برخورد می کنید، یا شناخت چندانی از شما ندارد او را ببخشید. او را به خاطر شکل گیری آینده با تجارب گذشته اش به جای پیشرفت، و قضاوت های مکررش، سوالهای تکراری اش که قبلا به شما آسیب زده بود ببخشید.

او را به خاطر مراقبت نکردن از خودش ببخشید:

اگر همسر شما زمان یا توانایی کافی برای مراقبت از خود ندارد او را ببخشید، اگر خوب غذا نمی خورد به دلیل اینکه برای آینده و کار استرس دارد، یا باشگاه نمی رود چون بیرون رفتن از منزل برایش دشوار است، او را ببخشید.همسر خود را تشویق کنید تا کارهایی که دوست دارد را با هم انجام دهید.

بخشش همسر

اگر همسر خودش را دوست ندارد ببخشید:

برخی افراد به دلیل نوع تربیتی که داشته اند اعتماد بنفس و عزت نفس پایینی دارند و خود را باور ندارند که می توانند کاری را در این دنیا به خوبی انجام دهند ،زیرا هیچ کسی نبوده که او را به خاطر داشته هایش تشویق کند. اما آنها را از عمق وجود ببخشید چون شما را خیلی دوست دارند.

اگر شما را آنطور که باید دوست ندارد او را ببخشید:

پیش از این هم در خانواده پلاس نمناک گفتیم که هرفردی تعریف خود را از عشق و رابطه عاطفی دارد و اگر تصور می کنید همسرتان آنگونه که شایسته شماست عشق ورزی نمی کند، تصور خود از عشق و محبت را برای او بیان کنید. حتما او برای جلب رضایت شما هر کاری انجام خواهد داد، اما اگر نتواست انتظارات شما را برآورده کند او را ببخشید و قضاوت نکنید.

اگر اجازه می دهد او را ترک کنید ببخشید:

اگر همسرتان مانع رفتن شما نمی شود و با این قضیه که با هم متناسب نیستید کنار می آید او را ببخشید، زیرا او می‌داند فرد دیگری لیاقت شما را بیشتر خواهد داشت و برای شما آرزوی خوشبختی و آرامش دارد. بنابراین چنین فردی لایق بخشیدن است.

بخشیدن اشتباه همسر؛ کدومش رو نباید ببخشی؟

4.286
این مطلب مفید بود ؟7214
منبع : thetalko / بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی