منصور ضابطیان
با نزدیک شدن به شب یلدا، برنامه های ویژه این شب با حضور مجریانی سرشناس روی آنتن شبکه های مختلف تلویزیون خواهد رفت.

برنامه های شب یلدای تلویزیون

شب یلدا، بلندترین شب سال است که پاییز را به زمستان متصل میکند و از دیرباز با برگزاری جشن و دورهمی برای ایرانیان همراه بوده است.

تلویزیون یکی از همراه های همیشگی خانواده ها است که در این شب در کنار آنها حضور دارد و با تدارک ویژه برنامه هایی خاص این شب، در این جشن اصیل ایرانی همراه مردم است.

شبکه های مختلف سیما برنامه های خاصی را برای شب یلدای امسال در نظر گرفته اند که در ادامه به معرفی این برنامه ها می پردازیم.

برنامه های شب یلدا در شبکه های مختلف تلویزیون

شیوع ویروس کرونا و کمتر شدن رفت و آمدها سبب شد تا تلویزیون یکی از ارکان اصلی شب یلدای بسیاری از خانواده ها شود و بسیاری از مخاطبان آن منتظر پخش برنامه هایی جذاب در شب یلدا هستند که در ادامه به معرفی این برنامه ها می پردازیم.

شب یلدا

برنامه شب یلدای شبکه یک

شبکه یک سیما برای شب یلدا با برنامه دستپخت و حضور بازیگران به عنوان داور مهمان خانه های مردم خواهد بود و قرار است سفره آرایی مخصوص شب یلدا و تهیه غذاهای محلی در این برنامه انجام شود و این برنامه از ساعت 19:30 روی آنتن شبکه یک خواهد رفت.

برنامه فرمول یک با اجرای علی ضیا پای ثابت شب های یلدای سال های قبل بوده و خبرهایی هم از پخش این برنامه در شب یلدای امسال به گوش میرسد که باید منتظر تایید نهایی آن ماند.

علی ضیا

برنامه شب یلدای شبکه دو

شبکه دو سیما در شب یلدای امسال با یک برنامه جدید میهمان خانه های مردم میشود.

مسابقه ایرانیش با اجرای پوریا پورسرخ در حال پخش از شبکه دو سیما است اما این برنامه به مناسبت شب یلدا با اجرای مجید واشقانی و گیتی خامنه روی آنتن میرود و در دو شب شنبه و یکشنبه 29 و 30 آذرماه میزبان هنرمندان و ورزشکاران خواهد بود.

برنامه شب یلدای شبکه سه

شبکه سه یکی از پرمخاطب ترین شبکه های تلویزیون است که به مناسبت های گوناگون ویژه برنامه هایی را آماده پخش دارد و در شب یلدا هم طبق رسم هر سال با برنامه هایی خاص این شب به خانه های مردم می آید.

شبکه سه برای شب یلدا با دو برنامه و دو مجری میهمان خانه های مردم میشود. برنامه عطسه و زوجی نو با اجرای باربد بابایی ویژه برنامه های شبکه سه در شب یلدای 99 هستند و احتمال حضور رضا رشیدپور در برنامه های ویژه شب یلدای امسال هم وجود دارد.

باربد بابایی

برنامه شب یلدای شبکه پنج

ویژه برنامه انار به تهیه کنندگی فرشید محمودی در شب یلدای امسال روی آنتن شبکه پنج میرود و در فضایی سنتی میزبان هنرمندان و چهره های مشهور خواهد بود و به مرور خاطرات آنها خواهد پرداخت.

برنامه شب یلدای شبکه آموزش

شبکه آموزش هم امسال ویژه برنامه هایی خاص برای شب یلدا تدارک دیده و منصور ضابطیان بعد از مدتی دوری از تلویزیون با برنامه نوستالژیک رادیو هفت در شب یلدا مهمان خانه های مخاطبان میشود و این برنامه یکشنبه ساعت 22 روی آنتن میرود و رشید کاکاوند و چند مجری دیگر هم در این برنامه حضور خواهند داشت.

قند پهلو با اجرای رضا رفیع یکی دیگر از برنامه های یلدایی شبکه آموزش است.

منصور ضابطیان

برنامه شب یلدای شبکه نسیم

شبکه نسیم هم در شب یلدای 99 با دستی پر میهمان خانه های مخاطبان از قاب تلویزیون میشود و برنامه های مختلفی در این شبکه روی آنتن خواهد رفت. برنامه کتاب باز با اجرای سروش صحت، برنامه شوتبال با اجرای حامد آهنگی و مبینا نصیری و برنامه کودک شو با اجرای حمید گودرزی از برنامه های یلدایی شبکه نسیم در سال 99 هستند و برنامه ویتامین خ و نسیم آوا هم در این شب پخش میشود.

حمید گودرزی

معرفی برنامه های شب یلدای تلویزیون در سال 99

3.715
این مطلب مفید بود ؟114
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
برچسب : شب یلدا
وبگردی