یک طرفه شدن رایتل
اگر سیم کارت رایتل شما هم اخیرا یک طرفه شده است، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک با نحوه رفع مشکل یک طرفه شدن سیم کارت رایتل آشنا خواهید شد.

آموزش رفع مشکل یک طرفه شدن رایتل

اپراتور رایتل یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین ها در کشور می باشد که در سال 1386 شروع به کار کرد و هم اکنون در میان رقبای خود خدمات همسانی را ارئه می دهد که شما می توانید با هزینه نسبتا کمی اقدام به خرید سیم کارت های این اپراتور کنید و از تمام خدمات آن استفاده نمائید. از مهم ترین خدمات این اپراتور می توان به تماس صوتی، پیامک، اینترنت و... می باشد که توسط کاربران رایتل مورد استفاده قرار گرفته اند.

اما یکی از مشکلاتی که ممکن است چه از جانب شما و چه از جانب اپراتور رخ دهد، یک طرفه شدن سیم کارت می باشد که طبیعتا نسبت به شرایط شما می تواند آسیب زیادی را وارد سازد و برای یک مدت بلند یا کوتاه، قادر به تماس با دوستانتان نخواهید بود. از این رو ما قصد داریم در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با نحوه رفع یک طرفه شدن سیم کارت رایتل آشنا سازیم. همراه ما باشید.

1- با اپراتور رایتل تماس بگیرید

اولین کاری که در این زمینه بیشتر توصیه می شود که انجام دهید، تماس با اپراتور می باشد که از مهم ترین راه ها برای رفع یک طرفه شدن رایتل می باشد که حتما باید در اولویت قرار دهید چرا که شما می توانید مشکل را از ریشه شناسایی کنید. از این رو اگر با خطوط رایتلی قصد ارتباط با اپراتور رایتل را دارید، باید با شماره 200 تماس بگیرید و از سایر خطوط باید با 09202000000 تماس حاصل نمائید.

یک طرفه شدن رایتل

از این رو توصیه می شود حتما مشکل و خطایی که در جریان آن بوده اید (شامل بدهی قبلی، وارد کردن اشتباه کد شارژ و..) را به اپراتور اطلاع دهید تا هر چه بهتر به مشکل شما رسیدگی نمایند.

2- به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید

دومین راه برای پیگیری و گزارش یک طرفه شدن سیم کارت، مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت می باشد چرا که با احراز هویت شما می توانند مشکل را جویا شوند و مشکل را به شما اطلاع دهند. از این رو اول از همه توصیه می شود در صورتیکه شما مالک سیم کارت هستید، با کارت ملی مراجعه کنید و در غیر این صورت به همراه مالک سیم کارت و کارت ملی وی حضور پیدا کنید تا اگر نیاز به اعلام مفقودی و صدور مجدد سیم کارت بود، مشکلی از لحاظ مدارک مورد نیاز وجود نداشته باشد.

3- شارژ را اشتباهی وارد کرده اید؟!

رفع یک طرفه شدن رایتل

مشترکین رایتل و سایر اپراتورهای کشور در صورتی که رمز شارژ را چند بار به اشتباه وارد کنند، سیم کارت آنها برای مدتی که می تواند بین یک تا دو روز حتی طول بکشد، یک طرفه خواهد شد. از این رو اگر سیم کارت شما به دلیل وارد کردن اشتباه رمز شارژ مسدود یا یک طرفه شده است، باید مدتی صبر کنید که اگر این مدت از 2 روز بیشتر شد، می بایست یا به اپراتور رایتل یا به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمائید تا مشکل شما پیگیری و رفع شود.

آموزش ساده رفع مشکل یک طرفه شدن رایتل

2.5402
این مطلب مفید بود ؟197205
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی