روز جهانی یوگا

تاریخ روز جهانی یوگا + پیام تبریک

کد مطلب : 81906زمان مطالعه : 4 دقیقه
یوگا از رشته های ورزشی پرطرفدار در سطح جهان می باشد که به همین دلیل روز 21 ژوئن مصادف با روز جهانی یوگا در تقویم جهانی مشخص و ثبت شده است.

21 ژوئن ؛ روز جهانی یوگا

یکی از بهترین و قدیمی ترین روش ها برای رفع تنش در بدن و ذهن، تمرین یوگا است. فواید تمرین یوگا، مانند تسلط بر فنون کنترل بدن و ذهن، سال هاست که به طور گسترده توسط دنیای غرب شناخته شده است و هدف روز جهانی یوگا این است که مردم مقداری از زمان خود را به یوگا اختصاص دهند. یوگا تنها یک تمرین بدنی نیست، بلکه یک تمرین ذهنی نیز است، تمرین یوگا و آموزه های آن تمرکز در زندگی و آرامش درون می بخشد.

روز جهانی یوگا از چه زمانی آغاز شد؟

چنانچه در بخش گوناگون نمناک میخوانید در 11 دسامبر 2014 سازمان ملل متحد، پیشنهاد خود را به مناسبت "روز یوگا" ارائه داد. پیش نویس قطعنامه پیشنهادی هند سپس با رکورد 177 کشور عضو مورد تأیید قرار گرفت و در نهایت اولین روز جهانی یوگا در 21 ژوئن 2015 در سراسر جهان برگزار شد و از آن روز به بعد، تاریخ 21 ژوئن در تقویم به نام روز جهانی یوگا تعیین شد.

روز جهانی یوگا

تاریخچه روز جهانی یوگا

یوگا عملی جسمی، ذهنی و معنوی است که از حدود 6000 سال پیش در هند آغاز شده است. در طول تاریخ، یوگا تکامل یافت و پیشرفت کرد، در این مسیر به یک فلسفه تبدیل شد سپس، در قرن نوزدهم، یوگا مورد توجه غرب قرار گرفت و علاقه انها به اشنا شدن با فرهنگ و فلسفه شرق افزایش یافت. کمی بعد، سوامی ویوکاناندا، اولین معلم هندو که به طور فعال به حمایت و تشریح یوگا برای مخاطبان غربی پرداخت؛ به اروپا و امریکا سفر کرد و مردم را با یوگا اشنا کرد.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز جهانی یوگا را در 11 دسامبر 2014 اعلام کرد. نخست وزیر هند، نارندرا مودی، در مورد تصمیم نام گذاری این روز گفت:

"یوگا هدیه ای بی نظیر از سنت باستانی هند است زیرا باعث وحدت ذهن و بدن می شود. فکر و عمل؛ خویشتنداری و تحقق هماهنگی بین انسان و طبیعت؛ یک رویکرد جامع برای سلامتی و رفاه است . این در مورد ورزش نیست بلکه کشف حس روراست بودن با خود، جهان و طبیعت است و فوایدی دارد که در مطالبی که در ادامه پیشنهاد کرده ایم این فواید به طور کامل عنوان شده اند.

" فوایدی از یوگا که شما را حیرت زده خواهد کرد "

" فواید یوگا در بارداری ؛ کدام ماه کدام حرکت؟ "

" فواید یوگا برای کودکان "

همچنین یوگا با تغییر شیوه زندگی و ایجاد آگاهی باعث می شود تا با تغییرات آب و هوایی کنار بیاییم. اجازه دهید تا در جهت تصویب روز جهانی یوگا تلاش کنیم. تاکنون بیش از 170 کشور در سراسر جهان حمایت خود را از این روز نشان داده اند.

یوگا در تمام دنیا انجام می شود و از نظر مردم یوگا الهام بخش است ! کلاس های یوگا امروزه در جامعه ما بیشتر و بیشتر گسترش یافته و متقاضیان بیشتری نسبت به گذشته دارد. یوگا ورزشی باستانی است که مخصوص به برهه زمانی خاصی نیست و خودتان می توانید زیبایی و مزایای این سنت را درک کنید.

یوگا

اهمیت یوگا

یوگا که از قرن 5 در هند انجام می شود، در حفظ سلامت بدن و ذهن مفید بوده است. یوگا با یک عملکرد جامع، تمام سیستم های مختلف بدن و ذهن را هدف قرار می دهد. طبق بررسی ها حرکات آسانا به دلیل اینکه باعث انعطاف پذیری بدن می شوند، سلامتی را بهبود می بخشند و همچنین از انجا که یوگا باعث افزایش اعتماد به نفس می شود، ذهن تازه خواهد شد.

تمرین حرکات پرانایاما باعث تصفیه و تنظیم سیستم داخلی و اندام ها می شود و به عنوان یک مکمل برتر عمل می کند. انرژی که از طریق این تمرینات بدنی تولید می شود، برای پایداری آرامش به مدیتیشن یا Dhyan منتقل خواهد شد.

جملاتی زیبا برای تبریک روز جهانی یوگا

ستاره ھا خیره درشب ھا تورا کم می آورند

ھر بار مرا می شمارند 

درخت ھا دست تکانت می دھند

اما توھمچنان ماه ِ یوگا نشسته ای!

روز جهانی یوگا مبارک

تبریک روز جهانی یوگا

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

تمرینات مانند نثر است، در حالی که یوگا شعر حرکات است. هنگامی که دستور زبان یوگا را درک کردید می توانید شعر خود را از حرکات بنویسید.

روز جهانی یوگا مبارک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

یوگا سرچشمۀ جوانی است. شما به اندازۀ انعطاف پذیری ستون فقرات تان جوان خواهید ماند.

روز جهانی یوگا مبارک 

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

یوگا تنها تکرار چند حالت نیست، بلکه بیشتر در مورد اکتشاف و کشف انرژی های ظریف زندگی است.

روز جهانی یوگا برشما مبارک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

‏تنها حرکت یوگا که واقعا باهاش ارتباط برقرار کردم، آخرین حرکتشه

چراغ رو خاموش می کنن، پتو می کشن رو خودشون، ریلکس می کنن

امروز جوری خوابم برد مربی فکر کرد مُرده م، با لگد بیدارم کرد

روز جهانی یوگا بر همه مبارک باد

پیام تبریک روز یوگا

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 یوگا شیوه ای که ما چیزها را می بینیم، تغییر نمی دهد. یوگا فردی را که می بیند، متحول می کند.

روز جهانی یوگا مبارک 

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

یوگا سفری است برای ایجاد هماهنگی در بدن، ذهن، روح و طبیعت برای یافتن زندگی آرام و سعادتمندانه.

روز جهانی یوگا مبارک

تاریخچه روز جهانی یوگا + پیام روز یوگا مبارک

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن /ن
برچسب : یوگا
وبگردی