آب خیار
آب خیار برای جوان سازی و تناسب اندام عالی است ولی اگر شما تمایل به گسترش خواص این نوشیدنی سبز رنگ دارید می توانید به سراغ ترکیبات فوق العاده بروید.

دستور العمل های مفید از آب خیار که برای لاغری موثر است

در میان میوه ها خیار جزء سالم ترین میوه هاست، مخصوصا در روزهای گرم تابستان به جای مصرف بادام زمینی که باعث نفخ میشود یا شکلات از آب خیار استفاده کنید. آب خیار بر آب بدن افزوده و به لاغری کمک می کند و به جوان سازی پوست و راحتی بدن کمک می کند.

دستور العمل های مختلف برای گرفتن آب خیار

1. هندوانه و آب خیار :

اگر شما نوشیدنی خنک و دلپذیر میخواهید، نصف لیوان خیار و یک چهارم لیوان هندوانه را با هم مخلوط کنید و مقداری فلفل سیاه و لیمو به آن اضافه کنید. شما این نوشیدنی را بعد از ناهار و شام می توانید بنوشید. هندوانه و خیار حاوی آب فراوان هستند که بدن را خنک و آبدار نگه می دارند.

2. لیمو و آب خیار :

تنها نوشیدن آب خیار بسیار خسته کننده است اما اضافه کردن مقداری لیمو این نوشیدنی را بسیار دلپذیر می کند. به نصف خیار و یک لیموی بزرگ نیاز دارید و آن را داخل شیشه ای بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود و مقداری یخ به آن اضافه کنید.

آب خیار

ترکیب آب خیار با آب میوه های دیگر

3. ریحان و آب خیار :

ترکیب ریحان و خیار برای جوانی چشایی خوب است و همچنین احساس خوبی به شما می دهد. یک لیوان شکر و عصاره لیمو خوشمزه را با هم ترکیب کنید. اجازه بدهید دقایقی حرارت ببیند تا شکرها آب شود، بعد از اینکه از حرارت افتاد برگ های ریحان را به آن اضافه کنید. بعد این شربت غلیظ را داخل شیشه بریزید و داخل یخچال نگهداری کنید و بایخ بخورید.

4. نعناع و آب خیار :

خیار حاوی مقادیری ویتامین و پروتئین است و نعنا حاوی آنتی اکسیدان phytonutrient است که برای بدن فوایدی دارد. یک خیار را با یک چهارم قاشق فلفل سیاه، یک قاشق عسل، 8-10 برگ نعنا مخلوط کنید تا پوره شود و مقداری عصاره ی لیمو را به آن اضافه کنید و این مایع را بنوشید.

آب خیار و نعناع

ترکیب نعناع و آب خیار

5. گریپ فروت و آب خیار :

وقتی گریپ فروت و آب خیار با هم مخلوط شوند، نوشیدنی سالمی به دست می آید. گریپ فروت حاوی مقدار فراوانی آنتی اکسیدان است که برای سلامتی مفید است. آب گریپ فروت تازه را داخل شیشه بریزید و تکه های خیار را به آن اضافه کنید. شیشه را با لیموناد و یا آب خنک پر کنید و بایخ بخورید. اگر لازم است مقداری لیمو به آن اضافه کنید.

6. پرتقال و آب خیار :

پرتقال یکی از میوه های کلاسیک است. مخلوط آب خیار با آب دو پرتقال بسیار ترکیب عالی است. 2 پرتقال و مقداری خیار و لیمو را درون ماهیتابه قرار دهید.مقداری آب به آن اضافه کنید تا بجوشد،به کمک چنگال آن را له کنید تا خمیری به دست آید.آن را داخل یخچال بگذارید تا خنک شود و با یخ بخورید.

آب خیار

آب خیار 

دستورالعمل های فوق العاده مفید با آب خیار

3.826
این مطلب مفید بود ؟206
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
وبگردی