آب و هوای تهران

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا

تاریخ انتشار : 21 آذر 1401کد مطلب : 69940زمان مطالعه : 2 دقیقه
پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا 22 آذر ماه 1401 نشان می‌دهد آسمان نیمه آفتابی و حداکثر دما 10 درجه سانتیگراد خواهد بود. آلودگی هوا در تهران فردا نیز ادامه دارد.

آسمان تهران امروز آفتابی پیش‌بینی شده است و دما در طول شب از سه درجه به مرور و در طول روز به نه درجه می‌رسد. هوای پایتخت امروز در وضعیت ناسالم قرار دارد.

به گزارش فرارو؛ بر اساس آخرین پیش بینی‌های هواشناسی از فردا سه‌شنبه 22 آذر روند افزایش دمای پایتخت آغاز می‌شود و همچنین فردا نیز تداوم آلودگی هوا در تهران پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا (22 آذر ماه) نیمه آفتابی با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 10درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (23 آذر ماه) ابری با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد و برای روز پنج‌شنبه (24 آذر ماه) ابری با حداقل دمای 6 درجه و با حداکثر دمای 13 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» روی عدد 119 یعنی در وضعیت ناسالم قرار دارد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 138 بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قرمز قرار داشت.

براین اساس دستورالعمل احتیاطی صادره از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان جزو گروه‌های حساس محسوب می‌شوند و باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به‌طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می‌دهند و سبب می‌شود نفس کشیدن تاحدی سخت‌تر از حالت طبیعی صورت بگیرد. کار کردن در باغچه، فعالیت شدید خارج از منزل مانند دویدن و... از جمله این کارهاست.

وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا و آغاز بارش برف و باران در شمال‌غرب، غرب و جنوب‌غرب خبر داد و برای 7 شهر هشدار سطح زرد صادر کرد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 24 ساعت آینده در اکثر مناطق کشور جو آرامی پیش‌بینی شده است. فردا سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در برخی مناطق واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران ابرناکی، رگبار باران و وزش باد روی می‌دهد و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی شده است.

چهارشنبه در غرب، شمال خوزستان، دامنه‌های و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده روی می‌دهد. پنجشنبه بارش در غرب و جنوب غرب تقویت می‌شود و گستره آن استان‌های بوشهر، فارس و نوار غربی اصفهان را نیز در بر می‌گیرد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز جمعه در برخی مناطق جنوب غرب و شمال استان‌های فارس و بوشهر بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

طی 2 روز آینده در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت به‌ویژه تهران، کرج، تبریز، اراک، سمنان و اصفهان تداوم آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/م

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی