آب و هوای تهران

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا

تاریخ انتشار : 14 فروردین 1402کد مطلب : 70988زمان مطالعه : 2 دقیقه
پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا 15 فروردین 1402 نشان می‌دهد آسمان آفتابی است و حداکثر دما 21 درجه سانتیگراد خواهد بود.

آسمان تهران امروز آفتابی است و دما در طول شب از 9 درجه به مرور و در طول روز به 19 درجه می‌رسد. شاخص آلودگی هوای پایتخت نیز در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

به گزارش فرارو؛ آسمان تهران فردا (15 فروردین ماه) آفتابی با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (16 فروردین ماه) نیمه آفتابی با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 23 درجه سانتیگراد و برای روز پنجشنبه (17 فروردین ماه) نیز نیمه آفتابی با حداقل دمای 14 و با حداکثر دمای 25 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

آخرین وضعیت آلودگی هوای تهران امروز 14 فروردین 1402

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» روی عدد 68 و در شرایط قابل قبول قرار دارد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 67 بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط سالم قرار داشت.

کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا 50 در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از 51 تا 100 هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه 151 تا 200 نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده 201 تا 300 نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد.

وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار پراکنده و وزش باد در برخی استان‌ها و روند افزایش دما در غالب نقاط کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد:بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (14 فروردین) در شرق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در جنوب شرق و شرق کشور نیز وزش باد پدیده حاکم است.

وی افزود:سه‌شنبه (15 فروردین) در برخی نقاط مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد انتظار می‌رود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در نیمه غربی کشور روند افزایش نسبی دما و در نیمه‌شرقی کشور استقرار هوای خنک پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد:چهارشنبه (16 فروردین) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما حاکم می‌شود. ساعات بعد از ظهر در برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات البرز غربی بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌هد.

انتهای پیام/م

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی