آتش سوزی

مهار آتش‌سوزی جنگل‌های غرب و شرق مازندران

تاریخ انتشار : 15 دی 1401کد مطلب : 71400زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به اعزام بالگرد برای خاموش کردن آتش در جنگل‌های شرق استان، گفت: آتش در جنگل‌های نکا، گلوگاه و نوشهر مهار شد.

فارس:حسینعلی محمدی امروز درباره وضعیت حریق در جنگل‌های غرب و شرق مازندران، اظهار کرد:روز گذشته حریق در جنگل‌های نوشهر آغاز شد که با تلاش نیروها مهار شد و بعد از آن به‌طور کامل اطفا شد.

وی با اشاره به اینکه مهار حریق 5 ساعت زمان برد، افزود:در این حریق دو هکتار از جنگل‌های نوشهر سوخت.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران در ارتباط با آخرین وضعیت حریق در جنگل‌های شرق استان، تصریح کرد:از شب گذشته تاکنون بیش از 5 هکتار از اراضی جنگلی گلوگاه آتش سوخت.

محمدی با بیان اینکه با تلاش نیروهای امداد زمینی و اطفای هوایی این حریق اطفا شد، افزود:اطفای آتش‌سوزی در جنگل‌های لائی نکا نیز در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه 3 هکتار از جنگل‌های نکا در آتش سوخت، تصریح کرد:از شب گذشته تاکنون 100 نفر از نیروهای منابع طبیعی، محیط زیست، هلال‌احمر، بسیج، نیروهای مردمی به همراه یک فروند بالگرد در حال اطفای حریق هستند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اعلام اینکه عملیات مهار و کنترل حریق انجام شده است، بیان کرد:عملیات اطفای حریق در حال انجام است.

محمدی با تاکید بر اینکه صعب‌العبور بودن منطقه موجب کندی عملیات مهار و اطفای حریق شد، گفت:توصیه ما به مردم و مسافران این است با توجه به شرایط اقلیمی و خزان منطقه مراقب باشند تا از بروز حریق جنگل‌ها جلوگیری شود؛ چرا که جنگل‌ها میراث آیندگان ما هستند و همه باید برای حفاظت از این میراث کهن دست به دست هم دهیم.

انتهای پیام/م

مهار آتش‌سوزی جنگل‌های غرب و شرق مازندران

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : آتش سوزی
وبگردی