آرایشگر مو
اگر دوست دارید به مدل موی دلخواهتان برسید باید برخی نکات مهم را به آرایشگر موهایتان بگویید تا به مدل موی مورد علاقه تان برسید.

از آرایشگر موهایتان چه بخواهید؟

اگر مایلید مدل موهایتان دقیقا تبدیل به آنچه که در رویای خود تصور می کنید شود، تکه کردن چند عکس از صفحات مجله و دادن آنها به آرایشگر کار خوبی است.

این یک اتفاق عادی است که وقتی کار موهایتان تمام شد، با موهایی کاملا متفاوت از آنچه می خواستید از زیر دستان آرایشگرتان در بیایید!

در مورد شخص من، خیلی وقت ها شده که می خواستم موهایم را مرتب کنم، اما کاملا کوتاه شده، یا می خواستم موهایم را ترکیبی از سایه های قرمز و قهوه ای سوخته رنگ کنم، اما چیزی خلاف انتظارم در آمده.

آرایشگر مو

از آرایشگر موهایمان چه بخواهیم؟

اما همین که آرایشگر مناسبی را پیدا کردم، فهمیدم که باید چه کنم تا به نتیجه ای که می خواهم برسم، دست پیدا کنم.

عکس موهای مورد نظرتان را ببرید

هم از رنگ و هم مدل مویی که می خواهید یک عکس در گوشی موبایل یا در مجله ای بهمراه خود ببرید. من به شخصه دوست دارم مدل موها و رنگ موهایی که در Pinterest می پسندم را در بوردم نگهداری کنم، بنابراین هر وقت بخواهم می توانم سریع گوشی ام را در بیاورم و تصویر آنرا از طریق اپلیکیشن Pinterest به آرایشگرم نشان بدهم.

نظر آرایشگرتان را بخواهید

به آرایشگرتان نشان بدهید که چه می خواهید، اما با اینحال از او بپرسید که با توجه به شکل صورت و رنگ پوستتان، چه مدل یا چه رنگ مویی درخور شماست.

مثلا من همیشه خواهان رنگ های گرم بودم، تا اینکه آخرین آرایشگر مویم به من گفت که رنگ های سرد بیشتر به رنگ پوستم می آید، و دقیقا هم حق با او بود! آنها متخصصند، از سوال پرسیدن نترسید.

از تغییرات ناخواسته پیشگیری کنید

قبل از اینکه آرایشگرتان یک مرتبه کارش را شروع کند، برنامه ای که برای موهایتان دارید را به وی بگویید. بدین ترتیب وقتی فقط یک تر و تمیز کردن ساده و سریع احتیاج دارید، از کوتاه کردن 8 سانتی متر از موهایتان جلوگیری خواهید کرد!

حتی می توانید از عباراتی مثل «بلندیش رو حفظ کن» یا «فقط می خوام از شر موخوره ها راحت بشم» استفاده کنید.

موهایی که می خواهید را شرح دهید

از عباراتی مثل یک مدل فشن، یا زنانه، یا یک مدل ساده و شیرین استفاده کنید.

این استراتژی، زمانی نتیجه می دهد که دقیقا نمی دانید می خواهید موهایتان را لیر کنید یا اینکه صاف و در یک ردیف کوتاه کنید.

معمولا آنها می توانند از صحبت های شما علتی که بخاطرش به آرایشگاه آمده اید را بفهمند (مثلا وقتی می گویید یک مدل کوتاه و فشن می خوام، احتمالا منظورتان مدل های choppy layers است)

با آرایشگرتان حرف بزنید!

از حرف زدن نترسید!

حتی بعد از اینکه کار موهایتان تمام شد، آنها باز هم می توانند آنرا تغییر دهند، پس اگر موهایتان دقیقا همانی نشده که می خواستید چیزی بگویید!

آنها دلخور نمی شوند، چرا که می خواهند شما را یک مشتری راضی و خشنود نگه دارند.

نکاتی که باید به آرایشگر موهایتان بگویید

45
این مطلب مفید بود ؟41
برگرفته از بیوطب -/ح
وبگردی