آسپرین در زیبایی
آسپرین در زیبایی پوست و مو می تواند معجزه گر باشد تنها کافیست روش استفاده و طرز تهیه ماسک های ضد لک و چوش صورت با آسپرین را بدانید.

استفاده از اسپرین برای زیبایی پوست و مو

تا به حال فقط شنیده اید که آسپرین یک دارو است اما آسپرین بیشتر از یک دارو عمل می کند ، آسپرین از نظر شیمایی به سالیسیسک اسید شبیه است و به نرمی و زیبایی پوست کمک می کند.
راه های مختلفی برای استفاده از این آسپرین وجود دارد. اما تا به حال به عنوان داروی مبارزه با درد می شناختید. اما 5 فایده آسپرین که برای پوست و مو مفید است را در ادامه این بخش از سلامت نمناک به شما معرفی خواهیم کرد.
 آسپرین در زیبایی

عکس قبل و بعد استفاده از آسپرین برای درمان جوش صورت

5 روش استفاده از آسپرین در زیبایی 

مبارزه با آکنه و جوش :آسپرین به دلیل خاصیت سالیسیلیک اسیدی که دارد در درمان جوش و سلول های مرده و چربی موثر است. 2 قرص آسپرین را له کنید و با مقداری آب لیمو و آب ترکیب کنید و روی صورت یمالید و چند دقیقه بعد بشویید.

آسپرین در زیبایی

ماسک های طبیعی با آسپرین در زیبایی و رفع جوش صورت

شوره سر :
آسپرین به دلیل وجود سالیسییلک اسید ویژگی مرطوب کنندگی هم دارد که به تمز شدن سر کمک می کند.2 یا 3 آسپرین را له کنید و با شامپو ترکیب کنید و سرا را با این شامپو ماساژ دهید و 5-10 دقیقه منتظر بمانید و بعد با شامپو معتدلی بشوید.

ترمیم موهای آسیب دیده با آسپرین:

 آسپرین توانایی ترمیم موهای آسیب دیده را دارد. مقداری از آسپرین را در آب ولرم حل کنید و به شامپوی مورد نظرتان اضافه کنید باعث ترمیم و بازگشت رنگ طبیعی موهایتان می شود.

ماسک ضد لک قوی صورت با آسپرین:

در ذیل هم ماسکی از آسپرین که در شفافیت و از بین بردن سلول های مرده و لکه های پوستی می شود را به شما معرفی می کنیم.
آسپرین در زیبایی

بهترین ماسک صورت برای درمان لکه های پوستی با عسل و آسپرین

ترمیم موهای آغشته به کلر:

تماس زیاد مو با آب استخر و دریا موجب می شود مویتان بیشتر آسیب ببیند.
6تا 8 آسپرین را در لیوانی از آب حل کنید و این خمیر را 10 -15 دقیقه روی مو بمالید و بعد بشوید.

مواد لازم:

5 عدد آسپرین - 2 قاشق عسل - 1 قاشق ماست.
قبل از گذاشتن ماسک صورت را با آب سرد بشوید و دستمالی را با آب خیس کنیدو داخل ماکروفر به مدت نیم ساعت قرار دهید.
سپس روی پوست قرار دهید که باعث می شود جوش ها سرباز کند سپس اطمینان حاصل کنید پوست خشک است و ماسک را روی صورت 30 دقیقه قرار دهید و با آب ولرم بشوید پوستتان نسبت به قبل شفاف تر می شود.

معجزه آسپرین در زیبایی پوست و مو را ببینید + عکس

4.3433
این مطلب مفید بود ؟37063
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
وبگردی