آشا محرابی
آشا محرابی بازیگر سریال هشت و نیم دقیقه دختر اسماعیل محرابی بازیگر پیشکسوت است که در دوران نوجوانی دخترش، از همسرش جدا شد.

کارنامه هنری و عکس های آشا محرابی

آشا محرابی بازیگر و دوبلور کشورمان در خانواده هنرمند محرابی متولد شد و راه پدرش اسماعیل محرابی را در دنیای هنر ادامه داد اما از حمایت های پدر در این مسیر بی بهره بود.

این بازیگر کشورمان اولین کار بازیگری اش را با سریال آئینه در سال 64 و در کنار غلامحسین لطیفی به عنوان کارگردان و بازی پدرش اسماعیل محرابی تجربه کرد.

آشا محرابی و پدرش

بازی در سریال آئینه آغازی برای بازیگری آشا محرابی بود که راه او را برای ورود به دنیای تئاتر و رادیو هموار کرد اما جدایی پدر در دوران نوجوانی از خانواده ضربه سنگینی را به خانم بازیگر وارد کرد و به گفته خودش مدتها طول کشید تا بتواند با این ماجرا کنار بیاید.

آشا محرابی در یکی از گفتگوهایش به ماجرای جدایی پدر و مادرش اشاره کرد و از دوران سختی که بعد از این جدایی به خانواده تحمیل شد صحبت کرد و گفت:پدرم در دورانی که من نوجوان بودم از ما جدا شد و ترجیح داد زندگی جدیدی را تجربه کند و تا سالها از او خبری نداشتیم و بعد از اینکه من بازیگر شدم یکبار روی صحنه تئاتر من را دید و اطلاعی از بازیگر شدنم نداشت. رفتن پدرم ضربه سختی را به زندگی من وارد کرد اما توانستم از آن دوران سخت عبور کنم و روی پای خودم بایستم و قوی تر شوم.

آشا محرابی

آشا محرابی فیلمنامه نویسی و بازیگری را زیر نظر اساتیدی چون ناصر تقوایی و حمید سمندریان آموخت و در حوزه تئاتر، سینما ، تلویزیون و رادیو فعالیت های گسترده ای را تجربه کرده است.

آشا محرابی و لیندا کیانی

آئینه ، مرگ تدریجی یک رویا ، مسافرخانه سعادت، مرگ تدریجی یک رویا، آشپزباشی، ساختمان 85، تاوان ، مهمانان ویژه ، چرخ فلک،خط، همه چیز آنجاست، آمین، چرخ فلک، هشت و نیم دقیقه و آرام میگیرم از جمله سریال هایی هستند که آشا محرابی در آنها به ایفای نقش پرداخته است.

آشا محرابی

آشا محرابی و لعیا زنگنه

آشا محرابی از فراز و نشیب های نوجوانی و جدایی پدر تا بازیگری

4.3359
این مطلب مفید بود ؟31148
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
3 نظر به ثبت رسیده است
ناشناس1396-08-01
همیشه دوست داشتنی
719
فاطمه1400-09-10
مثل همون نقشش تو افرا، پس زندگی خودش رو بازی کرده
100
ناشناس1401-01-19
عاشق صداش شدم تو تموم کارتون ها عالی ????????????
80
وبگردی