آلو بخارا در بارداری
خوردن آلو بخارا یا همائنن آلو خشک در بارداری برای مادر و چنین خواص زیادی دارد و حتی امکان دارد خود دکتر نیز به شما خوردن آن را توصیه کند.

فواید خوردن آلو بخارا در دوران بارداری

شاید شنیده باشید که میوه های خشک برای دوران بارداری فواید زیادی دارند اما آیا تا به حال شده که از مصرف آجیل و تنقلات در این دوران خسته شده باشید ؟ یا این که دوست داشته باشید آلو بخارا را امتحان کنید اما مطمئن نیستید که برای جنین خوب است یا خیر . در این قسمت از نکات مربوط به تغذیه و مراقبت های دروان بارداری نمناک به پنج مورد از خواص آلو بخارا اشاره می کنیم . 

آلو بخارا چیست ؟

آلو بخارار همان آلوی خشک است و یکی از سالم ترین مواد غذایی در سراسر جهان معرفی می شود. همچنین برای سلامت کلی بدن مناسب است و خواص بسیار زیادی دارد. این میوه اغلب هیچ گونه اثرات جانبی ندارد. شاید حتی خود پزشک مصرف این میوه را در دوران بارداری به شما پیشنهاد کند که برای سلامت شما و رشد نوزاد بسیار حائز اهمیت است .

خوردن این میوه در دوران بارداری کاملا امن است و البته که هر بارداری با بارداری دیگر متفاوت است و خوردن این میوه بستگی به وضعیت و سلامت کلی فرد نیز دارد . پزشک شما در این مواقع بهترین کسی است که می تواند شما را به خوردن یا نخوردن این میوه تشویق کند . 

تغذیه در بارداری

فواید آلو بخارا در دوران بارداری

1. پیشگیری از یبوست و بهبود حرکات روده :

زمانی که باردار هستید ، مشکلات زیادی ممکن است در حرکات روده ای شما و همچنین یبوست به دلیل تغییر هورمون ها به وجود بیاید. بدن شما در دوران بارداری استروژن زیادی تولید می کند که رشد نوزاد را تضمین می کند. این استروژن زیاد گوارش را کمی آرام تر از حد طبیعی می کند و باعث یبوست می شود. پروژسترون هم یکی دیگر از هورمون هایی است که در دوران بارداری تولید می شود و همچنین عضلات شما را آرام تر می کند.

این عضلات آرام شده دیواره بیرونی روده را شکل می دهند و در نتیجه باعث می شود که غذا سخت تر به دست جنین برسد . آلو بخارا در این بین می تواند میزان تولید هورمون ها را کنترل کند و در نتیجه حرکات روده بهبود می یابد و مادر از یبوست بهبود پیدا می کند . 

2. پیشگیری از کم خونی و افزایش سطح آهن:

آهن یکی از مواد مغذی اصلی است که در رشد مناسب نوزاد نقش بسیار مهمی دارد . آلو بخارا نیز منبع سرشاری از آهن است و زمانی که باردار هستید، نیاز شما به آهن بیش از همیشه می باشد .

تنها کافی است که وعده های غذایی روزانه را مصرف کنید و خواهید دید که با کمبود آهن مواجه شده اید. پس حتما باید آیتم هایی را به مواد غذایی خود اضافه کنید که با کمبود آهن مبارزه می کند. خوردن آلو بخارا در دروان بارداری به تولید هموگلوبین کمک می کند و از کم خونی بارداری جلوگیری می کند و همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی جنین و از بین بردن ضعف در او می شود .

پس خوردن آلو بخارا به عنوان میان وعده انرژی شما را در سطح بالایی نگه می دارد و عصب تان را نیز بهتر از قبل به کار می گیرد. 

آلو بخارا

3. کنترل فشار خون و مبارزه با افسردگی:

آلو بخارا حاوی پتاسیم است که فشار خون را کاهش می دهد و همچنین با افسردگی مبارزه می کند و استرس را کنترل می کند. بتاکاروتن و ویتامین آ در آلو بخارا به قوی تر شدن بینایی در جنین کمک می کند و مصرف آلو بخارا می تواند برای پوست شما و نوزادتان اعجاب انگیز عمل کند. 

4. پیشگیری از درد ماهیچه ای:

ممکن است که درد و انقباض را در عضلات در دوران بارداری بیش از هر زمان دیگری تجربه کرده باشید که مصرف آلو بخارا به شما کمک می کند تا از این دردها جلوگیری کنید یا آن ها را کاهش دهید و همچنین از التهابات دوران بارداری نیز جلوگیری می کند.

آلو بخارا

 5. مبارزه با حالت تهوع :

مصرف آلو بخارا به طور طبیعی از حالت تهوع در مادران باردار جلوگیری می کند .

البته ممکن است که خانم بارداری با مصرف این میوه خشک دچار نفخ یا اسهال شود و پس حتما این میوه را بعد از اجازه پزشک مصرف کنید و از او بپرسید که در طول روز تا چه میزان مجاز به مصرف آن هستید .

در دوران بارداری آلو بخارا زیاد بخورید + فواید

4.5103
این مطلب مفید بود ؟9310
منبع : momjunction / بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
وبگردی