آلودگی هوا

تداوم آلودگی هوا تا اواسط هفته آینده

تاریخ انتشار : 25 آذر 1401کد مطلب : 69936زمان مطالعه : 2 دقیقه
نقشینه از تداوم آلودگی هوا در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی تا اواسط هفته خبر داد.

فرارو:کارشناس سازمان هواشناسی کشور از تداوم آلودگی هوا تا اواسط هفته در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت خبر داد و گفت:امروز و فردا برای برخی استان‌ها افزایش ابر و بارش پراکنده و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی شده است.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، «امین حسین نقشینه» در تشریح آخرین وضعیت جوی و آب و هوای کشور اظهار داشت:امروز (جمعه) در شرق استان‌های لرستان و خوزستان، جنوب همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس مناطقی از استان‌های اصفهان، یزد، سمنان و شرق تهران و در برخی نقاط از آذربایجان غربی و شرقی و در سواحل شمال افزایش ابر و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد:فردا (شنبه) با نفوذ جریانات شمالی به سواحل خزر بارندگی در گیلان، مازندران و گلستان افزایش می‌یابد و غرب دریای خزر هم مواج و متلاطم می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی برای شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و کرمان و برخی مناطق اصفهان، یزد، سمنان و ارتفاعات تهران هم برای فردا بارش باران و در ارتفاعات بارش برف را پیش‌بینی کرد.

نقشینه از تداوم آلودگی هوا در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی تا اواسط هفته خبر داد و به پرهیز از تردد غیر ضروری در فضای باز و فعالیت فیزیکی و ورزشی برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌های توصیه کرد.

وی گفت:فردا و پس فردا (روز‌های شنبه و یکشنبه) خلیج فارس مواج و متلاطم می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی آسمان امروز تهران را غبارآلود پیش‌بینی کرد و گفت:فردا در پایتخت آسمان ابری و احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. بیشینه دمای امروز و فردا در تهران 14 درجه و کمینه دمای امروز نیز 6 درجه خواهد بود.

انتهای پیام/م

تداوم آلودگی هوا تا اواسط هفته آینده

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : آلودگی هوا
وبگردی