آناناس

آناناس درخت است یا بوته؟ + تصاویر

کد مطلب : 7905زمان مطالعه : 1 دقیقه
بروملائین که از میوهٔ آناناس به دست می آورند برای درمان بیماری های بسیاری مصرف می شود. همچنین در جزایر فیلیپین از برگ های خاردار آن رشته هایی به دست می آید که با آن پارچه می بافند.

آناناس میوه ای پر خاصیت است که ریشه آن از جنوب برزیل و پاراگوئه است. از این میوه برای درمان زخم ها و بیماریهای دهان ، بیماریهای دستگاه ادراری.بیماری های زنان ، امراض دوران پیری ، درمان سوختگی ها ، درمان آماس وریدها ، خیز یا ورم ریه ها و.. استفاده میشود.

آناناس

این گیاه بومی ناحیه گرمسیر قاره آمریکا است. میوه های خاردار و مطبوع آن در کوبا، پورتوریکو و هاوایی از نظر محصول آناناس در رتبه اول قرار داد. آب و میوه‎ آن را کنسرو می کنند. همچنین در جزایر فیلیپین از برگ های خاردار آن رشته هایی به دست می آید که با آن پارچه می بافند.

مزرعه آناناس

 

میوهٔ رسیدهٔ آناناس حاوی مواد زیر است :ویتامین A ، ویتامین C ، ویتامین های گروه B ، کلسیم ، فسفر ، آهن ، اسید سیتریک ، اسید مالیک ، بعلاوه میوهٔ خام و رسیدهٔ آناناس حاوی یک آنزیم پروتئولیتیک بنام بروملین یا بروملائین است که اولین مرتبه درسال 1981 از آن استخراج شده و در در پایین ساقهٔ آن نیز فراوان است .

درخت آناناس

آناناس

عکس مزرعه آناناس

آناناس

میوه آناناس 

آناناس درخت است یا بوته؟ + تصاویر

4.6515
این مطلب مفید بود ؟46946
برگرفته از نامه نیوز - / ک
برچسب : آناناس
وبگردی