پرویز پرستویی
آژانس شیشه ای فیلم پرجایزه ابراهیم حاتمی کیا با بازی پرویز پرستویی بعد از گذشت 22 سال از ساخت روی آنتن شبکه سه سیما میرود.

پخش فیلم آژانس شیشه ای از شبکه سه

تلویزیون به مناسبت تعطیلات پایانی هفته فیلم هایی را آماده پخش کرده است تا خانواده ها را در روزهای پایانی هفته کنار هم جمع کند و اوقات فراغت خوبی را برایشان رقم بزند.

یکی از فیلم هایی که در تعطیلات پایانی اولین هفته از مهرماه روی آنتن تلویزیون میرود فیلم آژانس شیشه ای به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا است که سال 1376 یعنی حدود 22 سال پیش ساخته شد.

به بهانه پخش فیلم آژانس شیشه ای مروری بر این ساخته موفق ابراهیم حاتمی کیا داشته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

زمان پخش آژانس شیشه ای فیلم موفق حاتمی کیا

فیلم آژانس شیشه ای به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا سال 1376 ساخته شد و یکی از پرافتخارترین ساخته های این کارگردان در طول فعالیت های هنری اش در سینما محسوب میشود.

شبکه سه سیما روز جمعه 5 مهرماه 98 در ساعت 14:30 فیلم آژانس شیشه ای را آماده پخش دارد و در هفته دفاع مقدس حال و هوایی روزهای سخت جنگ را برای مخاطبان زنده میکند.

پرویز پرستویی و حبیب رضایی

بازی پرویز پرستویی و حبیب رضایی در فیلم آژانس شیشه ای

آژانس شیشه ای اولین بار در شانزدهمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و توانست با رکوردی بی نظیر 9 سیمرغ بلورین را برای عواملش به ارمغان آورد.

حبیب رضایی

بازی حبیب رضایی در فیلم آژانس شیشه ای

آژانس شیشه ای با سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، بهترین فیلم،بهترین فیلمنامه ، بهترین بازیگر نقش اول مرد ،بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین موسیقی متن، بهترین تدوین، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران از موفق ترین فیلم های ابراهیم حاتمی کیا محسوب میشود.

پرویز پرستویی و حبیب رضایی

هنرنمایی پرویز پرستویی و حبیب رضایی در آژانس شیشه ای

داستان فیلم آژانس شیشه ای :آژانس شیشه ای روایتی از عباس یک رزمنده شهرستانی است که به اصرار همسرش برای جراحی ترکشی که در گردن دارد راهی تهران میشود و ماجرا با ورود او به تهران و دیدن همرزم سابقش حاج کاظم که این روزها در تهران مسافرکشی میکند آغاز میشود.

پرویز پرستویی و حبیب رضایی

پرویز پرستویی حاج کاظم و حبیب رضایی عباس آژانس شیشه ای

پزشکان با اعلام وضعیت بحرانی عباس از او میخواهد که برای درمان راهی لندن شود اما تامین هزینه های سفر برای عباس دشوار بود و حاج کاظم تصمیم میگیرد که برای کمک به همرزمش ماشینش را بفروشد اما خریدار بدقولی میکند و حاج کاظم به مسئول آژانس هواپیمایی پیشنهاد میدهد که تا زمان تامین شدن پول سوئیچ ماشینش را نزد خودش نگه دارد اما با رد کردن این پیشنهاد حاج کاظم عصبانی شده و کار به گروگان گیری و شکستن شیشه های آژانس میرسد تا اینکه بعد از ماجراهای فراوان بالاخره عباس و کاظم راهی میشوند اما دست روزگار سرنوشت تلخی را برای این رزمنده رقم میزند.

پرویز پرستویی

بازی متفاوت پرویز پرستویی در آزانس شیشه ای

بازیگران فیلم آژانس شیشه ای : پرویز پرستویی در نقش حاج کاظم،رضا کیانیان در نقش سلحشور،حبیب رضایی در نقش عباس حیدری، اصغر نقی زاده در نقش اصغر، قاسم زارع در نقش احمد کوهی، بیتا بادران در نقش نرگس، صادق صفایی در نقش دکتر بهمن، نسرین نکیسا در نقش فاطمه، محمد حاتمی در نقش حاجی فیروز، عزت الله مهرآوران در نقش گروگان، فرشید زارعی فرد در نقش مدیر آژانس، مجید مشیری در نقش عباس کیارستمی، بهروز پرستویی در نقش ابوذر، بهروز شعیبی در نقش سلمان، مهرداد فلاحتگر در نقش سرگرد نامور، ناصر منفرد،صادق توکلی،فرهاد شریفی، هنگامه فرازمند، بهناز توکلی، ساحره متین و .... بازیگران فیلم آژانس شیشه ای را تشکیل میدهند.

پرویز پرستویی و رضا کیانیان 

پرویز پرستویی و رضا کیانیان در فیلم آژانس شیشه ای

آژانس شیشه ای بعد از 22 سال روی آنتن شبکه سه

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش فرهنگو هنر نمناک/م.ف
وبگردی