اتاق خواب کوچک
برای چیدمان اتاق خواب کوچک به تکنیک ها و ایده های خلاقانه و استفاده صحیح و مناسب از فضاها نیاز داریم تا دکوراسیون شیک و زیبا ایجاد کنیم.

اتاق خواب کوچک را چگونه بچینیم؟

اتاق خواب مکانی برای استراحت جسم و روح است بنابراین آنچه در دکوراسیون اتاق خواب اهمیت دارد ایجاد یک فضای آرامبخش است. در طراحی دکور اتاق خواب داشتن فضای کافی از لحاظ متراژ به ما کمک می کند اما اگر اتاق خواب شما کوچک است نگران نباشید زیرا شما می توانید با چیدمان مناسب برای فضاهای کوچک و نقلی بهترین دکوراسیون را برای اتاق خواب خود انتخاب کنید و اتاق دنج خود را تبدیل به استراحتگاهی رویایی کنید. در این بخش از نمناک چند ایده هوشمندانه، برایتان آورده ایم تا با استفاده از آنها بتوانید حیات جدیدی به فضای فشرده اتاق خود ببخشید.

اتاق خواب کوچک

چگونه اتاق خواب کوچک را بچینیم؟

استفاده از پالت رنگی در اتاق خواب کوچک

برای اینکه فضای اتاق شما بی روح و یکرنگ نباشد بهتراست به شیوه ای درست و فکرشده از یک پالت رنگی محدود استفاده کنید . مثلا اگر دیوار شما سفید و مبلمانتان چوبی باشد از رنگ های قرمز و نارنجی استفاده نمایید.

نور رسانی را در اتاق خواب کوچک جدی بگیرید.

برای پر انرژی شدن فضای اتاق و ورود نور به داخل ، پرده ها را به حداقل برسانید تا بیش ترین نور طبیعی وارد اتاق شود یا در صورت استفاده از پرده از کرکره های ساده و یا پرده های نازک استفاده کنید تا اتاق شما خیلی تاریک نشود و در مواقع لزوم پرده ها را بکشید.

در اتاق خواب کوچک از فضای نگهدارنده سرتاسری استفاده کنید

برای استفاده از هر سانتی متر از اتاق خواب تان یک فضای نگهدارنده سرتاسری (از کف تا سقف) بسازید و از این فضا برای قرار دادن کتاب ها و اشیای تزئینی استفاده کنید همچنین چند کشو در آن برای قرار دادن لوازم شخصی تان طراحی کنید.از سطوح این فضاهای نگهدارنده می توان برای قرار دادن آباژور و به عنوان میزهای کناری استفاده کرد.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

چیدن وسایل در اتاق خواب کوچک

در اتاق خواب کوچک تخت خوابتان را در جای مناسب قرار دهید

بزرگترین و جاگیرترین وسیله در اتاق خواب، تخت است . اگر اتاق دارای پنجره است بهتر است تخت در سمت راست پنجره قرار بگیرد. تا هنگام صبح نور روز بر روی تخت بیفتد و همینطور امکان باز کردن پنجره وجود داشته باشد تا هوای اتاق تعویض گردد.

برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک شما بهترین کار این است که تخت خوابتان را کنج اتاق قرار دهید، قرار گرفتن تخت در گوشه اتاق یک حالت راحت به اتاق خواب شما می دهد. قانونی وجود ندارد که شما را از قرار دادن تخت خواب در کنار پنجره منع کند بنابراین هنگام استفاده از پنجره هراس نداشته باشید.از نور طبیعی اتاق می توان برای مطالعه در طول روز استفاده کرد.

برای اتاق خواب کوچک خطای بصری ایجاد کنید

با استفاده از آینه خطای بصری ایجاد کنید و چشم را فریب بدهید . یک دیوار آینه ای در اتاق کوچک شما فضا را از نظر بصری دوبرابر می کند.

دکوراسیون اتاق خواب کمجا

نکات مهم در چیدمان اتاق خواب کوچک

انتخاب وسایل اتاق بر اساس فضای اتاق خواب کوچک

وسایل اتاق خواب شما باید به اندازه ابعاد فضای اتاقتان باشد .مثلا باتوجه به فضای اتاق خود مبلمانتان را انتخاب نمایید.

استفاده از تخته پشتی به عنوان فضای نگهدارنده در اتاق خواب کوچک

برای اینکه بیش ترین استفاده را از فضای اتاق ببرید از تخته پشتی به عنوان فضای نگهدارنده استفاده نمایید. فضای نگهدارنده پشت تخت خواب می تواند دارای قفسه ، میز کناری ، کشو یا کمد دردار باشد.

از کاغذ دیواری در اتاق خواب کوچک استفاده کنید

یکی از دیوارها را باید متفاوت تر از باقی دیوارها باشد . مثلا یکی از دیوارهایتان را کاغذ دیواری کنید اما کاغذ دیواری آن را طوری انتخاب نمایید که با دیگر اجزای این اتاق هماهنگی داشته باشد.

بهترین تاثیر را وقتی می گیرید که روتختی خودتان را با طرح کاغذ دیورای ست کنید. کاغذ دیواری شما باید طرح های درشت داشته باشد و کاغذ را روی دیواری که در مرکز دید است، مثل دیوار پشت تخت خواب بچسبانید.

کاغذ دیواری اتاق خواب کوچک

کاغذ دیواری برای اتاق خواب کوچک

در اتاق خواب کوچک از طرح های برجسته استفاده کنید

برای پر انرژی کردن فضا برای اتاق خواب کوچک خود از طرح های برجسته استفاده کنید. استفاده از یک تخت خواب و میز مینی مالیستی در کنار کاغذدیواری های جذاب جلوه ای خاص و زیبا به اتاق خواب می دهد.

استفاده از رنگ سفید را در اتاق خواب کوچک فراموش نکنید

استفاده از رنگ سفید باعث بزرگ تر به نظر رسیدن اتاق می شود.استفاده از رنگ سفید از اینکه اتاق خواب شما کوچک، فشرده و به اصطلاح قوطی کبریتی دیده شود جلوگیری می کند. برای پر کردن دیگری جای خالی دیوارهای گسترده و پنجره های بزرگ در اتاقتان از رنگ سفید یا هر رنگ روشن و شفاف دیگری استفاده نمایید.

اتاق خواب کوچک را با وسایل تزئینی شلوغ نکنید

در اتاق خواب کوچکتان از وسایل تزئینی کمتری استفاده کنید و فقط اکسسوری ها و لوازم تزیینی محبوب تان را نگه دارید.

اتاق خواب کوچک و مدرن

ایده برای چیدمان اتاق خواب کوچک

برای اتاق خواب کوچک تخت خواب ساده و مدرن انتخاب کنید

پیش از این هم در بخش چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب کوچک در دنیای مد نمناک گفته شد که در چیدمان خانه ای با اتاق خواب کوچک استفاده از چند سانتی متراز فضا نیز اهمیت دارد بنابراین به جای استفاده از تخت خواب بزرگ کتیبه دارتان از یک تخت خواب جدید ساده اما مدرن استفاده کنید و بالای تخت از تابلوها یا قاب عکس های کوچک و جذاب استفاده نمایید.

برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک از قفسه های داخل دیوار استفاده کنید

برای ایجاد فضای بیشتر در اتاق خوابتان به جای استفاده از کمد دیواری ها یا کتابخانه های بیرون دیوار از قفسه هایی استفاده کنید که داخل دیوار کار گذاشته می شوند و کمتر چیزی را سر راه قرار بدهید. اگر می خواهید خانه تان را بازسازی کنید رف یا قفسه های داخل دیوارایجاد نمایید تا بتوانید وسایل تزئینی خود را در آنها قرار دهید.

فضای کم اتاق خواب

 استفاده بهینه از فضای اتاق خواب کوچک

از قفسه های دیواری در چیدمان اتاق خواب کوچک استفاده نمایید

در دکوراسیون اتاق خواب کوچک استفاده از قفسه های دیواری کاربردی و مناسب است . شما می توانید از آن ها به عنوان کتابخانه، جای قرار دادن قاب عکس و وسایل دکوری، جای قرار دادن لپ تاپ و میز تحریر و … استفاده نمایید.

در اتاق خواب کوچک از تخت خواب های کشودار استفاده نمایید

در اتاق های کوچک از تخت خواب های کشودار استفاده نمایید تا در ایجاد فضای اضافی کمکتان کنند.

چیدمان عمودی برای اتاق خواب کوچک داشته باشید

برای اتاق های کوچک استفاده از دیوارها می تواند مفید باشد پس هر چیزی را لایه لایه روی هم قرار دهید و از تخت خواب هایی که بالای میز کار یا کتابخانه قرار می گیرند ، استفاده نمایید.

 

فوت و فن حرفه ای ها برای چیدمان اتاق خواب کوچک

486
این مطلب مفید بود ؟6818
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی