اجاق گاز
به دنبال قیمت کم اجاق گاز حتما باید کیفیت مناسب و ماندگاری آن اجاق گاز را نیز در نظر داشته باشید.

صنعت تولید اجاق گاز در ایران

تولیدکنندگان اجاق گاز در ایران انگشت شمارند؛ تکنوگاز، سینجرگاز، آلیش گاز، پادیسان و اخوان شناخته شده ترین آن ها هستند که به این صنعت مشغولند. اجاق گازهای ایرانی در مقایسه با مدل های مختلف خارجی، قیمت بسیار کمتری دارند. همچنین مانند دیگر محصولات تولید داخل، این وسیله خانگی نیز در مدل های مختلفی ارتقا پیدا کرده و تنوع آن ها مانند محصولات خارجی بالا است. از سال 1385 تا به امروز نیز اجاق گازهای ایرانی به کشورهایی مانند افغانستان، ترکمنستان، اذربایجان، عراق، قزاقستان و ... صادر شده است. سال 1395، میزان درآمد حاصل از صادرات اجاق گاز ایرانی به کشورهای همسایه، 17.7 میلیون دلار عنوان شد، رقمی امیدوارکننده و مناسب. 

فروش اجاق گاز

اما فروش گاز بومی در این کشورها چگونه است و مصرف کنندگان درباره آن چه می گویند؟ 

در تولید بسیاری از اجاق گازهای ایرانی، از قطعات خارجی استفاده می شود، زیرا نمونه بومی و داخلی آن قطعه در ایران موجود نیست. از این رو، کیفیت این وسیله خانگی در سطح مطلوبی قرار دارد. افغانستان سردرمدار واردات اجاق گاز از مرز ایران است. اجاق گازهای تکنو و اخوان در این کشور معروف ترین و محبوب ترین برندها به شمار می روند. یکی از مصرف کنندگان گاز تکنو در وبلاگ خود نوشته است:« ده سالی می شود از این اجاق گاز استفاده می کنم و یک بار هم آن را به تعمیرگاه نبرده ام. از ایران ممنونم!» این اجاق گاز در این کشور معادل 700 هزار تومان در ایران است. 

در سایر کشورهایی که اجاق گازهای ایرانی به آن ها صادر می شود، قیمت آن ها حدودا معادل قیمتشان در ایران یا کمی بیشتر است. به عنوان مثال فروش گاز مبله اخوان در سایت دیوار به قیمت یک میلیون و 500 هزار تومان صورت می گیرد. این گاز 4 شعله ای است و تا یک سال گارانتی دارد. همین گاز در کشور ترکمنستان معادل یک میلیون و 700 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

پرفروش ترین اجاق گازهای ایرانی کدامند؟ 

سینجر یکی از ارزان ترین و در عین حال نامدارترین اجاق گازهای داخلی در کشور به حساب می آید. در سایت دیوار فروش گاز سینجر در مدل های گوناگونی آگهی شده که بعضی از آن ها آکبند و بعضی از آن ها کارکرده اما در حد نو هستند. همچنین از آنجایی که این سایت واسطه ها را حذف می کند، بسیاری از اجاق گازها به قیمتی کمتر از قیمت واقعی و موجود در بازار به فروش می رسد. به عنوان مثال در دیوار یک اجاق گاز سینجر 4 شعله فردار و تمام استیل 800 هزار تومان قیمت گذاری شده که فروشنده در آگهی می گوید به قیمت خرید، اجناس خود را به حراج گذاشته است. همچنین همین مدل گاز اما 5 شعله و دارای فر گازی و برقی به قیمت یک میلیون و 300 هزار تومان در آگهی دیگری به فروش می رسد. 

تکنو و اخوان نیز بعد از سینجر پرفروش ترین گاز ایرانی هستند که در سایت دیوار آگهی های زیادی از این دو برند موجود است. فروش گاز تکنو 5 شعله به همراه دو جوجه گردان در این سایت به قیمت یک میلیون و 400 هزار تومان آگهی شده که به گفته فروشنده، تنها 7 ماه از آن استفاده شده و به دلیل جابه جایی مجبور به فروش است. البته در این سایت،خرید و فروش گاز در قیمت هایی کمتر از 500 هزار تومان نیز امکان پذیر است. مثلا یک گاز تکنو 5 ساله که دو سال از عمر آن می گذرد، به قیمت 400 هزار تومان به فروش می رسد.
 
منبع :ویرلــن

از صنعت تولید اجاق گاز در ایران چه می دانید؟

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی