اختراعات شکست خورده
موزه اختراعات شکست خورده سوئد این روزها خواستگاه اختراعاتی شده است که اگر هوشمندانه تر طراحی می شدند شاید به نتیجه می رسید.

اختراعات شکست خورده را ببینید

موزه اختراعات شکست خورده سوئد در حالی راه اندازی شده است که همگان میدانند که تمامی اختراعات و ابداعات بشر می تواند راه موفقیت جهانی را طی کرده و به نتیجه خاص آن برسد . بنابراین حتی اگر افراد منجر به ابداع یا اختراعی شوند ، باز هم تضمینی نیست که موفق از آب درآید و بتواند آینده فناوری یا ابزارهایی را رقم بزند. در ادامه با میهن پست همراه شوید. موزه اختراعات شکست خورده سوئد این روزها خواستگاه اختراعاتی شده است که اگر هوشمندانه تر طراحی و ساخته می شدند چه بسا می توانست مسیر جهانی خود را پیمود و هری یک از آن ها به نیازهای اساسی دنیای امروز نسل بشر تبدیل شوند.

با این حال و به گفته برخی از کارشناسان فقط 10 درصد ایده ها و خلاقیت ها موفق از آب در می آیند و ایده های ناموفق خیلی زود از یادها فراموش می شوند. حال گردانندگان موزه اختراعات شکست خورده سوئد قصد دارند تا اختراعات و ابداعات شکست خورده را به نمایش درآورده است.

تصاویری از اختراعات شکست خورده:

یک گوشی با دو کارایی ، کنسول بازی و تلفن . نوکیا این محصول را در سال 2003 معرفی کرد. قیمت بالا و شمار اندک بازی هایی که کاربران می توانستند با آن انجام دهند، موجب شد تا فروش این محصول طبق انتظار پیش نرود. بعدها زمان نشان داد که این گوشی اختراعی فراتر از زمان خود بود. با این گوشی می شد تلفنی صحبت کرد، موسیقی گوش داد، بازی کرد یا در اینترنت جستجو کرد؛ یعنی همان ویژگی که بعدها در گوشی های هوشمند عرضه شد.

اختراعات شکست خورده

اختراعات شکست خورده

گجت اپل نیوتون : یکی از گجت های موجود در موزه اختراعات شکست خورده سوئد مربوز به شرکت اپل است ، اپل نیوتون ، ابزاری شبیه به تبلت است که برخی آن را مسیج پد نیز می خوانند. مسیج پد نیوتون به چندین دلیل شکست خورد:قیمت آن 700 دلار بود، قد آن هشت اینچ و طول آن نیز 4/5 اینچ بود که بسیار بزرگ به نظر می رسد. علاوه بر این تشخیص دست خط آن نیز به قدری بد بود که حتی در یک اپیزود یک سریال انیمیشنی آن را به مسخره گرفتند. اپل با ورود به بازار تبلت ها همراه با آی پد این محصول را کنار گذاشت.

اختراعات شکست خورده

اختراعات شکست خورده

توییتر پیک : توییتر پیک هم که در موزه اختراعات شکست خورده سوئد جا خوش کرده است ، یک ابزار الکتروتیک برای نوشت توییت در شبکه اجتماعی توییتر است که در سال 2008 به بازار عرضه شد. صفحه نمایش این ابزار آنقدر کوچک بود که همه توییت ها را نمی توانست در یک صفحه نمایش دهد. به غیر از این، به تدریج گوشی های هوشمند به ابزارهایی تبدیل شدند که به راحتی می توان با آنها در تمامی شبکه های اجتماعی فعالیت کرد.

اختراعات شکست خورده

اختراعات شکست خورده

ماسک جوان سازی صورت : در نگاه اول شبیه ابزار مدرن شکنجه به نظر می رسد، اما این ماسک در اصلی برای زیباتر کردن صورت طراحی شده بود. این ماسک با وارد آوردن شوک های الکتریکی ظریف عضلات صورت را تحریک می کرد. تولیدکنندگان لیندا ایوانز، هنرپیشه آمریکایی را به عنوان چهره تبلیغاتی این ماسک به خدمت گرفتند. البته وقتی این محصول در سال 1999 به بازار معرفی شد، اثربخشی آن بلافاصله زیر سوال برده شد.

اختراعات شکست خورده

اختراعات شکست خورده

دوچرخه پلاستیکی : وقتی این دوچرخه پلاستیکی در سال 1981 به جهان معرفی شد، انتظارها بسیار بالا بود؛ دوچرخه ای که زنگ نمی زد و سهمی در تولید گازهای گلخانه ای نداشت. این دوچرخه که «Itera» نام داشت یک سال بعد به بازار آمد. اما مشخص شد که استحکام چندانی ندارد. قسمت های پلاستیکی دوچرخه مثل پدال ها به سرعت می شکستند. در سال 1985 تولید آن در نهایت برای همیشه متوقف شد.

اختراعات شکست خورده

اختراعات شکست خورده

دوربین دیجیتال کداک : دوربین دیجیتال شرکت «کداک» که در دهه 1990 معرفی شد، با استقبال وسیعی در آن زمان مواجه شد اما خود شرکت مدل کسب وکار خود را تغییر داد و موجبات مرگ این دوربین را فراهم کرد.

اختراعات شکست خورده

اختراعات شکست خورده

اختراعات شکست خورده در موزه سوئد + عکس

410
این مطلب مفید بود ؟82
برگرفته از میهن پست/ی
وبگردی