ادویه جادویی
با مصرف یک ادویه جادویی می توانید بوی بد دهان و درد دندان را رفع کنید ، گرگفتگی و زخم معده را تسکین ببخشید ، از آلزایمر جلوگیری کنید و حافظه و یادگیری تان را قوی کنید.

دارچین یک ادویه جادویی برای سلامتی جسم و روان

ادویه ها سرشار از خاصیت و فواید درمانی هستند ، در این میان برخی از ادویه های جادویی جنبه های درمانی فوق العاده ای دارند یکی از این ادویه ها دارچین است .این مطالعه حیوانی نشان می دهد بدن جوندگان ادویه را به بنزوات سدیم تبدیل می کند. بنزوات سدیم یک ترکیب شیمیایی است که سبب بهبود آسیب های مغزی می شود و زمانی که وارد بدن می شود، میزان حافظه و توانایی یادگیری افزایش می یابد. نتیجه آزمایش در موش های آزمایشگاهی کاملا موفقیت آمیز گزارش شده و توانایی یادگیری آنان را افزایش داده است.

به گزارش تلگراف،محققان امیدوارند که مطالعات انسانی نیز نتیجه مشابهی داشته باشد؛ در این صورت دارچین بستر جدیدی را برای تولید داروهای افزایش حافظه فراهم می کند. تحقیقاتی که چندی قبل صورت گرفت نشان داد دارچین در درمان پارکینسون موثر است. همچنین دارچین دارای دو ترکیب به نام های cinnamaldehyde و epicatechin است که از بروز زوال عقل جلوگیری می کنند.

ادویه جادویی برای بدن

دارچین علاوه بر پیشگیری از بیماری آلزایمر، در درمان بیماری دیابت نیز موثر است.

برخی از دیگر فواید دارچین ادویه جادویی و درمانی عبارتند از :

خواص ضد التهابی
موثر در درمان شپش سر
کاهش درد مفاصل
جلوگیری از تجمع ناخواسته پلاکت خون
افزایش سیستم ایمنی بدن
درمان سوءهاضمه
کاهش خستگی
کاهش عفونت های ادراری

سرشار از فیبر، آهن و منگنز

کاهش کلسترول
محافظت در برابر بیماری های قلبی
موثر در درمان بیماری های لنفاوی
جلوگیری از بوی بد دهان
درمان سنتی دندان درد
درمان سرفه مزمن
آرامش سیستم اعصاب
دارای خواص ضدقارچی، ضد ویروسی، ضد باکتریایی، ضد عفونی
درمان سنتی زخم معده
درمان گرگرفتگی در زنان یائسه

ادویه جادویی برای افزایش حافظه و درمان دیابت

4.829
این مطلب مفید بود ؟281
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایرنا /ن
وبگردی