اردبیل

برف ارتفاعات استان اردبیل را سفیدپوش کرد

تاریخ انتشار : 2 آبان 1401کد مطلب : 22202زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: با ورود سامانه سرد و بارشی به منطقه برف پاییزی در ارتفاعات کوه سبلان آغاز شده است.

تسنیم:سیاوش محمدی اظهار داشت:با ورود سامانه سرد و بارشی به منطقه برف پاییزی در ارتفاعات کوه سبلان آغاز شده و در حال حاضر شاهد بارش برف پاییزی به ویژه در ارتفاعات کوه سبلان هستیم و با توجه به این که طی 48 ساعت گذشته در استان فعال است بیشترین بارش‌ها در شهرستان‌های نیر و سرعین با 32 میلی‌متر به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد:شرایط جوی ناپایدار تا سوم آبان ماه ادامه خواهد داشت که در این زمینه تداوم هوای نسبتا سرد با وزش باد تند و بارش باران به صورت رگباری در مناطق استان پیش‌بینی می‌شود و با توجه به این که دمای هوا از امروز افزایش چند درجه‌ای یافته در ساعات شبانه و اوایل صبح کاهش دما در مناطق مرکزی و جنوبی استان محسوس خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد:شرایط جوی نسبتا پایدار در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در استان اردبیل حاکم خواهد بود و اغلب ساعات آسمان استان صاف تا نیمه ابری گاهی با وزش باد انتظار می‌رود.

محمدی اظهار کرد:براساس نقشه های هواشناسی همچنان تا قبل از ظهر سه شنبه شرایط جوی ناپایدار بوده و ضمن تداوم هوای نسبتاٌ سرد گاهی با وزش باد تند، در برخی مناطق در ساعاتی از شبانه روز بارش باران پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد:از فردا هرچند در اواسط روزها دمای هوا چند درجه ای افزایش می یابد؛ اما در ساعات شبانه و اوایل صبح کاهش دما (بویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان) محسوس خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد:روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شرایط جوی نسبتاً پایدار بوده و آسمان استان در اغلب ساعات صاف تا نیمه ابری گاهی با وزش باد انتظار می رود.

محمدی افزود:طی 48 ساعت گذشته علاوه بر کاهش محسوس دمای هوا در تمامی مناطق استان بارش باران و در ارتفاعات سبلان بارش برف رخ داده که بیشترین بارش از شهرستان های نیر و سرعین با 32 میلی متر به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/م

برف ارتفاعات استان اردبیل را سفیدپوش کرد

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی