عقیق
یک معدنچی وقتی در استرالیای جنوبی مشغول فعالیت بود، عقیق ارزشمندی را کشف کرد که اکنون در معرض دید عموم قرار گرفته است.

بزرگترین عقیق جهان در معرض دید عموم

بزرگ ترین و زیباترین سنگ عقیق جهان که در معادن جنوب کشور استرالیا توسط یک معدنچی کشف شده بود رونمایی شد . بسیاری از کارشناسان جواهرات قیمتی معتقدند که این سنگ عقیق در طول میلیون ها سال و از فسیل دایناسورهای مدفون در گل ولای زمین تشکیل شده است.

بهترین و ارزشمندترین عقیق یک تکه جهان که 998 گرم وزن دارد، با نام «آتش استرالیا» شناخته می شود و اگرچه این سنگ گرانبها 60 سال قبل کشف شده است، ولی هم اکنون برای نخستین بار در معرض دید عموم قرار می گیرد.

این قطعه عقیق بیش از 675 هزار دلار قیمت گذاری شده است و از آن به عنوان بزرگترین، مرغوب ترین و ارزشمندترین عقیق در سراسر جهان یاد می شود.

تصاویری از بزرگترین عقیق جهان

ارزشمندترین عقیق

بزرگترین عقیق یک تکه در جهان

موزه استرالیای جنوبی در شهر آدلاید صاحب کنونی این سنگ ارزشمند محسوب می شود و تصمیم گرفته است برای نخستین بار آن را در معرض دید عموم بگذارد. دکتر «برایان اولدمن» مدیر این موزه گفت:«"آتش استرالیا" به اندازه توپ بیسبال است و در آن می توان تمام رنگ های موجود در طیف نوری را مشاهده کرد».

ارزشمندترین عقیق

ارزشمندترین و بزرگترین عقیق یک تکه در جهان

او توضیح داد:«این عقیق منحصر به فرد است، زیرا کیفیت آن بسیار بالاشت و اندازه آن نسبت به سنگ های مشابه بسیار بزرگتر است. بخش اعظم این سنگ عقیق به رنگ قرمز است که نشان از مرغوبیت بالای آن دارد».

ارزشمندترین عقیق جهان

بزرگترین عقیق یک تکه در جهان

لازم به ذکر است در سال 1946 میلادی یک معدنچی به نام «والتر بارترام» که یکی از معادن بیابان "کوبِر پِدی" در استرالیای جنوبی مشغول فعالیت بود، این سنگ ارزشمند را کشف کرد.

ارزشمندترین عقیق جهان رونمایی شد + تصاویر

4.321
این مطلب مفید بود ؟183
برگرفته از خبرگزاری فارس / م.ف
وبگردی