ازدواج با مرد متاهل
آیا ازدواج کردن با مرد متاهل کار درستی است ؟ اگه قصد ازدواج با مرد متاهل دارید باید از برخی نکات بسیار مهم قبل از انجام این کار به خوبی آگاه باشید.

نکات مهمی که قبل از ازدواج با مرد متاهل باید دانست

برخی از دختران مجرد و زنان مطلقه به یک تکیه گاه و حامی از میان مردان نیاز دارند و همین باعث می شود که در مقابل جنس مخالف، قاطعیت خود را برای مخالفت با برقراری ارتباط از دست بدهند و به این نوع ارتباطات تن دهند. دوستی و ازدواج با مردان متاهل به عنوان یک پدیده اجتماعی گریبانگیر بعضی از خانم های مجرد یا مطلقه شده و در حقیقت یک آسیب اجتماعی است. همانطور که می دانید ارتباط دختر با مرد متأهل بدون اجازه والدین، خلاف شرع است.

اما بسیار دیده شده که مردان زیادی برای ارضاء نیازهای غیرطبیعی در قالب ارتباط های مخفی برای دختران دام پهن می کنند و باعث می شوند آنها در جایگاه همسر دومی و چندمی قرار گیرند، پس این مساله به شدت نیازمند هشدار به خانواده ها است.

یکی از دلایلی که از جانب برخی خانم ها برای تن دادن به این روابط مطرح می شود، قصد خیرخواهی و کمک زنان به مردان متاهلی که از شرایط زندگی اولیه خود ناراحت هستند و بعضی از آنها معتقدند که مردان به آنها پناه می برند،

اما باید گفته شود که برای آرام کردن مرد اگر به عنوان یک دوست همراه همیشگی مرد باشید موقتی است و تنها همسر او است که می تواند زوجش را آرام کند.در این بخش از خانواده پلاس نمناک مشکلات مربوط به ازدواج با مردان متاهل را بازگو می کنیم تا از پشت پرده ازدواج با مردانی که قبلا ازدواج کرده اند و همچنان صاحب زندگی مشترک دیگری هستند را بیشتر بدانید.

ازدواج

ازدواج مجدد خوب یا بد؟

ازدواج سالم ازدواجی است که اعضای آن با یکدیگر گرم و صمیمی بوده و مشکلات را با کمک یکدیگر حل کنند. خانواده اولین نهاد و پایه جامعه است واگر خدشه دار شود جامعه را با مشکل روبرو می سازد.

از لحاظ شرعی و عرفی تعدد زوجین و چند همسری از مواردی است که ایرادی به آن گرفته نشده و اجازه داده شده که افراد بیشتر از یک همسر را انتخاب کنند. از عوامل موثر بروز تعدد زوجین ابتدا فرهنگ جامعه (عامل عمومی ) و سپس شخصیت مرد یا زن (عامل خصوصی) هستند. پس ازدواج مجدد می تواندنتایج منفی و یا مثبتی در پی داشته باشد.

با مرد متاهل

ازدواج با مرد متاهل 

اگر تصمیم به ازدواج با مرد متاهل و زن دار دارید باید : 

خودتان را جای همسر اول گذارید 

گاهی اوقات زنان به دلیل تامین نیازهای زیستی، تامین هزینه های زندگی و.. به همسر دوم شدن مرد رضایت می دهند اما اگر دلیل ازدواجشان از روی علاقه و هیجانات باشد، باید علاقه به یک مرد متاهل و عواقبش را در نظر بگیرند و به این فکر کنند آیا دوست دارند همسرشان در آینده چنین کاری با آنان کنند؟

بهتر است ابتدا خود را جای همسر اول مرد مورد علاقه شان قرار دهند و سپس برای ادامه یا ترک روابط خود اقدام کنند. هنگامی که زن به این باوربرسد ، دیگر تهدیدی برای سلامت روان و ضربه عاطفی وجود ندارد.

فکر کردن

خانه از پای بست ویران می شود

اگر فرد نتواند زمینه لازم را برای گرفتن زوج مجدد فراهم کند مثلا نتواند رضایت همسر اول خود را گیرد، طرف مقابل خود را نیز با مشکل روبه رو می کند. در مسائل شرعی شرط ازدواج مجدد، رضایت همسر اول و توانایی برقراری عدالت است.

گرفتن زوج مجدد از سوی مرد ضربه سنگینی را به همسر و به بنیان خانواده وارد می کند و این ضربات به نفر سوم این ماجرا نیز وارد می شود واو همیشه درتنش خواهد بود. این ضربات و آسیب به افراد در نهایت جامعه را نیز دچار معظل می کند.

لطمه و خساراتی که از لحاظ عاطفی به زوجین وارد می شود اولین نکته ای است که در چند همسری و روابط مخفی دوستانه دیده می شود. فردی که ازدواج می کند علاوه بر رفع نیازهای زیستی و فیزیکی به برآورده شدن نیازهای عاطفی احتیاج دارد بنابراین تامین نیازهای عاطفی زن و مرد بسیار مهم است.

رابطه با مرد زن دار

این رابطه ها محکوم به شکست اند

ابراز علاقه به مردان متاهل اغلب به علت نیاز به همدل، وابستگی شدید و توهم است که به خاطر عواملی از جمله کمبود محبت، عاطفه و تنهایی ایجاد می شود و این گونه علاقه ها حقیقی نیست و باعث وارد شدن خسارت های فراوانی هم به خود شخص و هم به خانواده مردان متاهل می شود.

بدون شک چنین ارتباط هایی، محکوم به شکست است و در صورت رسمی و شرعی شدن، سختی ها و مشکلاتش چند برابر دیگر ازدواج ها است.در جامعه امروزی علاقه به مرد متاهل هیجانی و عاطفی است و بسیار زودگذر می باشد.

هنگامی که ازدواج و رابطه ای جدید با ویران شدن زندگی گذشته شکل گیرد معمولا به ندرت پابرجا می ماند اما اگر مرد با کسب رضایت اقدام به ازدواج مجدد کند، می تواند زندگی آینده خود را کامل و ماندگار بسازد.

شکست ازدواج مجدد

حرف حساب 

در بخش های قبلی نمناک در این مورد بسیار گفته ایم اما لازم است تکرار کنیم که : 

خانواده ها به هوش و به گوش

از عوامل برجسته و تاثیرگذار در ازدواج دوم و روی آوردن خانم ها به ازدواج با مرد متاهل، تنهایی، کمبود محبت دختران در محیط خانه، رعایت نکردن بعضی اصول اخلاقی توسط زنان در ارتباط های اجتماعی، بالا رفتن سن ازدواج، سختگیری های افراطی و غیر اخلاقی بعضی والدین با قرار دادن شرایط غیر ارزشی برای خواستگاران، است.

همواره به خانواده ها توصیه می شود با شرایط ازدواج را برای دختران و پسران ساده بگیرند و آنها را حمایت کنند تا ازدواج سالم و به دور از هر تنشی داشته باشند و بتوانند خلاءهای فکری و عاطفی جوانان را صحیح و منطقی پاسخ دهند.

نقش خانواده

زندگی را ترمیم کنید نه تعویض

مرد و زن هردو در بروز این پدیده مقصر هستند به جز در شرایطی که با رضایت طرفین ازدواج مجدد صورت می گیرد. بهتر است در ابتدای امر زن ومرد با یکدیگر صحبت کنند و اگر در زندگی خود با خلا و چالشی روبه رو شدند باید بتوانند زندگی خود را ترمیم کنند اما اگر بعد از تلاشهای زیاد، مشکلات رفع نشد آن وقت نسبت به کسب رضایت و ازدواج با فرد دیگر اقدام کنند. 

با مرد متاهل ازدواج کنم یا نه ؟ مشکلات ازدواج با مرد زن دار

3.6203
این مطلب مفید بود ؟14855
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ/ح.ب
وبگردی