ازدواج مجدد خانم ها
خانم هایی که تصمیم به ازدواج مجدد می گیرند قبل از ازدواج باید آمادگی هایی را در خود ایجاد کنند تا در زندگی جدیدشان دچار مشکلات نشوند.

راهکارهایی برای ازدواج مجدد خانم ها

مهم ترین مرحله در زندگی هر فرد ازدواج است اما اگر ازدواج به طلاق یا فوت همسر بیانجامد ، خانم ها بیشترین آسیب را خواهند دید . بسیاری از مردم می پندارند ، با فوت یا طلاق همسر، زندگی مشترک فرد برای همیشه تمام شده و باید آخر زندگی تنها بماند، اما ین نظریه خلاف شرع و قواعد سلامت است .

این امر باید در جامعه ما نهادینه شود که فرد بعد از جدایی و یا فوت همسر نیاز به شروع یک رابطه تازه دارد و مهم ترین اقدامی که اطرافیان می توانند در این راستا انجام دهند فراهم کردن شرایطی است که فرد هرچه سریعتر به زندگی بازگردد.

نیازهای هر انسان فقط به خوراک و پوشاک ختم نمی شود بلکه او نیاز به امنیت، نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن دارد و در صورت برآورده نشدن این نیازها آسیب می بیند .

بسیاری ازاینگونه افراد به ازدواج مجدد تن نمی دهند و دچار افسردگی و آسیب های مختلف جسمی و روانی می شوند اما این افراد نیز می توانند با نوعی مدیریت منطقی و کمی صبر و استقامت، راهی برای خوشبختی پیدا کنند و باز هم به فردی موفق تبدیل شوند.

راهکارهای ارائه شده در این بخش از نمناک به خانم های مطلقه برای سازگاری با شرایط فعلی، ازدواج مجدد و به دست آوردن اعتماد دوباره کمک می کند.

ازدواج مجدد خانم ها بعد از مرگ همسر

ازدواج دومی که به خاطر مرگ همسر در ازدواج اول انجام گرفته است مشکلات خاص خود را دارد زیرا این افراد با احساسات مختلفی دست و پنجه نرم می کنند که تا سالها بعد از واقعه قادر به ازدواج نخواهند بود.

اگر فردی که همسرش را از دست داده برای بار دوم بخواهد ازدواج کند با مساله وفاداری روبرو می شود و از کسی که همسرش فوت کرده انتظار می رود که وفاداری خود را حفظ کند و خیلی از افراد ازدواج دوباره را برای این افراد را مثل خیانت می دانند اما هیچ وفاداری از فردی که طلاق گرفته انتظار نمی رود .

ازدواج مجدد زنان بیوه

ازدواج مجدد خانم ها و مشکلاتش

راهکارهایی برای ازدواج مجدد خانم ها:

عجله نکنید

بعد از طلاق یا فوت همسر چه فرد دارای فرزند باشد و چه فرزندی نداشته باشد به مدت زمانی یک ساله برای بهبود روانی نیاز دارد و نباید کمتر از یک سال ازدواج مجدد داشته باشد زیرا در این یک سال باید فرد از دردها، غمها و آسیبهای روانی رها شود و به بازیابی خود بپردازد .

متاسفانه ازدواج های دوم با عجله بیشتر به دلیل فشارهای خانوادگی و اجتماعی، فرار از تنهایی یا رفع نیازهای عاطفی جنسی و مالی و بدون در نظر گرفتن معیار مناسب انجام می شود.

اما اگر خواهان خوشبختی تان هستید، به خودتان زمان دهید تا تمدد اعصاب داشته باشید و با چشم باز پا به زندگی بعدی بگذارید نه به خاطر فرار از فشارهایی که الان درگیر آن هستید.

متاسفانه در کشور ما برخی از زنانی که همسرشان را از دست داده اند به دلیل فرهنگ سازی اشتباه، تا آخر عمر زندگی مجردی را بر می گزینند و با یاد و خاطره همسرشان زندگی می کنند و به همین علت ضربه سختی به آنها وارد می شود .

در صورتی که این زنان به موقع به ازدواج مجدد روی آورند ، علاوه بر تأمین مایحتاج زندگی نیازهای عاطفی، جنسی، روحی و روانی آنها نیز تأمین می شود.

قانون ازدواج دوم

آمادگی خانم ها برای ازدواج مجدد 

شرایط قبل از ازدواج مجدد خانم ها

مراجعه به روانشناس

خانم هایی که در زندگی مشترک خود شکست را تجربه کرده اند برای ازدواج مجدد و دوام این ازدواج باید نقاط ضعف و رفتارهای اشتباه گذشته خود را شناسایی کنند و برای رفع آنها تلاش نمایند سپس با تفکر رفتارهای درست را جایگزین آن نمایند.

همچنین آنها نباید نا امید باشند زیرا همه ازدواج ها و همه مردها مانند هم نیستند و آنها می توانند با انتخاب درست و دقت در رفتارهای خود زندگی مشترک موفقی داشته باشند.

بنابراین دیگر به جدایی تان فکر نکنید و به صورت ذهنی از همسر قبلیتان انتقام نگیرید تا غم ناشی از طلاق از زندگی شما بیرون برود . یادتان باشد همین تجربه ازدواج ناموفق از شما آدم با تجربه تری ساخته که با آدم قبل از ازدواج اول متفاوت است.

دلایل شکست ازدواج قبلی شما تنها ویژگی های بد همسر سابق تان نیست بلکه اگر واقع بینانه به فرآیند طلاق قبلی خود بنگرید سهم خودتان را می یابید .

اکنون که تجربه بیشتری دارید و سنتان بیشتر شده است مشکلاتی که همسر قبلی تان مقصر آن بوده را از مشکلاتی که شما در به وجود آمدن شان مقصر بوده اید جدا کنید و برای اصلاح رفتارهای اشتباهتان مهارت هایی مانند مدیریت خشم یا گفت وگوی منطقی با همسر و ... که در ازدواج قبلی آنها را بلد نبوده اید، یاد بگیرید.

ازدواج دوم زنان مطلقه

نکات مهم برای ازدواج مجدد خانم ها 

خانم هایی که قصد ازدواج مجدد دارند

احساسات خود را تعمیم ندهید

بسیاری از خانم های مطلقه نفرت و احساسات منفی که از همسر سابق خود دارند را به همه مردان ربط داده اید و می گویند از همه مردها بدم می آید . این جمله چنانچه دارای فرزند باشید می تواند خطرناک باشد، زیرا شما ناخواسته این حس نفرت و بی اعتمادی خود به مردها را به فرزندتان منتقل می کنید.

افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس

اگر می پندارید برای ازدواج مجدد به دلیل تجربه تلخی که داشته اید فرد نالایقی هستید لازم است با اعتماد به نفس بالا در جهت تغییر این احساس بر آیید و احساس خود ارزشمندی را به خودتان برگردانید. باید بدانید این احساس تا حدودی پس از تجربه طلاق طبیعی است .

کسب مهارت کنترل اضطراب

طلاق به دلیل اینکه خود یک رویداد استرس زا بسیار شدید است فرد را نسبت به باقی پیشامدهای استرس زا در زندگی حساس می کند. بنابراین لازم است با کمک گرفتن از مشاوره تخصصی مهارت های لازم را برای دور کردن این استرس ها از زندگی کسب کنید .

چنانچه در این بخش از نمناک گفته ایم شما می توانید با دور کردن و کاهش اضطراب ، عزت نفس خود را افزایش دهید و اعتماد از دست رفته تان را دوباره به دست آورید.

ازدواج با زن مطلقه از نظر اسلام

فراهم کردن شرایط لازم برای ازدواج مجدد خانم ها 

ازدواج مجدد خانم ها و نکات کلیدی قبل از آن

مسئولیت پذیرفتن انتخاب خود

اگر بهترین تصمیم در زندگی گذشته تان ، تصمیم بر جدایی و طلاق بوده دیگر خودتان را سرزنش نکنید و احساس گناه نداشته باشید و در نهایت هر انتخابی داشته اید مسئولیت آن را بپذیرید.

بدانید که شما در آینده می توانید با انتخاب درست و تغییر رفتارهای اشتباه تان زندگی مشترک موفقی را تجربه کنید و دیگر محکوم به تکرار آینده ای مشابه گذشته نخواهید بود. 

وسواس را کنار بگذارید

در جامعه و فرهنگ ما برای ازدواج افراد مطلقه چه زن و چه مرد موارد محدود تری وجود دارد پس واقع گرا باشید و برای ازدواج ملاک های دست بالایی را در نظر نگیریدزیرا با گذشت زمان این موارد محدودتر خواهد شد. 

 

فوت و فن هایی برای ازدواج مجدد خانم ها ! + نکات مهم

456
این مطلب مفید بود ؟4511
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
برچسب : ازدواج مجدد
وبگردی