استروژن بالا
استروژن یکی از هورمون های جنسی زنانه است که بالا رفتن سطح این هورمون در بدن زنان علائم و عوارض جسمی و روانی برای آن ها ایجاد می کند.

8 نشانه هشدار دهنده که بدن شما نشان می دهد که دارای استروژن بالا هستید

استروژن هورمون اولیه ی زنانه ای است که مسئول توسعه و تنظیم سیستم تولید مثل، مو، رشد سینه ها و چرخه قاعدگی است، بسیار مهم است که آن را کنترل کرده و در سطح نرمال نگه دارید، زیرا استروژن اضافی ممکن است که باعث ایجاد سرطان در بین زنان شود. ما در بخش سلامت نمناک تصمیم به معرفی علائم هشدار دهنده درباره استروژن اضافی در زنان گرفتیم.

عوامل تولید استروژن بالا:

دو مورد وجود دارد که سطوح استروژن به طور طبیعی رشد می کنند و این در دوران بلوغ و دوران بارداری است، اما به دلایل دیگری هم ممکن است اتفاق بیفتد، ما می توانیم استروژن اضافی را از محیط یا رژیم غذایی خود به دست آوریم، این روزها افزایش سطح استروژن مشکل نیست، چون در غذاهایی وجود دارد که آفت کش ها، علف کش ها و هورمون های رشد را دارند، زمانی که محصولات خود را از سوپر مارکت خریداری می کنید، مراقب باشید:شرح و محل تولید آن را بررسی کنید.

استروژن بالا

استروژن بالا نشانه چیست؟

به جز موارد و دلایل ذکر شده، دلایل دیگری نیز وجود دارند که به سبک زندگی ما مرتبط هستند:

علائم داشتن استروژن بالا در زنان:

به این نشانه ها توجه کنید و اگر چیزی پیدا می کنید که مزاحم شما می شود، برای مراجعه به پزشک تردید نکنید، اگر سطح استروژن شما بالا باشد، ممکن است علائم بالقوه ای مثل اینها را احساس کنید:

1. داشتن سینه هایی متورم و حساس:

بسیاری از زنان در طول چرخه بارداری و پریودی خود احساس تغییراتی می کنند، زیرا سینه ها بسیار حساس به تغییرات هورمون ها هستند، اگر درد سینه را تجربه می کنید و یا اگر متوجه شدید که بیش از حد معمول ورم کرده اند، این می تواند به خاطر استروژن بالا باشد.

درد سینه در زنان

درد سینه از علائم استروژن بالا در زنان

علائم افزایش سطح هورمون استروژن زنان

2. نوسانات خلق و خو:

استرس، حالت و احساسات ذهنی شما را تحت تاثیر قرار می دهد، این احساسات به نوعی یاد آوری علائم PMS می باشد، ممکن است احساس افسردگی و یا اضطراب داشته باشید و این احساس شما می تواند بنا به هیچ دلیل خاصی رخ دهد.

3. وجود توده های فیبروکیستیک در سینه ها:

اگر افزایش استروژن داشته باشید، ممکن است سینه های شما ناصاف شوند و ممکن است که حساس یا دردناک باشد، اگر چیزی را در بافت پستان پیدا کرده اید، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

4. ریزش مو:

به طور معمول این یک مشکل مردانه است، اما وقتی استروژن خیلی زیادی تولید شود، ممکن است ریزش مو بیش از حد معمول داشته باشید، این می تواند باعث ایجاد یک وضعیت افسردگی بیشتر شود، اما باید به خاطر داشته باشید که تعداد تار مو از دست رفته به سبک زندگی شما نیز بستگی دارد.

ریزش موی زنان

ریزش مو نشانه ای از استروژن بالای زنان

نشانه های استروژن بالا در خانم ها

5. افزایش وزن:

اگر شما اهل پرخوری و نشستن بی از حد بر روی مبل نیستید، اما متوجه شدید که ناحیه ران شما بزرگ تر شده است، این یک نشانه است، این می تواند نشانه استروژن اضافی باشد، شما هم چنین ممکن است از نفخ شکم و تلاش برای از دست دادن وزن حتی پس از خوردن یک رژیم غذایی رنج ببرید.

6. در تمام مدت احساس خستگی کردن:

اگر در خواب مشکل دارید، ممکن است تمام مدت احساس خستگی کنید، این طبیعی است، اما اگر متوجه شدید که بیش از حد معمول خسته شده اید و سبک زندگی شما تغییر نکرده است، این می تواند نشانه هشدار باشد که شما باید سطح هورمون خود را چک کنید.

خستگی مداوم زنان

خستگی مداوم زنان از علائم استروژن بالا

عوارض و علائم استروژن بالا در زنان

7. دوره قاعدگی نا منظم:

این باید نشانه مهمی برای یک زن باشد، زمانی که دوره او همیشه به موقع بوده و ناگهان دیر یا زود می شود، دوره قاعدگی به دقت توسط سطوح هورمون در بدن شما کنترل می شود و اگر یک عدم تعادل در بدن وجود داشته باشد، کل دوره قاعدگی ممکن است از بین برود و تا حد زیادی عقب بیفتد.

8. مشکل خوابیدن:

استروژن بیش از حد می تواند باعث مشکلات خواب متفاوتی شود، ممکن است خیلی پرحرف شوید و قادر به خوابیدن نباشید یا برعکس، ممکن است همیشه احساس خواب آلودگی کنید، اگر عادات خواب تان به طور ناگهانی بدون هیچ دلیل قانع کننده و یا تغییر در سطوح استرس تغییر کرده اند، حتما به آن توجه کنید.

8 علامت اصلی استروژن بالا در زنان

4.288
این مطلب مفید بود ؟7414
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : سینه زن
وبگردی