استفاده از دورریختنی ها
دورریختنی ها و زباله ها را می توان با جداسازی مجدد استفاده کرد و این مواد بازیافتی را در ساخت وسایل جدید به کار برد.

مواد دور ریختنی قابل استفاده مجدد و بازیافتی

تمام مردمی که در این جهان در کنار ما زندگی می کنند، باید بدانند که هر چیز آلوده ای بد نیست و تمام مواد آلوده در محیط دوباره قابل استفاده خواهند بود، پس نباید تمام زباله ها را در یک قسمت قرار دهیم. باید سعی کنیم که مواد بازیافتی را دوباره جداسازی کنیم تا دوباره محیط زیست از آن استفاده کند . در این قسمت از نمناک استفاده از دورریختنی ها و مواد قابل بازیافتی را که به خیال ما از زباله ها به دست می آیند را به شما معرفی خواهیم کرد.

10 مورد از وسایل قابل استفاده و بازیافت

1- لباس هایی که از پارچه های بازیافت شده ساخته می شوند

لباس ها را می توان از مواد دور ریختنی با کیفیت بالا ایجاد کرد. بسیاری از افراد لباس های خود را که دوست ندارند دور می ریزند اما به جای این کار می توانید آن ها را به محل های دهید که لباس های قدیمی و کهنه را بازیافت می کنند و می توانند مثل یک لباس نو دوباره آن را تحویل شما دهند و حتی بسیاری از برند های معروف، لباس های خود را از همین لباس های کهنه ایجاد می کنند .

استفاده از دورریختنی ها

استفاده از دورریختنی ها و زباله ها

2. پاپوش پشمی

یکی از انواع مواد رایج که برای ژاکت ها و پتو ها مورد استفاده قرار می گیرد، پشم است اما اکنون پاپوش هایی هم وجود دارند که سراسر از پشم هستند . پشم مورد استفاده در پاپوش باعث می شود که هیچ آسیبی به محیط زیست نرسد، همچنین پای شما کاملا گرم نگه داشته شود و پس هرگز نباید ژاکت ها و پتوهای پشمی کهنه شده را دور بریزید زیرا می توانید با تکه هایی از آن پاپوش درست کنید .

3. بازیابی لیوان قهوه

در سراسر جهان افراد روزانه از مغازه ها یک لیوان یکبار مصرف برای خوردن قهوه خریداری می کنند. گاهی اوقات روز خود را فقط با این کار آغاز می کنند و قاعدتاً آن ها بعد از خوردن قهوه لیوان ها را دور می ریزند اما معمولاً کمپانی ها به این نتیجه رسیده اند که می توانند دوباره همین لیوان ها را بازیابی کنند که 100% امن و بهداشتی باشد .

لیوان قهوه از وسایل قابل بازیافت

وسایل دورریختنی قابل استفاده مجدد

4. بازیافت کاغذهای ساندویچ

اصلا راحت نیست که کاغذ های ساندویچ را بعد از مصرف کردن دوباره همان قدر تازه و زیبا نگه داریم. بسته به نوع متودی که در ذخیره کردن از آن ها استفاده می کنیم ، می توانیم دوباره از آن ها برای پوشش غذای کودک خود در مدرسه استفاده کنیم. و همچنین کارخانه ها در جهان این کاغذ ها را دوباره بازیافت می کنند و آلودگی موجود از آن ها را خارج می کنند و دوباره به عنوان مواد مورد استفاده به دست ما می رسانند .

5. بطری های نوشیدنی از جنس استیل و ضد زنگ

بیش از 30 میلیون بطری پلاستیکی دور ریخته می شود که البته این عدد فقط برای کشورهای بزرگ است. با این کار آلودگی های جهان چند برابر خواهد شد اما امروزه کمپانی ها قادرند که همین بطری ها را دوباره بازیافت کنند ، بدون این که هیچ ماده شیمیایی خطرناکی درون آن وجود داشته باشد .

بازیافت بطری های پلاستیکی

بازیافت و استفاده از دورریختنی ها

6. استفاده از لباس ها به عنوان قاب دستمال

در بسیاری از کشورها حتی کشور خودمان مردم لباس هایشان را بعد از آخرین شستشو تکه تکه می کنند و به عنوان قاب دستمال از آن استفاده می کنند . این کار می تواند یکی از بهترین راه ها برای صرفه جویی باشد ، پس این دفعه که قصد دور ریختن لباس ها را داشتید، جلوی خودتان را بگیرید و سعی کنید نوع مناسب آن را برای استفاده از دستمال های گردگیری کنار بگذارید .

7بازیابی دستمال های توالت

دستمال های توالت معمولاً محصولات مصرف شده ای هستند و پیدا کردن منابع برای بازیافت آن ها بسیار مهم است. یک کمپانی معروف در جهان دستمال های توالت خود را از فیبرهای 100 درصد کاغذی ، بامبو و حبه های قند ایجاد می کند و حدود پنجاه درصد سود این کمپانی مربوط به دستمال های توالتی است که دوباره به آن برمی گردد و بازیافت می شود.

بازیافت دستمال های توالت

استفاده از دورریختنی ها در ساخت وسایل جدید

8. نی پلاستیکی قابل بازیافت

نوشیدن مایعات با نی یکی از مشکلات برای محیط زیست محسوب می شود که می تواند روی زندگی ما تاثیر گذار باشد . نی های پلاستیکی معمولا سخت بازیافت می شوند اما امکان آن وجود دارد، پس هرگز نباید این نی ها را قاطی دیگر زباله ها دور بیندازید و باید آن را به عنوان محصولات بازیافتی نگهداری کنید .

9. حوله های ارگانیک

زمانی که بحث از مواد به کار رفته در حوله می شود ، معمولاً نخ بهترین انتخاب می باشد. استفاده از متد های کشاورزی در ساخت حوله می تواند کاری کند که 100 درصد آن از نخ و کتان ساخته شود و این حوله ها را بعد از استفاده می توان به راحتی دوباره بازیافت کرد .

10. خودکارهایی که از مواد قابل بازیافت ساخته می شود

معمولا کودکان و نوجوانان در مدرسه و دانشگاه از خودکار در طیف گسترده ای استفاده می کنند. این خودکار ها معمولاً با پلاستیک ساخته می شوند و دور انداختن آن ها باعث آلودگی می شود. کمپانی ها در سراسر جهان این خودکار ها را دوباره از ما می گیرند و از پلاستیک آن ها برای ساخت بطری های پلاستیکی استفاده می کنند .

موارد جالبی که با استفاده از دورریختنی ها ساخته می شوند

3.318
این مطلب مفید بود ؟126
منبع : celebspulse / بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : بازیافت
وبگردی