اسمارت فون
استفاده از اسمارت فون ها علاوه بر جذابیت های فوق العاده ای که برای کاربران فراهم کرده اند از نظر محققان خیانت بزرگی بر سلامت و روا آنها نیز روا داشته اند.

اسمارت فون ها و تهدیدات جدی آن ها برای سلامت انسان ها

تقریبا دو سوم بزرگسالان آمریکا در حال حاضر دارای گوشی هوشمند هستند که از اوایل سال 2014 تا 58 درصد افزایش یافته است. در واقع 61 درصد از شما این متن را در حال حاضر از گوشی هوشمند می خوانید. محبوبیت آنها تعجب آور نیست! گوشی های هوشمند دستگاه های باور نکردنی کوچکی هستند - آنها به ما اجازه می دهند ارتباط برقرارکنیم، برنامه ریزی و سرگرم باشیم. آنها می توانند آنچه را که می خوریم، اهداف ورزشی و الگوهای خواب را پیگیری کنند. می شود لیست های خرید ، جزئیات سفر و ... را وارد آن کرد. این مینی رایانه ها نیاز ما را به ساعت های زنگ دار، دفترچه یادداشت ها، و دوربین ها کم کرده اند. به نظر می رسد آنها دارای چندین معایب هستند که در این بخش از سلامت نمناک به آنها خواهیم پرداخت.

عوارض جدی اسمارت فون ها برای سلامت جسم و روح

اعتیاد جدی

علی رغم آنچه برخی ممکن است فکر کنند، اعتیاد به گوشی های هوشمند پدیده ای بسیار واقعی است. مشخص شده است که دانشجویان دختر به طور متوسط ​​ده ساعت در روز در تلفن های همراه خود، گشت و گذار در اینترنت و ارسال 100+ پیام صرف می کنند. این زمان بیشتر از اوقاتی است که با دوستانش سپری می کنند.بررسی دیگر نشان داد که سه نفر از پنج کاربر تلفن های هوشمند ایالات متحده نمی توانند بیش از 60 دقیقه بدون چک کردن تلفن های خود باشند.

پس چه چیزی باعث می شود به جای اینکه در زندگی واقعی باشیم با گوشی های هوشمند بازی کنیم؟

کارشناسان می گویند هنگامی که تلفن زنگ می خورد مغز دوپامین و سروتونین ترشح می کند که مواد شیمیایی مرتبط با خوشحالی است این ها همان مواد شیمیایی هستند که مصرف کنندگان مواد مخدر به مقدار زیاد ترشح می کنند! نظرسنجی اخیر نشان می دهد 82 درصد از مردم آمریکا بر این باورند که اعتیاد به گوشی های هوشمند وجود دارد.در واقع، ناتوفوبیا (ترس از نبود تلفن همراه ) در حال حاضر به عنوان یک مسئله جدی شناخته شده است !

ترک آن دردناک است

درست مانند سایر مواد اعتیاد آور، کنار گذاشتن تلفن همراه میتواند دردناک و یا سختی هایی به همراه داشته باشد.در سال 2011، ، تقریبا 1000 دانشجوی دانشگاه در 10 کشور مختلف مورد بررسی قرار گرفتند.از دانش آموزان خواسته شد که از تلفن های همراه، لپ تاپ ها و شبکه های اجتماعی 24 ساعت کناره گیری کنند.اکثریت در طی دوران ترک از لحاظ ذهنی و فیزیکی دچار اختلال شدید، اضطراب، سردرگمی و انزوای شدید می شوند.

اسمارت فون ها

عوارض امسارت فون ها برای سلامت روح و جسم

مشکلات کمر با استفاده زیاد از تلفن همراه :

آیا به طور مداوم از تلفن همراه استفاده می کنید؟ اگر این کار را انجام می دهید حتما کمرتان تحت فشار زیادی قرار می گیرد ؛ انجمن کایروپراکتیک بریتانیا می گوید که با توجه به استفاده از گوشی های هوشمند، تعداد جوانان مبتلا به مشکلات کمر درد به طور چشمگیری افزایش یافته است.طبق آمار 2015، 45 درصد از جوانان 16 تا 24 ساله اکنون از کمر درد رنج می برند زیرا دیسک های نخاعی تحت فشار قرار می گیرند. این افزایش 60٪ از سال 2014 است! این درد نه تنها گاه و بیگاه است، که 25٪ از آن جوانان روزانه رنج می برند اما تعجبی که وجود دارد این است که ارسال پیامک می تواند چنین درد ایجاد کند ... مطالعه 2014، منتشر شده در ، دریافت پیام کوتاه می تواند تا 50 پوند فشار ستون فقرات را اضافه کند، بسته به زاویه ای که فرد در حال ارسال پیام است.

آسیب عصبی با استفاده زیاد از تلفن های هوشمند:

تلفن های هوشمند فقط روی سلامتی روزمره تاثیر نمی گذارد - آنها همچنین ممکن است عوارض جانبی طولانی مدت، غیر قابل درمان را ایجاد کنند.نورالژی اکیپیتال - بیماری عصبی است که اعصاب که از بالای نخاع از پوست سر شروع فشرده یا ملتهب می شوند.این بیماری باعث ایجاد علائمی شبیه به کسانی می شود که سردرد شدید یا میگرن را تجربه می کنند.متاسفانه، درمان برای درد ناحیه ای سر وجود ندارد - تنها درمان ها برای کنترل درد شامل تزریق استروئید و خفگی، یوگا، ماساژ و خاموش کردن استفاده از گوشی های هوشمند است.

اضطراب و افسردگی از عوارض استفاده از تلفن های هوشمند :

صرف کردن وقت زیاد در یک صفحه می تواند منجر به اضطراب و حتی افسردگی شود زیرا مردم انتظار دارند که به طور منظم به روز رسانی و تعامل با دوستان خود ادامه دهند و نگران نباشند. برای هر دقیقه سپری کردن در گوشی وقت را برای ورزش کردن ، آشپزی و...از دست می دهید - همه اینها برای سلامت روانی خوب اهمیت دارد.مطالعه دانشگاه نورث وسترن نشان داد افرادی که وقت بیشتری را صرف تلفن های همراه می کنند، بیشتر احتمال دارد افسرده شوند.میانگین مصرف روزانه یک فرد مبتلا به افسردگی 68 دقیقه بود، در مقایسه با کسی که دارای سلامت روان بهتر است.

اضطراب و افسردگی

تلفن های هوشمند باعث افسردگی می شود 

استرس از عوارض گوشی هوشمند  :

داشتن یک گوشی هوشمند به این معنی است که ما همیشه "در دسترس" هستیم - تماس ها، پیام های متنی، پیام های فوری، اعلان های رسانه های اجتماعی و ایمیل ها. روز کاری دیگر در ساعت 6 بعد از ظهر پایان نمی یابد، زیرا ایمیل ها تا ساعت ها ادامه دارد. اما تحقیق سال 2012 نشان می دهد که خواندن بلافاصله ای هر یک از این پیام ها هشدارمی دهد و باعث افزایش سطح استرس می شود.

مدیریت وزن و سطح تناسب اندام:

آیا تا به حال در فضای مجازی گوشی هوشمند گم شده اید؟زمانی که وقت زیادی را صرف فضای مجازی می کنید زمان کمتری را ورزش می کنید و کمتر می توانید به تناسب اندامتان بپردازید.

اختلال در خواب با استفاده مداوم گوشی های :

نظرسنجی سال 2013 می گوید 63 درصد کاربران گوشی های هوشمند که سن 18 تا 29 سال دارند با تلفن همراه، هوشمند در بستر خود می خوابند.حدود 30 درصد از کاربران 30 تا 64 ساله یکسان عمل می کنند.آنچه واقعا نگران کننده است این است که، طبق مطالعه منتشر شده در ماه سپتامبر 2015 مقدار کافئین در اسپرسو نسبت به نور تلفن همراه در شب تاثیر کمتری دارد. هنگامی که محققان هاروارد اثر6.5 ساعت نور آبی و نور سبز را مورد بررسی قرار دادند، دریافتند که نور آبی ملاتونین را دوبرابر نسبت به سبز تولید می کنند.آبی همچنین برنامه های خواب را سه ساعت تغییر می دهد در مقایسه با یک ساعت و نیم در نور سبز.

اختلال در خواب

گوشی های هوشمند باعث اختلال در خواب می شوند

تلفن همراه منبع باکتری:

تحقیقات دانشگاه آریزونا کشف کرده است که ​​تلفن همراه 10 برابر باکتری بیشتری نسبت به توالت دارد ؛ در حالی که می دانید توالت را به طور منظم تمیزکنید اما تلفن را به اندازه کافی خوب پاک نمی کنید و به صورت منتقل می شود

اثرات اجتماعی:

به جای برقراری ارتباط بیشتر، گوشی های هوشمند می توانند ما را بیشتر از هم جدا کنند.محققان دانشگاه اسکس دریافتند افرادی که در مورد مسائل شخصی از تلفن همراه استفاده می کنند (حتی اگر آنها مورد استفاده قرار نگیرند)، کیفیت ارتباط پایین تر و اعتماد کمتر به همسر خود داشتند.آنها همچنین احساس کردند که همسرشان نسبت به نگرانی هایشان کمتر اهمیت می دهد.تحقیقات دانشگاه مریلند می گوید، استفاده از تلفن های هوشمند احتمالا افراد را بیشتر خودخواه و گوشه گیر می کند.

دست درد به دلیل استفاده زیاد از تلفن های هوشمند:

افراد گرفتگی انگشتان دست و پا، درد مچ درد عضلانی را هنگام پیامک زدن تجربه می کنند. این به دلیل التهاب در تاندون ها رخ می دهد. همچنین می تواند التهاب موجود در تاندونیت را تشدید کند. اگر برای شما اتفاق می افتد، تلفن همراه را کنار بگذارید ورزش هایی را برای مچ دست انجام دهید و موادی را مصرف کنید که بسیاری از آنها برای کاهش التهاب مناسب هستند.

عوارض اسمارت فون ها

استفاده بی از حد از گوشی های هوشمند

آسیب های غیر مستقیم تلفن های هوشمند:

به غیر از صدماتی که به طور مستقیم از طریق تلفن ایجاد می شود - مثل آسیب به چشم و گوش - اعتیاد به تلفن همراه می تواند خطر آسیب های غیر مستقیم را افزایش دهد، مانند تصادف!

در حالی که استفاده از تلفن های همراه در حین رانندگی در برخی از کشورها ممنوع است .با این حال، محققان دانشگاه متوجه شدند رانندگانی که در حال صحبت کردن با تلفن هستند، 37٪ فعالیت مغز را کاهش می دهند حتی عابر پیاده ها در معرض خطر افزایش حوادث هستند.

تاثیرات تلفن های هوشمند بر بینایی:

قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آبی - مانند یک صفحه نمایش تلفن همراه - می تواند آسیب به شبکیه چشم را ایجاد کند.آسیب شبکیه ای از این طریق ممکن است به انحطاط چشم منجر شود، که باعث از بین رفتن دید مرکزی توانایی دیدن آنچه در مقابل شما است).در این تحقیق، نور آبی به طور مستقیم در مقابل چشم قرار گرفته است - دقیقا همانطور که تلفن های همراه استفاده می شود. با این حال، اثرات دراز مدت نوردهی آبی روشن نیست.یک نظرسنجی از 2000 نفر نشان داد که 55 درصد از پاسخ دهندگان بر این باورند که ناراحتی چشم، مشکل عمده ای است که توسط تلفن های آنها وارد شده است.

تاثیرات بد تلفن های هوشمند بر شنوایی :

صحبت کردن زیاد با تلفن همراه و استفاده از هدفون به شنوایی صدمه می زند ؛ به گفته موسسه ملی ناشنوایی، حدود 26 میلیون آمریکایی از کم شنوایی ناشی از سر و صدا رنج می برند.اگر ما به موسیقی که بیش از حد بلند است گوش کنیم، می توانیم موهای کوچک را در گوش داخلی، که سیگنال های شیمیایی را از طریق اعصاب به مغز انتقال می دهیم، آسیب برسانیم.

چه میزان صدای بلند است؟

کمپین سلامت می گوید که مکرر قرار گرفتن در معرض صداهای بیش از 85 دسی بل می تواند باعث از دست دادن شنوایی شود .حداکثر حجم یک گوشی هوشمند حدود 105 دسیبل یا کنسرتی است. گوش دادن به موسیقی در این حجم برای بیش از چهار دقیقه احتمالا موجب آسیب شنوایی خواهد شد.حتی اگر آن را به 94 دسیبل برسانید، اگر بیش از یک ساعت گوش کنید، می توانید صدمه بزنید.

مضرات و عوارض اسمارت فون ها

عوارض جدی اسمارت فون ها 

اشعه:

آیا تشعشع تلفن همراه و سایر دستگاه ها به بیماری منجر می شود، گروهی از 200 متخصص زیست شناسی و سلامت از سراسر جهان در تلاش هستند تا آگاهی عمومی را در مورد این موضوع افزایش دهند.سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر تلفن های همراه را به عنوان احتمال سرطان زایی انسان ها" طبقه بندی می کند

کم توجهی و کاهش تمرکز با استفاده زیاد گوشی های هوشمند:

مطالعات نشان می دهند گوشی های هوشمند بهره وری و کارایی را کاهش می دهند. زمانی که بر روی کارهای سخت تمرکز می کنید، توجه شما را کاهش می دهد. علاوه بر این، حضور گوشی های هوشمند در محیط های اجتماعی توجه شما را به حداقل می رساند. این کار تمرکز را در واکنش به محرک های خارجی کاهش می دهد .

رفتار خشونت آمیز:

گوشی های هوشمند دسترسی آسان به هر نوع محتوا از جمله خشونت را فراهم می کنند. هر چه بیشتر در معرض اخبار، ویدیو و دیگر اشکال محتوا قرار داشته باشید، احتمال بروز رفتارهای خشونت آمیز به خصوص برای کودکان بیشتر است.

 

همه عوارض اسمارت فون ها و خطرات گوشی هوشمند برای بدن

4.321
این مطلب مفید بود ؟183
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : mobilecon / doctor / naturallivingideas / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
برچسب : تلفن هوشمند
وبگردی