اسپرم برای بارداری
مردان با سلول های اسپرم سالم سریع تر می توانند پدر شوند اسپرم ها شناگران ماهری هستند که برای بارداری به سرعت به سمت رحم حرکت می کنند.

برای بارداری چقدر اسپرم لازم است؟

درست است هر چقدر تعداد اسپرم بیشتر باشد بهتر است. اما نیازی نیست جزو 5% بالا باشید تا پدر شوید. در صورتی که تعداد اسپرم بیش از 50 میلیون در میلی لیتر باشد، احتمال باردار شدن وجود دارد. و اما سوالی که در این بخش از سلامت نمناک پاسخ خواهیم داد :برای بارداری و حامله شدن چقدر اسپرم لازم است ؟ 1 عدد .

پس چرا مردان میلیون ها اسپرم تولید می کنند؟ اسپرم پیوسته در خطر است ، در داخل بیضه یک اسپرم در حدود سه روز طول می کشد تا از یک سلول زایا به یک سلول اسپرم بالغ که قادر به بارور کردن تخم است, تبدیل شود. در طی آن زمان, به تغذیه صحیح و رشد طبیعی نیاز دارد.

تعداد اسپرم

چند عدد اسپرم برای بارداری لازم است؟

میزان مورد نیاز اسپرم برای بارداری

هنگامی که اسپرم بالغ می شود, در یک لوله بلند به نام اپیدیدیم (اپیدیدیم) ذخیره می شود که در آن منتظر هستند. همانند موتورهای بسیار کوچک, سلول های اسپرم بالغ شکل اگزوز نامیده می شوند، که به عنوان گونه های فعال اکسیژن شناخته می شوند که می توانند به غشاهای سلولی آسیب بزنند و پس از یک هفته در اپیدیدیم, سلول های اسپرم شروع به مردن می کنند.

برای اسپرم خوش شانس که به بدن ماده می رود، دنیای جدیدی از خطر وجود دارد. دیواره واژن برای محافظت از زنان از عفونت های احتمالی اسیدی است.

کمیت و کیفیت اسپرم

اندازه مورد نیاز اسپرم برای بارداری

چگونگی حرکات اسپرم برای بارداری

در طول پنجره باروری, یک مایع دوست دار اسپرم است که اسپرم را قادر می سازد تا به سمت تخمک شنا کند. اسپرم ها هوشمند نیستند. بسیاری از آن ها در گردن رحم گم می شوند. آن هایی که وارد رحم می شوند، با گلبول های سفید که اسپرم را مهاجم می بینند برخورد می کنند و به آن ها حمله می کنند.

این اسپرم ها مثل دیوانه ها شنا می کنند تا لوله رحمی را در حین فرار از سلول های سفید پیدا کنند. پیدا کردن لوله رحمی مانند یافتن سوزن در انبار کاه است از میلیونها اسپرم منتشر شده از انزال, تنها تعداد انگشت شماری از آن به لوله رحمی و تخمک می رسند.

برخورد و بارور کردن تخم کافی است بنابراین برای مردان باروری یک بازی اعداد است هر چه شناگران سالم تری بفرستید احتمال اینکه یکی از آن ها تخمک را بارور کند، بیشتر است.

تست بارداری

مبارزه اسپرم با گلبول های سفید برای بارداری

کیفیت و میزان اسپرم برای بارداری

چندین مطالعه در مقیاس بزرگ رابطه بین کیفیت منی و مدت زمان بارداری را بررسی کرده اند. نکات برجسته:

بیشتر= بهتر:به طور کلی مردان با سلول های اسپرم سالم سریع تر باردار می کنند.

برای بارداری نیازی به سوپر اسپرم ندارید:

شمارش اسپرم دارای گستره وسیعی است, صفر تا بیش از 800 میلیون سلول در هر میلی لیتر. در حالی که به طور کلی بهتر است, اما شما نباید میزان بالاتر از 5% اسپرم داشته باشید، تا پدر شوید. شانس سطح آبستنی برای اسپرم بالغ بر 55 میلی لیتر و بالاتر است.

بسیاری از مردان با تعداد کم اسپرم ممکن است به طور طبیعی زن را بارور کنند, با این حال احتمال اینکه او بتواند مشکلات باروری داشته باشد, بیشتر است. مطالعات نشان می دهند که شمارش اسپرم کم تر از 15 m/ ml با احتمال کمتر بارداری ارتباط دارد.

شانس بارداری

برای بارداری میزان اسپرم چقدر باید باشد؟

تقویت اسپرم مردان برای بارداری

بهبود فرصت ها:

عوامل بسیاری بر شانس ماهیانه زوجین تاثیر می گذارد، مانند سن زن, مهمان نپذیر بودن ناحیه واژن، کیفیت منی که اسپرم را منتقل می کند و کمیت و کیفیت کلی اسپرم را تحت تاثیر قرار می دهد.

با این حال, چیزهای زیادی وجود دارند که زوج می توانند برای بهبود شانس بارداری انجام دهند. در این بخش از سلامت نمناک برخی از ساده ترین آن ها آورده شده است:

تعداد:

زیاد رابطه جنسی دارند. با وجود اینکه دوران بارور شدن زن تنها چند روز است, برای سلامت اسپرم انسان مهم است که انسان این سیستم را به موقع بیرون بریزد، به طوری که اسپرم نمیرد. در حالت ایده آل, شما باید حداقل هفته ای یک بار در طول چرخه " پنجره باروری "هر 1-2 روز یک بار رابطه داشته باشید.

ارگاسم:

ارضا شدن می تواند یکی از بهترین ابزارها برای بهبود شانس شما باشد. از طرف خانم, انقباضات واژینال در طی ارگاسم به چندین هدف می رسد. آن ها منی را از مرد بیرون می کشند و اسپرم را به سمت دهانه رحم می کشند. برای مردان, مطالعات نشان داده اند که هرچه رابطه جنسی بیشتر باشد, اسپرم بیشتری تولید می شود.

ارگاسم زوجین

عوامل تاثیرگذار برای بارداری و اسپرم

راه تقویت اسپرم و آمادگی برای بارداری

تعداد اسپرم خود را افزایش دهید:

شمارش اسپرم مانند اندازه کفش شما نیست. چیزهای زیادی هستند که می توانید برای بهبود تولید اسپرم خود انجام دهید. آزمون ارزیابی باروری مردانه خود را برای گرفتن نکات شخصی بر روی عادات سازگار با اسپرم که می توانید امروز آغاز کنید, بگیرید. 

سالم زندگی کنید:

رژیم، ورزش، نداشتن استرس و خواب عمیق بر باروری مردان و زنان تاثیر می گذارد. برای شروع به آماده سازی زندگیتان و ورود یک نوزاد جدید زنگیتان را به اندازه کافی سالم کنید.

 

اسپرم کافی برای بارداری ، چقدر اسپرم برای حامله شدن لازم است؟

4.41068
این مطلب مفید بود ؟939129
منبع : trakfertility / بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی