اشکهای داریوش ارجمند

اشکهای داریوش ارجمند در برنامه بعضی ها + تصاویر

تاریخ انتشار : 24 آذر 1393کد مطلب : 10305زمان مطالعه : 4 دقیقه
داریوش ارجمند در برنامه بعضی ها با اجرای سید علی ضیا تنها چند ساعت پس از فوت برادرش شرکت کرد و پخش آیتم های مربوط به زنده یاد انوشیروان ارجمند موجب جاری شدن اشک های وی شد.
انوشیروان ارجمند طبق قولی که به علی ضیا برای حضور در برنامه بعضیها داده بود در حالی که تنها ساعاتی از درگذشت انوشیروان ارجمند می گذشت در این برنامه شرکت کرد و گفتگوی خود را بیشتر در مورد برادر مرحوش انجام داد. 
 
داریوش ارجمند در بعضیها
 
ضیاء در بخشی از برنامه گفت:هفته پیش از مردم خواستم برای برادرتان دعا کنند. دیروز هم به برزو زنگ زدم و همراه با بهرام رادان به بیمارستان رفتیم. از بهرام رادان ممنونم که با ما همراه شد. گزارشی از حال و هوای دیروز را در ادامه می بینید که در آن با همسر  و دختر انوشیروان ارجمند و برزو جان صحبت کرده ایم. 
 
تصاویری از احوال پرسی بهرام رادان از برزو ارجمند بعد از این روی آنتن رفت و برزو تأکید کرد:دیدن بابا در این وضعیت خوشایند ما نیست. بابای من اصلا اهل خوابیدن نیست. او فردی سحرخیز است و حالا هم باید جلوی دوربین یا روی صحنه باشد. ما روزهای خیلی سختی را می گذرانیم. فعلا منتظریم و خواهش من از مردم ایران فقط دعا است. 
وی تصریح کرد:دو هفته پیش یکشنبه بابا دچار عارضه قلبی وسیع شد و فردای آن روز دوشنبه حدود 12 روز پیش سطح هوشیاری او دیگر بالا نیامد. ما روزهای سختی را می گذرانیم. 
 
داریوش ارجمند در بعضیها
 
بهار ارجمند دختر زنده یاد انوشیروان نیز گفت:حال پدرم وصف نشدنی نیست. حال بابا انوش سینما و تلویزیون که برای همه بابا و عمو بوده، کسی که سن و سال برایش مهم نیست و از نوجوان 14 ساله تا پیرمرد 90 ساله با او می گویند و می خندند و زندگی می کنند. 
همسر زنده یاد ارجمند نیز در سخنانی گفت:از تمام مردم تشکر می کنم. همچنین از پرسنل خوب بیمارستان که مثل فرزندان ما هستند. از بچه های آی سی یو و تمام مردم ایران هم متشکرم. امیدوارم سایه هنر همسرم بر سر مردم بماند. بچه هایم به عشق او نفس می کشند. 
 
داریوش ارجمند در بعضیها
 
با پایان پخش این آیتم و بازگشت به استودیو، داریوش ارجمند در حال گریستن به چشم می خورد. 
مرگ پریدن از یک جوی است
وی در حالی که می گریست از اینکه مردم را ناراحت می کند ابراز تأسف کرد و گفت:برادرم فردای اربعین فوت کرد. او 15 سال نمایش خورشید کاروان را در همین روزها بازی می کرد. فکر می کنم آن کسانی که او برایشان کار کرد در آن طرف جوی هوایش را دارند. مرگ پریدن از یک جوی است. تنها چیزی که باورش داریم و مطمئن هستیم حقیقت است مرگ است. 
 
برادرم به سفری باشکوه رفته است
ارجمند تأکید کرد:اما سرانجام به مشیت خداوند گردن گذاشتیم و نمی شود کار دیگری کرد.
وی ادامه داد:مرگ پایان کبوتر نیست. برادر من به یک سفر پرنور و باشکوه رفته است. او انسانی نبود که در زندگی اش کسی را رنجانده باشد و بسیار صبور بود. آقای پورمحمدی معاون سیما هم که به عیادت انوش رفته بود او را فردی سخت کوش و سحرخیز که سخت کار می کرد معرفی کرده بود.
در سریال «امام علی» دست و پای برادرم شکست
بازیگر نقش ناخدا خورشید یادآور شد:واقعا هم همین طور بود. همه ما برای سینما سخت کوش بودیم. دست برادرم در سریال امام علی شکست، حتی پایش شکست. در فیلم دیگری گردن من شکست. چرا که ما هیچوقت نخواستیم کم فروشی کنیم. من مثالی دارم که می گویم وزنه بردار نیستم بگویم 10 کیلو کم تر میزنم، ما اینطور عادت کردیم، تعلیم دیدیم و زندگی کردیم.
ارجمند درباره همکاری با برادرش در سریال «امام علی (ع)» گفت:ما در دو قطب روبروی هم بازی می کردیم. آن روزها شیرین ترین لحظات زندگی ام را پشت سر گذاشتم. ما در یک اتاق در بندرعباس بودیم و انوش مرا پرستاری می کرد. او کیف سامسونتی داشت که در آن همه چیز بود. از قهوه گرفته تا چای انواع دمنوش، چای، فلفل، نمک. هر کسی هرچی کم داشت سراغ کیف او می رفت. او مرد سفر بود و خوش سفر بود.
 
داریوش ارجمند در بعضیها
 
اولین بار انوش مرا به سینما برد
وی درباره خاطرات کودکی با برادرش اظهار کرد:اولین کسی که مرا سینما برد انوش بود. البته با پدرم هم رفته بود اما شرایط متفاوت بود. یک فیلم ایتالیایی شمشیر بازی با هم دیدم و همیشه با هم سینما می رفتیم. او عکس های آرتیستیک را برای خودش جمع می کرد. پدر ما هم نظامی بود و ما همه تیراندازی کار می کردیم، عکس های خفنی از انوش در حال تیراندازی داشتیم که امیدوارم برزو آنها را نگه داشته باشد. از همان زمان آمدن به سمت هنرپیشگی در وجود انوش بود.
ارجمند در ادامه شعری را که برای برادرش سروده بود، خواند و در ادامه خطاب به برادرش گفت:گر در یمنی چو با منی پیش منی، گر پیش منی چو بی منی در یمنی. 
 
 انوشیروان ارجمند بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون  پدر برزو ارجمند  در روز یکشنبه23 آذر پس از تحمل بیش از دو هفته بیماری در سن 73 سالگی درگذشت. 
 
انوشیروان ارجمند
انوشیروان ارجمند وهمسرش به همراه بهار ارجمند

اشکهای داریوش ارجمند در برنامه بعضی ها + تصاویر

4.717
این مطلب مفید بود ؟161
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
وبگردی