اضافه وزن
افرادی که روزی یک ساعت یا بیشتر در روز رانندگی می کنند در معرض اضافه وزن ناشی از رانندگی قرار دارند

اضافه وزن ناشی از رانندگی کردن

محققان می گویند زمان طولانی سپری شده پشت فرمان، مخصوصا بیش از یک ساعت در روز، با چاقی بیشتر قسمت مرکزی بدن و ریسک ابتلا به مشکلات قلبی - متابولیک همراه است.

تحقیقات آشکار ساخته است افرادی که روزی یک ساعت یا بیشتر در روز رانندگی می کنند در مقایسه با افرادی که 15 دقیقه یا کمتر رانندگی می کنند، 2.3 کیلوگرم سنگین تر و 1.5 سانتیمتر دور کمر بیشتری دارند.

به گفته محققان موسسه سلامت و پیری دانشگاه کاتولیک استرالیا، آسودگی و راحتی سفر با اتومبیل تاثیر قابل توجهی بر سلامت عمومی دارد.

به گفته تاکمی سوگیاما، سرپرست تیم تحقیق، مردان بیش از زنان در معرض اضافه وزن ناشی از رانندگی قرار دارند.

 

رانندگی باعث چاقی میشود

در این مطالعه، عادات رانندگی 2800 فرد شرکت کننده در مطالعه «دیابت، چاقی و سبک زندگی» در استرالیا در مقابل معیارهای سلامت نظیر شاخص توده بدنی، اندازه دور کمر، گلوکز خون در زمان ناشتا، و گستره فاکتورهای پرخطر قلبی-متابولیک ارزیابی شد.

یافته های این مطالعه نشان می دهد در مقایسه با شرکت کنندگانی که 15 دقیقه در روز یا کمتر رانندگی می کردند، آن دسته از افرادی که بیش از یک ساعت در روز (در حدود یک چهارم افراد حاضر) رانندگی می کردند احتمالا دارای شاخص توده بدنی بیشتر به اندازه 0.8 و 1.5 سانتیمتر اندازه دور کمر بیشتر بودند.

آیا رانندگی باعث چاقی و اضافه وزن می شود؟

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز-/ر
وبگردی