اضطراب کودکان
زمانی که فرزند شما احساس آرامش ندارد و استرس او را آزار می دهد مطمئنا کلماتی به کار می برد که ناخواسته نشانه و علامت وجود اضطراب کودکان است ، این کلمات را بشناسید.

عبارت کلیدی که نشانه و بیانگر اضطراب کودکان است

علائم اضطراب همیشه در در کودکان مشخص نیست . این به این معناست که تعداد زیادی از کودکان مضطرب ، به عنوان مثال فرزندان 13 تا 18 ساله که از یک مشکل رنج می برند ، می توانند درمان شوند و اگر درمان نشوند می توانند باعث مشکلات زیادی در سنین آتی شوند .
به طریق مختلف ، اضطراب می تواند تاثیرات مشابهی روی بزرگسالان و کودکان بگذارند . ممکن است برخی همراه با اضطراب احساس عصبی بودن ، خجالتی یا خستگی یا از اختلالات مرتبط با اضطراب رنج ببرند . با این حال ، برخلاف بزرگسالان ، بچه ها ممکن است نحوه صحیح ارتباط با اطرافیان خود را از دست دهند .
کودکان نمی توانند بیان کنند که مضطرب هستند ولی می توان به راحتی از نحوه صحبت کردن آنها فهمید که آیا مضطرب هستند یا خیر؟! . در این مقاله از نمناک ما قصد داریم شما را با تعدادی عبارات کلیدی که کودکان با استفاده از آنها بیان می کنند مضطرب هستند آشنا سازیم و اگر کودکان شما از این عبارات استفاده می کنند بدانید که مضطرب هستند .
اضطراب کودکان

عباراتی که خبر از اضطراب کودکان می دهد

این 11 موارد عبارتند از : 
1-"مشکل شما با من چیست؟"
اگر فرزند شما شروع به اظهار عدم اعتماد به نفس کند ، می توان به صورت واضح فهمید که فرزند شما مضطرب است . برای مثال زمانی که شما از فرزندتان در خواست انجام دادن کاری را می دهید و فرزندتان انجام نمی دهد و در ادمه بحث فرزند شما بگوید "مشکل شما با من چی هستش؟" ممکن است به دلایلی مضطرب شده باشد و باید شما شروع به درمان آن کنید .
 
2-"خسته ام"
گفتن این حرف "خسته ام" از جانب فرزند شما همیشه نشانگر و بیان کننده این نیست که فرزند شما مضطرب است . شاید این به دلیل کمبود خواب یا بازی بیش از حد فرزندتان ، بیان شود و لازم نیست نگرانی از این بایت داشته باشید .
برای مثال ، کمبود خواب و مدرسه رفتن می تواند باعث خستگی ذهنی و جسمی فرزندتان شود که نمی توانید انتظار کارهای زیادی را از او داشته باشید.
 
3-"من سردرد دارم"
در حالی که تعداد کمی از کودکان به مدرسه رفتن علاقه دارند ، امتناع کودکان برای نرفتن به مدرسه هنوز هم نشان دهنده چیزی بیشتر از تنفر او نسبت مدرسه نیست.
برای مثال ممکن است چند سری فرزند شما اظهار کند که سردرد دارد یا مریض شده است که به مدرسه نرود و این مورد گاهی اوقات در شرایط سخت می توانددر کنار تنبلی نشان دهنده اضطراب نیز باشد .
 
4-"متاسفم"
دانستن اینکه چه زمانی عذر خواهی کنیم خوب است اما اغراق کردن در این مورد زیاد خوب نیست .
اگر این اغراق بیش از حد صورت گیرد ممکن است نشانه مضطرب بودن شخص می باشد که تمایل زیادی برای مکالمه و گفتگو ندارد و سعی می کند با گفتن یک کلمه به مکالمه پایان دهد . در صورت مشاهده بیش از حد این حرف ، باید به درمان و رفع اضطراب فرزندتان بپردازید .
 
5-"می شود در خانه مان بمانیم؟"
آیا فرزند شما تمایل به ماندن در جاهای بی سرو صدا دارد؟ خب این می تواند نشان دهنده اضطراب یا چنین حالتی در فرزند شما باشد که علاقه ایی ندارد در جمع های شلوغ و پرسر و صدا قرار بگیرد .
اضطراب کودکان
 
6-"تو انجامش بده" یا "من نمی خوام انجام بدم"
اگر فرزند شما به طور فعال علاقه ایی به تعاملات اجتماعی ندارد و از اجتماع اجتناب می کند ، می توان دریافت که فرزند شما مضطرب است و علاقه ایی به وارد شدن در اجتماع ندارد.
 
7-"من میخواهم برگردم خانه"یا "آیا زمان برگشت به خانه نرسیده است؟"
زمانی که فرزندتان مدت زمان طولانی در یک فضا قرار می گیرد و در آن فضا زیاد راحت نباشد یا سروصدای بیش از حدی در آنجا باشد ، ممکن است فرزند شما جملات بالا را به شما بگوید و شما را مجبور به برگشت به خانه بکند . این می تواند به دو دلیل صورت گیرد که دلیل اول ممکن است به دلیل سروصدای زیاد آن مکان باشد و ذلیل دوم می تواند هم مضطرب بودن او باشد که فرزند شما بدین دلیل نمی تواند راحت باشد.
 
8-"من را تنها نگذار"
اگر فرزند شما بخواهد که شما در کنارش بنشینید و اورا ترک نکنید ، می تواند نشانه ترس یا اضطراب باشد که زمانیکه شما در کنار فرزندتان می نشینید ، به او آرامش می دهید و در این صورت باید شروع به حل این مشکل در فرزندتان نمایید .
 
9- "آیا می توانم چراغ اتاقم را در طی شب روشن نگه دارم؟"
یکی از دلایل احتمالی در پشت این جمله می تواند این باشد که فرزند شما از تاریکی می هراسد و دلیل دیگری می تواند به دلیل افکار گوناگون ، اضطراب باشد که فرزندتان از شما درخواست می کند که در طول شب چراغ اتاقش را روشن بگذارید .
 
10-"بدن من راحت نیست"
این جمله ممکن است نشان دهنده وجود مشکل سلامت فیزیک و روانی در فرزندتان باشد .
 
11-"من احساس خوبی ندارم"
بیان این جمله از جانب فرزندتان می تواند به دلیل شرایط بد جسمانی باشد و در برخی شرایط بدتر و سخت تر فرزند شما این جمله را بیان کند می تواند به دلیل اضطراب او باشد که این حالت باعث فراگرفتن اعضای بدنش شده است و گاها حتی باعث جلوگیری از حرف زدنش شود.

کلمات و جمله هایی که نشانه اضطراب کودکان هستند

4.549
این مطلب مفید بود ؟445
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ ف.ن
وبگردی