نشانه باهوش بودن
محققان در مطالعه ای به این نتیجه رسیده اند که افراد با قد بلند تر باهوش تر هستند ، همچنین کسانی که سر بزرگتری دارند از هوش بالاتری برخوردار اند.

تشخیص باهوش بودن از روی سایز شکم و سر

مغز شما تنها چیزی نیست که سطح هوش را نشان می دهد بلکه مطالعات ثابت کرده است در بسیاری از افراد اندازه برخی اعضای بدن نشانه ای است برای داشتن هوش بالا ؛ مطمئنا با مطالعه ی این بخش از نمناک نظرتان در مورد عضوی که احتمالا احساس می کردید باید سایز آن را کوچک کنید تغییر خواهد کرد.

 چپ دست ها باهوش ترند

علائمی که نشان می دهند شما با هوش تر هستید

4 عضو بدن که نشان می دهد چقدر می توانید باهوش باشید

چپ دست ها باهوش ترند:

ممکن است دست غالب شما به طور خودکار نشان دهنده استعداد شما نباشد اما می تواند مزایایی داشته باشد . در حقیقت، چپ دستان ممکن است نسبت به راست دستان باهوش تر باشند ( بدون شوخی ) . یک مطالعه کوچک از دانشگاه آتن حدود 100 دانشجوی دانشگاه و فارغ التحصیلان، نیمی از آنها چپ دست و نیمی دیگر راست دست بودند را دو آزمایش شناختی قرار گرفتند . شرکت کنندگان را به چالش کشید تا مسیری را از میان مجموعه ای از دایره ها به سرعت ممکن ایجاد کند و دیگری شامل توالی حروف نیز می شد. در هر دو آزمون چپ دستان بهتر عمل کردند، که حاکی از آن بود که آن ها حافظه قوی تر و انعطاف پذیری دارند. برخی متخصصان معتقدند این توانایی شناختی ممکن است به این دلیل باشد که افراد چپ دست می توانند از هر دو طرف مغز خود برای پردازش اطلاعات استفاده کنند.

 

 اعضای بدن افراد باهوش

 ارتباط اعضای بدن با میزان هوش شما

افراد قد بلند با هوش تر هستند :

مطالعه ای توسط محققان دانشگاه براون و دانشگاه پرینستون نشان می دهد افراد بلندتر ممکن است پول بیشتری نسبت به افراد کوتاه بدست آورند ، زیرا آن ها باهوش تر هستند. نویسندگان از مجموعه داده های دولتی که قد ، وزن، هوش، تجربه آموزشی و حقوق افرادی که در آمریکا یا انگلستان در سال های 1958 و 1970 از تولد تا بزرگسالی است استفاده کرده اند نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل کامل آن ها نشان داد افرادی که قد بلندی داشتند، به طور قابل توجهی در آزمون های شناختی بهتر عمل کردند. علاوه بر این ، افراد بلندتر تمایل به کار در مشاغل پردرآمد بیشتری داشتند که نیازمند اطلاعات بیشتر و مهارت های کلامی و عددی پیشرفته بود. محققان هنوز از ارتباط بین قد و هوش شگفت زده هستند، اما برخی از ژنتیک ها یا مراقبت های اولیه کودکی می تواند نقش موثر روی مغز ایفا کند.

 

 افراد باهوش چگونه اند ؟ 

 چهار ویژگی که نشان می دهد شما با هوش هستید 

شکم بزرگ نشانه باهوش بودن :

چربی بالای بدن می تواند تاثیر زیادی بر جنبه های زیادی از سلامت کلی شما داشته باشد ، از فشار خون تا سلامت قلب - و احتمالا عملکرد شناختی .در یک مطالعه پنج ساله از بیش از 2200 بزرگ سال،استفاده کردند محققان دریافتند افراد با شاخص توده بدنی 20 یا کم تر ( محدوده سالم ) می توانند 56 درصد کلمات را در تست واژگان به یاد آورند، در حالی که شرکت کنندگان چاق با توده 30یا بالاتر ) تنها 44 درصد را به خاطر داشتند. علاوه بر این، پنج سال بعد وقتی دوباره از آن ها تست گرفته شد یادآوری این موضوعات به 37.5 درصد کاهش پیدا کرد دکتر ماکسیم ، نویسنده اصلی این موضوع استدلال کرده است که هورمون های چربی می توانند به سلول های مغز آسیب بزنند، توضیح دیگر می تواند این باشد که چاقی یک عامل ریسک قلبی عروقی است که به علت ضخیم شدن و سختی رگ های خونی رخ می دهد.

 

 افراد باهوش چه ویژگی دارند

 ویژگیهای ظاهری افراد باهوش کدامند؟ 

سر بزرگ نشانه با هوش تر بودن شماست :

هیچ کس دوست ندارد " سر بزرگ " خطاب شود ، اما واقعا داشتن یک سر بزرگ ممکن است شما را باهوش تر کند. مطالعه ای که در رشته روانشناسی مولکولی منتشر شد بیش از 500،000 نفر را در ارزیابی های شناختی و فیزیکی انگلستان به همراه داشت و همچنین نمونه هایی از خون، ادرار و بزاق آن ها را بررسی کرد. محققان دریافتند افرادی که(نوزادان ) سرهای بزرگتری دارند ، امتیاز بالاتری در استدلال کلامی دارند و بیشتر احتمال دارد مدرک دانشگاهی بگیرند " آن ها نوشتند:" این نتایج باید تحقیقات بیشتری را تحریک کنند که در مورد مکانیسم های ژنتیکی خاص انجمن های یافت شده آموزنده است ، که به احتمال زیاد شامل اثرات محافظتی و زیان آور گونه های ژنتیکی مختلف است .

باهوش ، ارتباط اعضای بدن با میزان هوش افراد

2.5481
این مطلب مفید بود ؟245236
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ک
برچسب : افراد باهوش
وبگردی